Yatak Odası Takımında Neler Var ? - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Yatak Odası Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılmalı
Yatak Odası Dekorasyonunda Kullanılması Gereken Renkler
27 Eylül 2021
TV Unitesinin Boyu Nasıl Olmalı
TV Ünitesi Boyu Ne Kadar Olmalı?
24 Ekim 2021
Hepsini Göster

Yatak Odası Takımında Neler Var ?

Yatak Odası Takımında Neler Var ?

Yatak odası tasarlamak isteyenler genelde yatak odası mobilyalarını tek tek almak yerine yatak odası takımı şeklinde almayı tercih etmektedirler. Bu tercihin sebebi olarak daha ekonomik olması ve birbiri ile uyumlu mobilya aranmasının daha zor ve yorucu bir süreç olduğu gösterilmektedir. Yatak odası takımı başlığı altında ise, neredeyse bir yatak odasında ihtiyaç duyulan tüm mobilya çeşitleri yer almaktadır.

Yatak Odası Takımı Nelerden Oluşur?

Yatak Odası Takımı Nelerden Oluşur

Yatak odası takımları içerisinde pek çok mobilya barındırmaktadır. Bu mobilyalar arasında gardırop, yatak ve baza, makyaj masası, şifonyer ve çekmecelikler yer almaktadır. Bakıldığında yatak odası takımları, yatak odasında ihtiyaç duyulabilecek halı, perde, avize gibi eşyalar hariç tüm mobilyaları içermektedir. Bu sebeple ekonomik olması ve kolay bir şekilde birbiri ile uyumlu mobilyaların satın alınabilmesi açısından yatak odası takımları tercih edilmektedir.

Yatak Odası Mobilyaları

yatak-odasindaki-mobilyalar

Yatak odası mobilyaları tek tek incelenmesi gerekirse öncelikli olarak gardırop ile başlanabilmektedir. Yatak odası takımlarında bulunan gardıropların kullanışlı olmasına ve ölçülerinin konumlanacak yere uygun olmasına önem verilmesi gerekmektedir. Aynı şekilde yatak ve baza seçimi de önemlidir. Yatak seçiminde ortopedik yatakların bulunduğu yatak odası takımlarının tercih edilmesi önerilmelidir. Yatak odası mobilyaları içerisinde yer alan şifonyer, çekmecelik, makyaj masası gibi mobilyalar ise alanın büyüklüğüne veya ihtiyaç durumuna göre tercih edilmektedir. Makyaj masaları genelde sandalye ya da puf ile birlikte satılmakta olup, o şekilde tercih edildiğinde daha ekonomik olmaktadır.

Yatak Odası Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yatak Odası Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Yatak odası takım tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Bunlardan biri yatak odasının boyutlarına göre eşya seçimlerinin yapılmasıdır. Bir diğeri, yatak odası takımlarının çok koyu renk tercih edilmemesi, fonksiyonel olmaları ve kullanışlı depolama alanları sağlamaları yer almaktadır

Aynı zamanda yatak odası takımının içindekiler araştırılmalı ve ihtiyaç duyulmayan ya da ölçüleri konumlandırılacak odaya sığmayan bir mobilya olması durumunda başka takımlar da araştırılmalıdır. Yatak odası takımlarının uzun süre kullanılmaları, kolay hasar almamaları ve çizilmemeleri için kaliteli ve dayanıklı ürünlerin kullanıldığı yatak odası takımların tercih edilmesi önerilmektedir.

Dilerseniz yatak odası dekorasyonunda hangi renkler kullanılmalı başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Castor Mobilya
Castor Mobilya
Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı. Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

castormobilya

HAKKIMIZDA