Klasik Yemek Odası: Zamanın Ötesinde - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog

Klasik Yemek Odası: Zamanın Ötesinde Bir Zarafet

Klasik yemek odası takımları, zamana meydan okuyan değerinden dolayı her sezonun en gözde yemek odası takımlarından olmaktadır. Sadeliği ve şıklığı bir arada sunan klasik yemek odası takımları, her evin en değerli parçası değerindedir. Her yıl farklı tarzlar ve görünüşler dekorasyonu değiştirse de geçmişten günümüze kadar klasik yemek odası şıklığı varlığını yüceltmiştir.

Şık ve klas tasarımların yer aldığı bu takımlar, odanın ambiyansını etkilemede bir numaradadır. İşlevsel tasarımlar ve şık dokunuşlarla desteklenen klasik yemek odası takımları, yeni evlenecek kişilerin de ilgi odağındadır. Yıllara meydan okuyan klasik yemek odaları, zamanın çok ötesinde bir zarafet sunmaktadır.

 

Konsol ve Büfe Tasarımları: Klasik Yemek Odaları için Öneriler

Yemek odası takımları içerisinde konsol ve büfeler, depolama amaçlı kullanılan mobilyalardandır. Yemek odası takımının başlıca elemanlarından olan büfeler, klasik şıklıkta değişik tasarımlarla bir aradadır. Hafif işlemeler ve güzellemelerle sunulan büfeler, dekorasyona doğrudan uyumlanan şık parçalardır.

 

Premium avangard yemek odası

Masa, sandalye ve ünitelerle desteklenen büfeler klasik şıklıkta farklı tarzlara da hitap edebilmektedir. Gold detaylar, ahşap işlemeler, aynalı tasarımlar ve dolap kapağı tasarımlarıyla yemek odaları klasik şıklığın enerjisini yansıtmaktadır. Renklere ve desenlere imkân tanıyan büfeler sayesinde alandan tasarruf sağlanırken şıklık da ön plana çıkarılmaktadır.

 

Kaliteli Malzemeler ve El İşçiliği: Lüks Yemek Odası Takımları

Yemek odası dekorasyonu, eşyaları ve görünüşü öne çıkaran etkili tasarımlardır. Dekorasyon, bir alanın ihtiyaç duyduğu temel ögeler içerisindedir. Söz konusu yemek odaları olduğunda, keyifli yemekler ve ziyafetler için oda tasarımının önemi artmaktadır. Akşam yemeğinin keyfini çıkarırken rahatlamak ve dinlenmek adına, el işçiliği tasarımlardan faydalanılmaktadır.

İşlemeler ve el işçiliğiyle birleştirilen lüks yemek odası takımları, evdeymiş hissini doğrudan uyandırmaktadır. Bu sayede misafir ağırlamalarında veya aile yemeklerinde vazgeçilmez bir anı oluşturulmaktadır. Kaliteli malzemelerden üretilen lüks yemek odaları, görünüş dışında konforuyla da kendine hayran bırakmaktadır. Uzun süreli yemek keyfinde veya çay saatlerinde sevdiklerinizin rahatı için yumuşak ve kaliteli süngerlerle desteklenen sandalyeler ile kuş gibi hafifleyebilirsiniz.

 

Klasik ve Modern Tasarımların Uyumu: Yemek Odası Dekorasyonu

Klasik ve modern tasarımlar birbiriyle uyumu yakalayan eşsiz parçalardır. Yemek odası dekorlarında sıkça rastlanan bu iki tarz, uygun seçimleriyle adeta birbirini destekleyecek ölçüdedir. Yemek masasında modern esintiler yer alırken sandalye tasarımında klasik şıklığın görüntüsü oluşturulabilmektedir. Bununla birlikte bu tasarımların bir diğer gözdesi büfe ve konsollardır. Büfeler her ne kadar küçük depolama alanı olarak kabul edilse de oda dekorasyonunda büyük paya sahiptir. Klasik ve modern tarzda söz sahibi olan büfelerle odanın ve takımın havasını değiştirmek oldukça basittir.

 

Yemek Odası Takımı Salonda Kullanılır Mı?

Yemek odası takımları, yemek masası, sandalye, vitrin ya da aynalı konsollardan oluşur. Hemen hemen geniş bir alan kaplayan bu mobilya takımı, salonda da kullanılmak istenebilmektedir. Salonu geniş olan kullanıcılar, salonlarında yemek odası takımını da kullanmaktadır. Öyle ki bu kullanım kimi zaman dekorasyona da şıklık katabilmektedir.
Dar bir alana sahip kullanıcılar da yemek odasını salonda kullanmak zorunda kalabilmektedir. Burada uygun eşyaların seçilmemesi veya dekoru sağlayamamak, boğucu bir havaya sebebiyet verebilmektedir. Salonu dar kullanıcılar ve geniş salonlu kişiler için dikkat edilmesi gereken unsurlar:

 

Alan Kullanımı ve Düzen

Dar yaşam alanına sahip kişilerin eşya seçimi ve dekorasyonu oldukça önemlidir. Salonu dar kişiler yemek masası ve sandalyeleri ile ferah bir yaşam alanı oluşturabilmektedir. Bununla birlikte depolamaya olanak sağlayan büfe ve konsollar sayesinde de alandaki gereksiz karmaşıklık düzenlenebilmektedir.

