Yemek Odasında Hem Rahatlık Hem de Şıklık - Castor Mobilya

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
Yemek Odasında Hem Rahatlık Hem de Şıklık

Yemek Odasında Hem Rahatlık Hem de Şıklık Aranır mı?

Yemek odasında hem rahatlık hem de şıklık bir arada olur mu?

Yemek odaları şıklığı evlerin esas konularından biridir. Şık ve estetik tasarımlarla dizayn edilen yemek odalarında şıklığın yanında rahatlık da söz konusu olmaktadır. Bir mobilya seçiminde şıklık ne kadar önemliyse konfor da bir o kadar önemlidir. Seçimi etkileme hatta değiştirme potansiyeli bulunan rahatlık, yemek odası takımları için de elzemdir.

Kalabalık misafir sofralarında veya akşam yemeklerinde, günün yorgunluğunu atmak ve keyifli vakit geçirmek için konforlu sandalyeler gerekir. Burada şık ve işlevsiz bir tasarım yerine hem şık hem de konforlu takımlara yönelinmektedir. Şıklıkla rahatlığın bir arada sunulduğu yemek odası takımları, öncelikli bir tercihtir. Spor yemek odası takımı şeklinde adlandırılan bu takım grubunun detayları da bir hayli büyüleyicidir!

 

Spor Yemek Odası Takımlarında Renk ve Malzeme Seçenekleri

Spor yemek odası takımlarında birçok renk ve malzeme kullanılmaktadır. Her tarza ve her eve uyum sağlayan bu takımlar, kaliteli malzemelerin sonucudur. Atlantik çam MDF kullanılarak tasarlanan bu oda takımları, kalitesiyle kendini belli etmektedir.
Güzel bir görünüm sağlayan bu materyal ile pürüzsüz bir geçiş yakalanır. Bununla birlikte dolap kapaklarında da birinci sınıf membran kaplama uygulanarak güçlü bir duruş elde edilir. Meşe, köknar ve gürgen gibi güçlü ağaçlardan tasarlanan spor yemek odası takımı, çok satılan ürünlerin başında gelmektedir.

 

Toptan yemek odası modelleri

 

Tasarım yelpazesini genişletmek adına masaların ayaklarında veya büfe tasarımlarında ahşap, gold veya metal tasarımlara rastlanmaktadır. Bu sayede hem spor şıklığı hem de klasik esintiler bir arada sunulmaktadır. Modern ve spor uyumun kaliteli malzemelerle birleşmesi sonucunda toptan yemek odası satışında çığır açılmıştır.

 

Fonksiyonel Özellikler

Spor yemek odası takımlarında renk ve malzemenin dışında fonksiyonel özellikler de ön planda yer almaktadır. Bir mobilyanın fonksiyonlu oluşu kullanımı ve satın alışı doğrudan etkilemektedir. Özellikle küçük alanlarda fonksiyonel yemek odası takımlarının önemi büyüktür.
Katlanır masa tasarımları, istiflenebilen sandalyeler, geniş hacimli büfeler, televizyon üniteleri ile birçok alana hizmet eden bu takımlar, kullanımı iyileştiren ölçüdedir. Açılır masalar sayesinde çoklu yemek davetlerinde masanızı genişletirken çekirdek aile yemeklerinde ihtiyacınız kadarını kullanabilirsiniz.

 

Konfor ve Ergonomi

Mobilya seçimlerinde ergonomi ve konfor, sağlıklı yaşam alanı oluşturmak için son derece önemlidir. Ergonomik ve konforlu tasarım, vücudun doğal duruşuna destek olurken vücudun rahatlamasına da olanak sağlar. Konforlu mobilyalar ise uzun süreli oturumlarda bile rahatlık sağlar. Doğru oturma pozisyonunu destekleyen ergonomik mobilyalar ile omurga sağlığı korunmaktadır.

Konforlu mobilyalarda esneklik ve rahatlık odak noktadır. Yumuşak sandalye süngerleri vücut ağırlığını eşit şekilde paylaştırarak, omurgaya yüklenen yükü hafifletir. Uzun süreli oturmalarda basınç noktası oluşumunu önleyen spor yemek odası takımları, şıklığının yanında detaylarıyla da kendinden söz ettirmektedir.

 

Genç ve Dinamik Tasarımlarla Spor Yemek Odaları

Spor yemek odası takımlarının popülerliğini arttıran unsurlar içerisinde genç ve dinamik tasarımlar da yer almaktadır. Genç ve dinamik tasarımlar, yıllar geçse de kalıcılığını korur ve ilgi çekici kabul edilir. Bu tasarımlarda farklı materyaller usta şekilde bir arada kullanılmaktadır. Örneğin ahşap ve gold tasarımlar, spor yemek odası takımlarının dinamikliğini yansıtmaktadır.
Bununla birlikte renkler de spor yemek odasının gençliğine vurgu yapmaktadır. Beyaz, krem gibi sade renklerle birleştirilen gümüş, ahşap uygulamalar mobilyanın yenilikçiliğini ortaya koymaktadır. Alışılmışın dışındaki uygulamalara ev sahipliği yapan spor yemek odaları, her tarzda adından söz ettirmektedir.

 

Küçük Alanlarda Rahat ve Şık Bir Yemek Odası Dekorasyonu

Küçük alanlarda mobilya uygulamaları nispeten dezavantajlı bir durumdur. Küçük alanların en büyük sorunu alan metrekaresinin düşük olmasıdır. Ancak küçük alanlar doğru uygulama teknikleri ile rahatlığı ve şıklığı kolayca elde edebilmektedir. Küçük alanlarda şıklığın bir numaralı tasviri spor yemek odası takımları olmaktadır.

Uğraş gerektirmeden kendiliğinden şık olan bu takımlar, fonksiyonlu yapısından dolayı küçük alanlarda da kullanılmaktadır. Rahatlığı da barındıran bu takımlar toptan yemek odası fiyatları noktasında da bütçe dostudur. Cepten ve zamandan tasarruf ederek şık bir oda oluşturmak istiyorsanız, spor yemek odalarına şans vermelisiniz.

Mobilya seçimi halledildikten sonra sıra ilave dekor unsurlarına gelmektedir. Spor yemek odalarında detaylı geçişler hakimdir. Örneğin masanın ayak tasarımında siyah metal kullanıldıysa vazo seçimini siyahtan yana yaparak, şık bir dekor uygulanabilir. Bununla birlikte bu takımı halılar da desteklemektedir. Tüylü halılar veya etnik desenleri içeren halılar ile alanınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

 

Rahat ve Şık Bir Yemek Odası Oluşturmanın Faydaları

Rahat ve şık bir yemek odası oluşturmak, yemeklerin lezzetini doruk noktalara ulaştırmaktadır. Güzel bir yerde yenilen yemeğin tadı ve lezzeti, insan psikolojisini değiştirecek niteliktedir. Arkadaşlarınızla, ailenizle veya kalabalık bir akşam yemeğinde şık ve rahat yemek odasının önemi büyüktür. Detaylarla süslenen ve zengin mobilyaların bir arada bulunduğu bu alanlarda sıcak bir atmosfer hüküm sürmektedir.

 

fonksiyonel yemek odası takımı

 

Aile sıcaklığını yansıtan tasarımlar ile o anı unutulmaz kılmak son derece basittir. Yemek sonrasında çay ve kahve sohbetlerinizde de sizlere şahane bir destek sunan spor yemek odası takımları, rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Gün yorgunluğunu atmak için muhteşem bir alan olan yemek odaları, rahat ve şık dekorlarla sizlere kucak açmaktadır.

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir