Tarz ve Modern Yemek Odası Takımları - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
Modern Yemek Odası Takımları

Modern Yemek Odası Takımları ile Tarzını Göster

Modern yemek odası takımlarının şıklığı evlerde en sık söz edilenler arasındadır. Modernizmin biricik yansıması olan modern yemek odası takımları şıklığın ve kişisel dekorasyonun da uygulanabildiği alanlardandır. Modern esintilerin hakimiyet kurduğu bu mobilyalar herkesin ilgisinde olsa da tarzı yansıtmada değerli bir uygulama alanıdır.

Özellikle modern yaşamın vazgeçilmezleri arasında olan masa, sandalye ve diğer ürünlerin kullanım özellikleri, ayrı bir işlevsellik taşımaktadır. Modern yemek odası takımları ile konuklar özel şekilde ağırlanırken tarzı ve sunumu yapılacak yemeklerin şıklığını da modern yemek odası takımları göstermektedir.

 

Salonlarda Hayran Bırakan Modern Yemek Odası Modelleri

Modern yemek odası modelleriyle var olan çeşitlilik imkanından faydalanılmaktadır. Üretimi yapılan takımlar içerisinden zevk ve tercihe yönelik birçok model yer almaktadır. Modern yemek odası takımları, takım özelliklerine göre konsept adıyla piyasaya sunulmaktadır. Takım özelliğinin içeriğine göre de tasarım özelliklerini yansıtıyor.

 

Modern yemek odası modelleri

 

Algıda seçiciliğin detaylarını yansıtan ve alana adım atıldığında özellikleriyle dikkati çeken ürünler, kalitesi ve konforundan dolayı doğrudan kendini belli etmektedir. Modellerin çeşitlilik göstermesi her takımın ayrı bir isimle anılmasına neden olmaktadır. Nitelikleriyle de hikayesini oluşturan Castor mobilya modern yemek odası takımı modellerinden birkaçı şu şekildedir:

 

Çeşitli tasarımlar ve özelliklerle sunulan bu yemek odası takımları kalitesiyle de kendini sıyırmaktadır. Güçlü hammaddelerden üretilen modeller, tasarımla birleştiğinde işlevsellik başta olmak üzere dekorasyonu da tamamlamaktadır. Açılır masalar, bench koltuklar, aynalı büfeler ve ayak tasarımlarıyla adeta görsel şölen sunan yemek odası takımları ile yemeğin lezzetti doruk noktalara ulaşmaktadır.

 

Salon ile Uyumu Yakalayın

Yemek odası takımları evin diğer alanlarıyla da uyumlu olmalıdır. Bütüncül bir görüntü için seçilen yemek odası takımının ve oturma grubunun uyumlu parçaları içermesi gerekir. Aynı renkler, aynı desenler ve benzer duruşlar uyumu sağlamaktadır. Bununla birlikte halı, perde ve dekor ürünleriyle de iki alanın uyumu sağlanabilmektedir.

Modern yemek odası ve salon takımlarını öne çıkaran bir diğer parça ise hiç kuşkusuz ki perdelerdir. Modern esintilerle tasarlanan perdeler, arka fonda dekorun bir kısmına yardım etmektedir. Fon yemek odası perdesi, geniş bir alanın dekorasyonunda sıkça tercih edilmektedir. Tavandan yere kadar uzanan uzun fon perdesi aydınlık hissi uyandırırken estetik görüntüyü de sağlamaktadır.

Keten perdeler de salonla yemek odası grubunun uyumunu sağlayabilmektedir. Ahşap veya ahşap detayların yer aldığı salonlarda veya yemek gruplarında keten perde sıcak bir atmosfer yayar. Gün ışığının odaya yansımasını sağlayan ve ışığın görünüşünü yumuşatan keten perdeler ile doğal bir görünüm elde edilir.