Yemek odası takımları salonda kullanılacaksa tamamen bağımsız bir konsept oluşturulmamalıdır. Birbirinden bağımsız tasarımlar uyumsuzluk yaratabilmektedir. Bundan dolayı da tercih edilecek yemek odası takımının, koltuklarla ve salonla uyumlu olması gerekir.
Geniş salona sahip kullanıcılar ise doğru mobilya tercihiyle şık bir yaşam alanı oluşturabilmektedir. Uyumsuz ve birbiriyle alakasız mobilyaları bir arada kullanmak salon her ne kadar büyük olsa da hoş bir görünüm oluşturmamaktadır. Geniş salona sahip kişiler bağlantılı ve uyumlu eşyalar ile alanını ihtiyaç duyduğu görüntüye kavuşturabilmektedir.

 

Dekorasyon Uyumları

Dekorasyon bir alanın tamamlayıcısı olan uygulamalardır. Salonda yemek odası takımı kullanmak isteyen kişiler, salon grubu ve yemek grubunun dekorunu iyi sağlamalıdır. Uyumsuz parçaları bir arada kullanmak alanı boğarak, işlevsiz bir tasarım yaratabilmektedir. Aynı mobilya grubu içerisinde yer alan yemek odası ve oturma grubu takımı dekoru doğrudan sağlar. Ancak birbiriyle bağlantısız parçalarla dekorasyon nasıl yapılır?

Salon grubunda klasik şıklık hakimse, yemek odası takımında da klasik şıklığı yansıtan takımlar kullanılabilir. Bununla birlikte yemek odası takımında modern esintiler yer alıyorsa oturma grubunda klasik şıklık tercih edilebilir. Burada mobilyalar birbiriyle ne kadar uyumluysa odanın dekorasyonu da o kadar gelişmiş demektir.

Etkili dekoratif ürünler ile de dekor uyumu sağlanabilmektedir. Klasik tarzda gold eşyalar ve süs oymalar yaygınken modern tarzda daha beyaz ve sade ürünler ön plandadır. Dekoru sağlamak adına vazolar, tablolar ve halıda çeşitli modeller uygulanabilmektedir.

 

Çok Fonksiyonlu Kullanım

Çok fonksiyonlu kullanım alanı yaratmak, herkesin öncelikli bir ihtiyacıdır. Alan ne kadar geniş olursa olsun gereksiz eşyalar muhafaza edilmediğinde alan daralmaktadır. Burada yemek odası takımlarında büfe ve konsolların önemi büyüktür. Gereksiz eşyaları düzenlemek adına kullanılan büfeler sayesinde alanı daraltacak unsurlardan kurtulabilirsiniz.

Özellikle küçük alanlarda fonksiyonlu mobilyaların değeri büyüktür. Küçük alana sahip kişiler açılıp genişleyebilen masalar, sandalye yerine bench kullanmak ve geniş büfeler ile alanını iyileştirebilmektedir. Alandan tasarruf yapılmak istendiğinde sandalye yerine bench kullanmak etkili bir karardır.

 

Alanın Aydınlatması

Alan aydınlatması, salonunda yemek odası takımı kullanmak isteyen kişiler için gereklidir. Yetersiz aydınlatma, odanın ambiyansını düşürür ve istemsiz bir yorgunluk hissi uyandırır. Yeterli ve doğru bir aydınlatmada ise ferahlık ve rahatlık hissi yaşanmaktadır. Burada alan aydınlatması için avizeler, ledler veya çeşitli aydınlatma araçları en sık rastlanan uygulamalardan olmaktadır.

 

Harmoni ve Akıcılık

Akıcılığı sağlamak, iki alanı tek bir yerde kullanmak için vurgulanması gereken esaslardır. Burada akıcılık çeşitli şekillerde sağlanabilmektedir. İlk olarak benzer vurgular akıcılığı sağlayan etkili bir adımdır. Salon içerisinde yer alan renkler veya duvar kağıtları, yemek odası takımının bulunduğu alanda da uygulanabilir. Özellikle salonda yemek odası takımı kullanacak kişiler salonunda yer alan vurguları, yemek odası takımının bulunduğu alana uygularsa akıcılığı ve armoniyi yakalayabilmektedir.

Bununla birlikte ortak bir renk kullanımı da bütünlüğü sağlayacaktır. Salonda yer alan yastıklar pembe veya mavi gibi belirgin bir renkteyse yemek odası takımı aksesuarları da bu renklerden oluşturulabilmektedir. İki bölümü birleştirmek adına yapılacak bu tasarımlarda göze hitap eden eklentiler tercih edilmelidir.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm bu detaylar ve daha fazlasını göz önünde bulundurarak salon takımınızla mükemmel uyumu yakalayacak yemek odası seçimleri yapabilirsiniz. Ve işte tam bu noktada, sizlere yardımcı olmak için buradayız. Web sitemizdeki geniş yemek odası takımı koleksiyonumuzu keşfetmek için sizi “Yemek Odası Takımları” sayfamıza davet ediyoruz. Modern, klasik, minimalist veya lüks – her zevke uygun seçeneklerimizle, salonunuzla mükemmel uyum içinde bir yemek odası yaratmanız artık çok kolay.

Klasik Dokunuşla Avangart Yemek Odasını Yakala

Avangart yemek odası takımı, klasik esintinin modern bir havayla yeniden meydana gelmesiyle oluşur. Evlerinde hem modern hem de klasik bir ambiyans isteyenler için harika bir tercihtir. Geniş bir kullanım alanında avangart takımların dizaynı evi şık ve dikkat çekici kılmaktadır.
Avangart takımların zarif ancak ağırlığını yansıtan tarzı sayesinde yemek odalarında alışılmışın dışına çıkılmaktadır. Şıklığı ön planda tutan karakteristik yapısından dolayı avangart yemek odası takımları, ferah bir hava sağlar. Böylece kaliteli, zengin ve nezih bir yemek sakinlik ve zarafetle birleştirilir.

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir