Kaliteyi Yansıtan Şık Yemek Odası Modelleri | Castor Mobilya

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
Şık Yemek Odası

Kaliteyi Yansıtan Şık Yemek Odası Modelleri

Tipik bir gününüz büyük yemek masasının etrafındaki rahat yemek sandalyelerinde oturmak, hikayeleri değiş tokuş etmek, fikirleri zıplatmak ve temelde ailenizle biraz kaliteli zaman geçirmek olacaktır. Yalnız yaşamayı tercih ediyorsanız, burada lezzetli bir akşam yemeği ve belki bir kadeh şarap eşliğinde dinlenerek vakit geçirebilirsiniz.

Eğlenmeyi seviyorsanız, yemek odası konuklarınızın macera dolu hayatlarının hikayelerini paylaşmak için bir araya geleceği yerdir. Gördüğünüz gibi, yemek odası tüm resmi, sosyal ve samimi toplantılarınızın hemen hemen kalbidir. İşte bu yüzden bugün, tercihleriniz ne olursa olsun, yaşam alanını hareketlendirecek bazı inanılmaz yemek odası tasarım fikirlerini paylaşmaya karar verdik. Geleneksel bir yemek odası veya modern bir yemek odası seçebilirsiniz. Minimalist dekor fikirleri ve sarkıt lambalarla küçük bir yemek odasına veya kapsamlı akşam yemeği partileriniz için göz alıcı bir avizeye ve yüzyıl ortası modern havasına sahip büyük, resmi bir yemek odasına sahip olabilirsiniz.

En şık Yemek Odası Modellerimize göz atmayı unutmayın.

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Başlangıç ​​olarak, yemek odası kat planına odaklanalım. Tüm müstakil evler ve daireler, ziyafetler ve büyük akşam yemeği partileri için geniş bir yemek alanı barındıramaz. Ancak bu, günün en önemli öğünlerinde ailemizle vakit geçirmek istemediğimiz anlamına gelmiyor. Bu nedenle, dikkatle düşünülerek bir yemek odası kat planı seçmek önemlidir. Küçük alanlara sahip küçük bir eviniz varsa, samimiyeti ve rahatlığı yansıtan küçük bir yemek odası tasarlamak en iyisidir.

Geniş bir alan yanılsaması yaratmak için yemek odasını oturma odasıyla birleştirmek için her zaman açık kat planlarını kullanabilirsiniz. Aslında, kapsamlı akşam yemeği partileri için resmi bir yemek odasını veya hatta özel günlerde büyük bir ailenin buluşabileceği büyük bir yemek alanını barındırabilen büyük evleri olan insanlar için daha fazla seçenek vardır. Bir ziyafet salonu veya geniş bir yemek alanı tasarlayabilirsiniz ancak aile yemeklerinde daha samimi buluşmalar için mutfağa daha yakın bir kahvaltı köşesi veya yemek köşesi oluşturabilirsiniz. Bu size sadece sevdiğiniz insanlarla bir araya gelmeniz için bir yer sağlamakla kalmaz, aynı zamanda büyük toplantılar için de bir alanınız olur.

Bir yemek odası yenilemesinin ortasındaysanız, büyük açık pencere uygulamaları ve kapı girişleri kullanmayı düşünebilirsiniz. Hem büyük hem de küçük yemek odaları için çalışırlar. Sabahları pencerelerden içeriye biraz doğal ışık girmesi, güne olumlu bir notla başlamanıza yardımcı olur. Sadece bu da değil, büyük kapı ve pencere işlemeleri, odayı daha havadar ve ferah hissettirerek sevdikleriniz ve misafirleriniz üzerinde kalıcı bir izlenim bırakıyor. Daha küçük yemek odaları için, bir tavan penceresi ve parmaklıksız pencere uygulamaları da biraz ışık ve alan eklemek için harikalar yaratabilir.

Yemek Odası İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Şimdi yemek odası için aksesuar fikirlerinde her zaman bir temayı aklımızda tutmalıyız. Geleneksel bir yemek odası mı yoksa modern bir yemek odası mı, resmi bir yemek odası mı yoksa gayri resmi bir yemek odası mı istediğinizi bilmelisiniz. Her köşe bucağı vurgulama eğiliminde olduklarından, yalnızca çalışmak için geniş bir yemek alanınız varsa avize kullanmanız önerilir. Bununla birlikte, daha küçük yemek odaları için, temayı minimalist tutmak ve çok sayıda duvar sanatı veya merkez parçasıyla aşırı yüklememek en iyisidir.

Yemek odası için önerilen bir tema “iyi zamanlar” olacaktır. Bu nedenle, bazı kendinizin yapabileceği fotoğraf çerçeveleri, romantik aydınlatma için bazı mumlar, belki biraz tasarım aplikleri veya rahat hissettiren ev yapımı bir şey ekleyebilirsiniz. Yemek odası duvarı, duvar resimleri için ideal bir yer değildir, ancak alanı bir aile portresi asmak için kullanabilir veya mekânı canlandırmak için bazı çiçekli dekor parçaları ekleyebilirsiniz.

 

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir