Yatak Odası Fiyatlarını Etkileyen 5 Faktör - Castor Mobilya

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
Yatak odası mobilya fiyatlarını etkileyen faktörler

Yatak Odası Fiyatlarını Etkileyen 5 Ana Faktör

Yatak odası fiyatları günümüzde eşyalarını yenilemek isteyen, yeni ev kuran herkes tarafından merak edilen bir konudur. Sektörde farklı fiyatlandırmalarla karşı karşıya kalma olasılığınız çok yüksektir. Çünkü her firma kendi içerisinde farklı fiyatlandırma etkenleri bulundurmaktadır. Bu etkenlere bağlı olarak ücretleri belirleyerek müşterilerine sunmaktadır.

Güncel yatak odası fiyatları belirlenirken sektörde aşağı yukarı benzer bir fiyatlandırma skalası belirlenmektedir. Ancak firmalar arasında değişim de söz konusu olabileceğinden temel 5 ana faktör üzerinde durmakta fayda vardır. Eğer yatak odası takımları benzer olduğu halde değişik ücretlerde olması kafanızı karıştırıyorsa bu beş etkenden dolayı olduğunu bilmelisiniz:

 

1. Faktör: Kullanılan Kalite Malzemesi

Mobilya sektöründe en belirleyici unsur kullanılan malzemelerdir. Çünkü uygun fiyatlı olması amacıyla çoğu zaman kaliteden feragat eden firmalar söz konusudur. Kullanılan malzeme kalitesi düştükçe hem kullanım ömrü hem de fiyatlarda düşüş gözlemlenebilmektedir. Bu yüzden karar aşamasında öncelikle kullanılan malzemeye göz atmalısınız.

Yatak odası üretimi yapan firmalar; MDF, sunta, ahşap temel malzemeleri ve bizzat ağaçtan elde edilen parçaları kullanmaktadır. Güvenilir bulunan malzemeler daha çok ağaç gibi orijinal parçalardan ve MDF kullanılarak elde edilen mobilyalar olacaktır. Diğer malzemelerin kalitesi düştüğü için yatak odası fiyatları da düşük olacaktır.

 

2. Faktör: Sektördeki Genel Fiyatlandırma

Günümüzde binlerce mobilya mağazası ve üreticisi bulunmaktadır. Firmalar kendi içerisinde bizzat konuşarak karar vermese de sektörü takip ederek ortalama bir fiyatlandırma sunmaktadır. Ortalama yatak odası fiyatları dikkat edilerek bu fiyatın altına düşülmemesi hedeflenir. Satıcılar böylece zarar etmeden hareket eder ve ancak kârını arttıracaktır.

Ortalama fiyatlandırmanın üstüne olma durumu da mümkündür. Çünkü mobilya satışı yapan firma daha yüksek kâr hedefleyebilmektedir. Sonuç olarak ortalama fiyatlarla karşı karşıya kalabilir dahası daha yüksek ücretlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

3. Faktör: Yatak Odası Paketinin İçeriği

Yatak odası fiyatlarını firmalar içeriğinde sunduğu eşyalara göre ayarlamaktadır. Genellikle bir yatak odası takımı:

  • Şifonyer,
  • Baza,
  • Başlık,
  • Komidin,
  • Dolap ürünlerinden oluşur.

 

yatak odası mobilya resmi

 

Fakat bazı firmalar tarafından bu paketlere yatak eklenebilmektedir. Şifonyer ile birlikte uyumlu ayna da dahil edilecektir. Bu gibi ekstra ürünlerin olması karşısında ücretlerde atış meydana gelecektir.
Alışverişiniz sırasında bu yüzden yatak odası paketinin içeriğine göz atmanız da fayda var. Böylece vereceğiniz ücret kapsamında hangi ürünleri alacağınızı da görebilirsiniz. Diğer taraftan paylaşılan görsellerde fazla ürün estetik görünmesi amacıyla firmalar tarafından eklenir. Bu gibi durumlarda da yanılgıyı en aza indirebilir buna bağlı olarak alışveriş yapabilirsiniz.

 

4. Faktör: Firmanın Kâr Hedefi

Mobilya firmaları kazanç elde etmek için belirli bir kâr amacı gütmektedir. Kısa ve uzun vadeli kâr oranlarını belirleyerek ücretlendirmeleri belirlemektedir. Her firmanın hedeflediği kâr oranı değişiktir. Bu durum yatak odası fiyatları üzerinde doğrudan etki yaratacaktır.
Kâr oranlarını belirleyen konulardan birisi de firmaların bilinirliği olmaktadır. Bilinen firmalar daha fazla satış yapma potansiyeline sahip olduğundan sürümden kazanmak adına kârları düşürebilmektedir. Diğer taraftan küçük işletmeler de toplu ya da tekli alımlarda müşteri elde etmek adına kârı düşük tutarak ücretleri uygun hale getirebilir.