 

İlgili Diğer İçeriğimiz: Yemek Odasını Tamamlayacak Şık Ürünler

 

Küçük Alanlar İçin Modern Yemek Odası Çözümleri

Küçük alanlar, kullanımı kısıtlayan ve zorlayıcı bir mekân dekorasyonu yaratmaktadır. Küçük alanlar, büyük alanlara kıyasla dezavantajlı bir durumdur. Bu alanlarda uygun eşya seçimi ve dekorasyon sağlanmadığı takdirde alandan alınan verim minimuma inmektedir. Küçük alanları iyileştirmek için ilk olarak eşya tercihi alana uygun yapılmalıdır.

Alanın boyutuna uygun mobilyalar, alana tam uyum sağlamasından dolayı göz yormayan bir duruş sergiler. Alanda çok eşyanın yer almaması da ferah bir görüntü yansıtmaktadır. Küçük alana sahip kişiler alanını genişletmek adına modern yemek takımları içerisinden genellikle masa ve sandalyeyi tercih etmektedir. İşlevsel masa ve sandalye tasarımlarıyla oluşturulan bu takımlar sayesinde ihtiyaç duyulmayan eşyalar alanda yer kaplamamaktadır.

 

Küçük alanlar için yemek odası

 

Küçük alanlar için önemli bir diğer mobilya ise büfe ve konsollardır. Eşya saklama kapasitesi geniş büfeler ile alandan maksimum düzeyde verim elde edilmektedir. Doğru aydınlatma ve renklerle birleştirilen bu saklama alanları odanın havasını iyileştirme gücünü elinde tutmaktadır.
Duvar rengi ve tasarımı da küçük alanların uzamsal algısını değiştirmektedir. Koyu ve boğucu renkler yerine daha aydınlık duvar renkleri, küçük alanların hissiyatını genişletmektedir. Ferahlık ve aydınlık bir hava sunan beyaz, krem veya bej gibi duvar renkleri alanın derinliğini etkilemektedir.

 

Modern ve Klasik Yemek Odası Tasarımlarının Büyüleyici Uyumu

Modern ve klasik esintiler zamana ve modaya meydan okuyan iyi bir ikilidir. Değişen dünya düzeninde artık birçok tarz ve uygulama evlere dahil olmuştur. Her ne kadar yeni tarzlara merak duyulsa da modern ve klasik tarzın uygulamasından vazgeçilememektedir. Bu tasarımları bu kadar değerli kılan şey ise hiç kuşkusuz ki şahane bir uyum içermesidir.

Modern tarzda daha sade ve tek düze renkler yer alırken klasik tarzda eski tip işlemeler ve detaylar hakimdir. Bu iki tarz kulağa uyumsuz gibi gelse de uygulama anında bile güzelliğini belli etmektedir. Modern masa ve koltukların ayak kısmında rastlanan klasik tarz esintileri, renklerle birleştiğinde yumuşak bir görünüş sergilemektedir. Birbirine benzer ögelerin yer aldığı bu tarzlar ile zarafetin kapısı aralanmaktadır.

 

Modern Yemek Odası Tasarımlarında Teknolojinin Rolü

Modern yemek odası takımları gelişen teknolojiyle birlikte değerini katlamaktadır. Teknolojinin hakimiyet alanı genişledikçe mobilyalarda da yenilikçi uygulamalar söz konusu olmaya başlamıştır. Bunun en önemli yansıması akıllı aydınlatmalardır. Ortamın ambiyansı ve havasına göre kendini ayarlayan aydınlatmalar ile odanın enerjisini ekstra efor göstermeden iyileştirebilirsiniz.

Bununla birlikte entegre ses sistemleri de akıllı mobilyaların bir diğer özelliğidir. Açıl-kapan gibi ses komutlarıyla harekete duyarlı mobilyalar, günlük işleri kolaylaştırmaktadır. Hayatı kolaylaştırmak adına uygulanan bu teknolojiler ile modern yemek odaları teknolojinin iyileştirici unsurlarıyla birleşmektedir.

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir