Yemek Odasını Tamamlayacak Ürünler - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
Gösterişli Yemek Odası

Yemek Odasını Tamamlayacak Şık Ürünler

Yemek odasını tamamlayacak dekorasyon alanlarının en önemli kısımlarından biri olan yemek odaları günümüzde sıkça tercih edilir. Misafir ağırlamak, güzel sofralara eşlik etmek ve anın tadını çıkarmak için önemli bir yere sahiptir. Bu anlamda yemek odası mobilyaları birçok kişinin mobilya seçimlerindeki modernliği de temsil etmektedir.  Yemek odaları göz alan parçalar ile tamamlandığında evin dekorasyonu ile muhteşem bir uyum sağlar. Bazı kişiler ayrı bir oda bazı kişiler ise salonla bir bütün halinde yemek alanı tercih ederler. Her ikisi için de sade ve göz yormayacak tercihler yemek odasının çok daha göz alıcı olmasını sağlayacaktır.

Yemek Takımında Neler Olmalıdır?

Evin genelinin bir parçası olduğundan, yemek odaları ve evin uyumu çok önemlidir. Kullanılacak olan aydınlatmalar, dekor figürleri, mobilyalar ve yemek masası oldukça dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. Özellikle kullanılacak ayrı bir yemek odası yok ise, yemek odasının salonla olan uyumu oldukça önemlidir. Benzer tarzların seçilmesi, sade tercihler yapılması ve göz yormayan bir aydınlatma kullanılması yemek odasını çok daha şık kılacaktır. Yemek takımı içerisinde yemek odası mobilyaları, aydınlatma ve yemek takımını tamamlayacak olan aksesuarlar olmazsa olmazlardandır. Modern bir dekorasyon stili ile bir araya geldiğinde eşsiz görüntüler ortaya çıkacaktır.

Yemek Odası İçin Yemek Takımı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Yemek odalarının oluşturulmasında temel adım alanın belirlenmesinden geçer. Öncelikle kişinin ayrı bir yemek odasını kullanmak istediğinden yana mı yoksa salonla bir bütün olmasından yana mı tercih yapacağı önem taşır. Evlerin genel konumu itibariyle artık birçok kişi salonla ortak bir yemek alanı için dizayn sağlar. Ancak ayrı bir yemek odası için dekorasyon düşüncesi varsa bu anlamda yemek takımını seçmek zor olabilir. Yemek takımı seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar yer almaktadır:

  • Yemek masası nasıl yerleştirilmelidir: Yemek masası hem sandalyelerle kolay konumlandırılabilecek hem de kişi sayısına göre sıkışıklık yaratmayacak şekilde yerleştirilmelidir. Bununla birlikte masadaki sohbete etki edeceği düşünüldüğünden genel olarak yemek masalarının televizyondan en uzak alana konulması tercih edilir.
  • Yemek masası seçimi: Tamamen kişisel bir tercih olmasının yanı sıra hem dayanıklı bir malzemeden üretilmiş olması hem de şık bir dizayna sahip olması gerekir. Sandalyelerden bağımsız olmayan, huzurlu bir renk uyumu olan bir yemek takımı her daim göz alıcı olacaktır. Bununla birlikte masanın açılır-kapanır özellikte olması büyük sofralar ve organizasyonlar için artı bir nokta olacaktır.
  • Yemek takımı aksesuarları: Yemek takımı seçilirken dikkat edilen ilk eşyalar yemek odası mobilyaları olmaktadır. Bunu takip edecek olan ikinci dekorasyon noktası, takımla bir bütün olan aksesuarların seçimidir. Mobilyalara uyum sağlayan bir konsol yemek takımlarını saklama kapasitesine sahiptir. Hem yer tasarrufu hem de dekorasyon anlamında hem de işlev anlamında oldukça şık duran konsol ve vitrinler yemek odasını tamamlar niteliktedir.

Yemek Odası Aksesuarları Nelerdir?

Tamamen zevklere uygun seçilebilen birçok yemek odası aksesuarı mevcuttur. Ancak içlerinde en çok tercih edilen aksesuarlar konsol, yemek odası mobilyalarına uygun bir ayna veya saatlerdir. Masa üzerinde kullanılacak olan mumlar, şamdanlar, aydınlatma veya perde seçenekleri de sıkça tercih edilen yemek odası aksesuarları arasında yer alır.

Gösterişli Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odanızı dönüştürmek ve misafirlerinizi etkilemek istiyorsanız, gösterişli yemek odası önerilerimiz tam size göre. Etkileyici bir yemek odası yaratmanın ilk adımı, mekana uygun mobilyaları seçmektir. Şık yemek odası modelleri arasında, modern hatlardan klasik detaylara kadar geniş bir yelpazede alternatifler mevcut. “Doğru yemek odası seçimi nasıl yapılır?” diye merak ediyorsanız, öncelikle mekanınızın boyutunu ve genel dekorasyon tarzını göz önünde bulundurmalısınız.

Bir yemek odası takımı seçerken, masanın boyutu ve sandalyelerin rahatlığı büyük önem taşır. Gösterişli bir atmosfer yaratmak için, aydınlatma seçimlerinizde şık avizeleri tercih edebilirsiniz. Duvar renkleri ve sanat eserleri de yemek odasının genel havasını belirleyen unsurlardır. Şık bir yemek odası için aksesuar seçimi de oldukça önemlidir; dekoratif tabaklar, mumlar ve çiçeklerle masa düzeninizi tamamlayabilirsiniz.

Son olarak, şık bir yemek odası tasarlarken, konforun ve fonksiyonelliğin estetikle dengeli bir şekilde birleştirilmesi gerektiğini unutmayın. Bu önerilerle, yemek odanızı hem gösterişli hem de kullanışlı bir alana dönüştürebilirsiniz.

Yemek Masası Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yemek masası seçiminde öncelik işlev olmalıdır. Sağlam ve dayanıklı bir masa uygun bir dekorasyonla tamamlandığında hem keyifli zaman geçirebileceğiniz hem de ekonomik anlamda harcadığınız paraya değecek bir seçim olacaktır. Şık ve çokça tercih edilen masa modelleri için Castor Mobilya‘nın web sitesine göz atabilir ve evinizin en şık yemek köşesini oluşturabilirsiniz.

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Comments are closed.