 

5. Faktör: Yatak Odası Paketinin Talep Dengesi

Yatak odası alışverişini etkileyen unsurlardan birisi de arz-talep dengesi olacaktır. Özellikle mobilya modasına bağlı olarak müşteriler hareket edebilmektedir. Toplu alımlarda da modaya uyum sağlamak adına satış mağazaları tercihlerini belirlemektedir. Talebin fazla olduğu mobilya takımları ücretleri de buna bağlı belirlenmektedir.

Genel itibari ile moda olan yatak odası takımları daha yüksek fiyatlı olabilmektedir. Arz-talep dengesine bağlı olarak bu fiyatlandırmalar müşterilere sunulmaktadır. Elbette toplu alımlarda unsur tekli alımlara göre daha farklılaşmaktadır. Alıcıların bu aşamada moda olan yatak odası takımlarına bakarken ücretlerin bu yüzden değişebileceğini unutmaması gerekir.

Castor Mobilya olarak, siz müşterilerimizin rahat ulaşabilmesi ve alışveriş yapabilmesi için bu etkenlere özenle yaklaşmaya devam ediyoruz. Mağazalarınızda sergilemek istediğiniz yatak odası takımlarını toplu almak isterseniz güvenilir ödeme tercihlerimizi değerlendirebilirsiniz.

 

Mobilya Fiyatları: Model Karşılaştırmaları

Castor Mobilya firmamızda çeşitli yatak odası modellerini üretmeye ve sizlere satışa sunmaya devam ediyoruz. Bünyemizde yer alan birbirinden farklı ve kaliteli yatak odası takımlarına siz de erişebilirsiniz. Üstelik bu yatak odası takımlarını toplu alımlarda değerlendirerek kullanabilmeniz mümkün.
Toplu yatak odası takımı satışı sırasında değerlendirebileceğiniz, tasarımı ve kalitesi ile dikkat çeken bazı yatak odası takımlarını sizler için karşılaştırıyoruz.

Yatak odası Mobilya fiyatları

 

Pandora Yatak Odası Takımı

Markamız adı altında üretilen ve en sık tercih edilen modellerden birisi Pandora yatak odası takımı olmaktadır. Bu modelde köşeli bir üretim mevcuttur ve keskin hatları bulunmaktadır. Üretimi aşamasında yüzde yüz MDF kullanılarak en yüksek kalite elde edilmiştir.
Yatak odası takımında; başlık, şifonyer, komidin ve dolap bulunmaktadır. Dolaplar altı kapaktan oluşarak tasarlanmış olup modüler özelliğe sahiptir. Yani bu modelleri birbirinden ayrı ya da farklı yerlerde kullanabilirsiniz. Diğer taraftan şifonyer ve komidinlerde lake panel kullanılarak kalite en üst düzeye çıkarıldı.

Son olarak dolapların iç kısmında özel ledli ışıklandırma kullanılmış olup yatak başlığında USB şarj giriş noktası ve aplik ışık yer almaktadır. Bu özellikleriyle diğer yatak odası takımlarından ayrıldığı görülmektedir.

 

Sezar Yatak Odası Takımı

Yeni gelen yatak odası takımları arasında Sezar yatak odası takımı bulunuyor. Castor Mobilya olarak sık ürettiğimiz ve sattığımız modeller arasına girdi bile. Bu yatak odası takımında da şifonyer, yatak başlığı, dolap ve komidin bulunmaktadır. Altı kapaklı yapısıyla yer alan dolapların standart üretiminde dört kapağında ayna var.

Orta dört kapakta akordeon sistemi kullanılmış olup geniş bir alan sunmaktayız. Dolapların üretiminde birinci sınıf MDF kullanılmış ve beraberinde kapaklarda CNC tasarımına yer verilmiştir. Bu yatak odası takımında farklılık ise daha çok yatak başlığında ortaya çıkmaktadır.
Klasik yatak başlıklarından sıkılanlar için özel üretilen yatak başlığında orta kısım farklı tasarıma sahiptir. Dolgulu yapısıyla dikkat çeken orta alana komidin arkasında kullanılan aynalı yapılar eşlik ediyor. Böylece yatak başlığı bir bütün ve uzunlamasına yer almaktadır.
İç kısımlarında ledli ışık sistemi yer almakta olup bu modelde USB şarj girişi ya da aplik sistemi yoktur.

 

Dragos Yatak Odası Takımı

Tasarımıyla dikkat çeken ve sadelikten yana olanlar için Dragos yatak odası takımlarını önermekteyiz. Diğer yatak odası takımlarında olduğu gibi standart boyutlandırmalara sahip olup kullanım şekli, tasarım ve renk seçeneği ile farklılaştığını söylemek mümkün.
Kum beji renginde olan Dragos yatak odası takımı, altı kapaklı dolabıyla kullanıma sunulmaktadır. Modüler sisteme sahip olup dilediğiniz sayıda talep edilebilmektedir. 3 kapaklı + köşe dolap + 2 kapaklı dolap + 1 kapaklı dolap olarak ayrılmaktadır. Alana göre uyum sağlaması amacıyla müşterilerin talepleri ışığında üretilebilmektedir.

Dolap kapakları MDF’nin bir türü olan hayglass malzemesinden üretilmiştir. Böylece daha parlak ve şık görünüm elde edilmektedir. CNC sistemi sayesinde dışarıdan değil, yan kısımlarından kulp elde edilmiştir. Bahsi geçen bu yatak odası takımında komidin üstlerinde USB şarj giriş alanı ve aplik sistemi yer almaktadır. Yatak başlığı ise bu komidinleri de kapsayacak şekildedir.

 

Anafor Yatak Odası Takımı

Anafor yatak odası takımı diğer takımlardan tasarım ve kullanılan malzemelerinden ötürü ayrılmaktadır. Önce yatak odasının ortak yönlerine göz atalım. Komidin, yatak başlığı, dolap ve şifonyer parçaları takımda mevcuttur. Fakat dolaplarının üretimi sırasında Aytaşı MDF tercih edilmiştir. Kapaklarında ayna bulunmayan bu yatak odası takımında sadelikten yana tercih yapılmıştır.
Şifonyer, dolap ve komidinlerde minfix montajlama kullanıldı. Komidinlerde çift çekmece dolap altlarında ise baza sistemi yer almaktadır. Diğer yatak odası takımları ile kıyaslandığında yatak başlığı çok geniş değildir. Sadece yatağı kapsayacak şekilde olup komidin arkalarına kadar uzanmamaktadır.

 

Armoni Yatak Odası Takımı

Klasik yatak odası arayışında olanlar için Armoni yatak odası takımı bulunmaktadır. Ceviz MDF kullanılarak oluşturulan bu yatak odası da diğer takımlarda olduğu gibi benzer ürünlere sahiptir. Altı kapaklı üretilen dolabı tamamen cevizden üretilmesinden dolayı ahşap görünümü ile dikkat çekmektedir. Dolap içlerinde pantolon askısı, led aydınlatma ve gizli çekmece yer almaktadır.
Dolap, komidin ve şifonyer bölümünde minfix montajlama yapılmıştır. Birinci sınıf ürünlerden üretilen bu mobilyaların özel çekmeceleri de bulunur. Komidinlerde iki ayrı çekmece bölümü mevcuttur. Dolapların alt kısımlarında ise baza mevcuttur.

 

Mobilya Alışverişi Sırasında İndirimleri Yakalama Taktikleri

Mobilya alışverişlerinin yapıldığı sırada indirimlere denk gelmek tüm müşterilerin memnun olacağı bir durumdur. Fakat her mobilya markasının eş zamanlı indirim yaptığı kadar kişisel indirim dönemleri yer almaktadır. Bu aşamada müşterilerin belirli indirim yakalama taktiklerini uygulaması gerekmektedir.

İndirim dönemlerinden haberdar olabilmek için Castor Mobilya sitemize üye olabilirsiniz. E-posta bildirimlerini açarak indirim zamanlarında bizzat mail ile bilgilenebilirsiniz. Böylece alışverişiniz sırasında daha cüzi miktarlarda harcama yaparsınız.
Dönem dönem gerçekleşen ve özel günlere özel olan büyük indirim zamanlarında markalara göz atmalısınız. Sevgililer Günü, Anneler Günü gibi özel günlerde mobilyalarda da belirli miktarlarda indirimler gerçekleşecektir. Böylece alışverişinizi hesaplı hale getirebilirsiniz.

Büyük indirim dönemlerinden olan Kara Cuma gibi Kasım-Aralık ayında gerçekleşen özel zamanlarda da sitelere göz atmayı unutmayın.
Son olarak indirimleri yakalama taktiklerinden birisi takipte olduğunuz mobilya markalarını sosyal medyada takip etmektir. Castor Mobilya firmamızın sosyal medya hesabını takibe alarak paylaşımlardan indirimleri görebilirsiniz.

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir