Az Işık Alan Evlere Özel Salon Takımları - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
salon

Az Işık Alan Evler İçin Salon Takımı Fikirleri

Gerçek şu ki büyük yenilemeler pahalı, elverişsiz olabilir ve çoğu zaman her ikisi de aynı anda olabilir. Ancak, evinizin kasvetli olması ve doğal ışığı çok az alması nedeniyle sıkışık ve karamsar görünen veya hissedilen bir bölümüyle uğraşırken, muhtemelen her şeyi aydınlatmak için elinizden gelen hemen hemen her şeyi yaparsınız, değil mi? Az ışık alan oturma odaları için planladığımız fikirlerimizden ilham alarak, garip bir alandan benzersiz, karakterli ve özenle seçilmiş bir şey yapabileceğinizi göreceksiniz.

İçinde olmaktan hoşlandığınız bir oturma odasını düzenlemek için salon takımları ve renk şemalarından pencere uygulamalarına ve aydınlatmaya kadar her detayı için en sevdiğiniz, zevklerinizi yansıtan ve alanı en iyi şekilde değerlendiren çözümleri inceleyin. 

Evlerimizde çok fazla zaman geçirdiğimiz için, aydınlatmanın bir öncelik olması mantıklıdır. Ayrıca, estetik görünümün ötesinde, minimum doğal ışık alan alanlar da ruh halinizi kötü etkileyebilir. Görünür ışık, insan vücudunun melatonin hormonunun üretimini düzenlemesine yardımcı olur, bu da vücut saatimizin düzenlenmesine yardımcı olarak uyku düzenini ve sindirimi etkiler. Bu ayrıca vücudun nörotransmiter serotonin üretimini uyarmasına yardımcı olur, bu da uykuyu azaltabilir. Ayrıca az ışık alan ortamlarda uzun süre bulunmanın depresyona neden olduğu da söylenmektedir. 

Bununla birlikte, pencerelerimizi genişletmek veya tamamen yenilerini kurmak gibi büyük bir yenilemek gibi fikirlerin hem yüksek maaliyeti oluşu hem de bunun kiracılar için nasıl mümkün olmayacağından bahsetmeye bile gerek yok. Peki karanlık bir odayı nasıl aydınlık bir hale getireceğiz? Evinin şık ve rahat bir atmosfere sahip olması aynı zamanda sağlığımız için de harikadır. Karanlık odaları nasıl aydınlatacağınızı, açık ve koyu renkli salon takımları ve dekor parçalarınızı nasıl dengeleyeceğinizi ve karamsar hislere kapılmadan en sevdiğiniz koyu ve fırtınalı renkleri nasıl vurgulayacağınızı öğrenmek için aşağıdaki ipuçlarına göz atın.

Salon tasarımı nasıl yapılmalıdır?

Salon tasarımı, az ışık alan evler için oldukça önemlidir. Salon takımları doğru seçilmeli ve alan çok doğru planlanmalıdır. Örneklemek gerekirse; karanlık, dramatik ve ustaca boyanmış parke zeminlerle; büyük bir siyah beyaz tablo, sofistike bir gri kanepe ve bol miktarda pirinç aksanlar, salon tasarımı için kesinlikle büyüleyici bir seçenek olabilir. Unutmayın ki bu tasarımın iyi çalışmasının nedenlerinden biri parlak beyaz duvarlarıdır; odayı yumuşatan doğal ışığı yansıtırlar. Bu büyüleyici salon tasarımını tamamlarken, seçeceğiniz koltuğun da oda atmosferine uyum sağlaması büyük önem taşıyor. Peki, bu sofistike görünümü destekleyecek koltuk seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Cevabı öğrenmek için Popüler Koltuk Renkleri ve Modelleri ile ilgili yazımızı okuyun ve salonunuzu mükemmelleştirecek 8 çarpıcı bilgi edinin.

Ayrıca zeminde bulunan fazla mobilya parçaları ışığı engelleyebilir ve karanlık bir odayı daha da karanlık hissettirebilir. Bu nedenle, salon takımları yanında küçük bir sehpa seçmek harika bir seçim olacaktır. Nötrler ve metalik vurgular zevkinize göre çok karamsar geliyorsa, eğlenceli bir kırlent getirin. Bu, oturma odanızı veya yatak odanızı çok fazla süslemeden rahat hissettirecek ve neşeli renk şeması daha hafif bir his verecektir.

Başka bir ipucu ise, yerden yüksek salon takımları seçmek olacaktır. Işığın geçmesine izin verecek ve bu nedenle odanın daha fazlasını aydınlatacak. Mütevazi bir çerçevede sade, parlak bir tablo, duvarları daha karanlık bir alanda süslemek için harika bir parçadır. Odayı boğmadan neşeli renkler ile odayı daha canlı bir hale getirecektir.

salon dekoru

 

Az ışık alan evler için mobilya seçimi nasıl yapılmalı?

Pencerelerden içeri ışık akmıyorsa, yapay ışık genellikle olduğundan daha da önemlidir. Bu, birden fazla ışık kaynağı isteyeceğiniz anlamına gelir. Genel olarak, her odada üç kategoriye ayrılan farklı aydınlatma katmanları olmalıdır. Birden fazla ışık kaynağına sahip olmak, gün boyunca ışık seviyesini ayarlamanıza, doğal ışığı daha iyi taklit etmenize ve renklerinizin günün her saatinde iyi görünmesini sağlamanıza olanak tanır. Hayır, lambanın içinde ne varsa onu kullanmamalısınız. Yanlış ampule sahip bir ışık temelde bir ışık israfıdır. Bir rengin doğal ışıkta nasıl göründüğünü seviyorsanız, ancak ampulleriniz geceleri rengi çok sarı yapıyorsa, farklı bir ampul bulmalısınız.

Parlak beyaz, karanlık bir alanı daha açık hissettirmek için iyi bir yol gibi görünse de durum her zaman böyle değildir. Herkes beyaz duvarları sever, ancak çok fazla doğal ışık almayan bir alanda çok kirli görünebilirler. Bu durumda, ışık eksikliği nedeniyle gri görünen bir beyaz değil, orta tonlu veya bilinçli bir gri seçmeniz daha iyi olacaktır. Her zaman olduğu gibi, bitiş neredeyse rengin kendisi kadar önemlidir. Tüm yapay ışık kaynakları daha parlak bir seçenek üzerinde parlama yaratacağından, düşük ışıklı odalarda mat bir yüzey tercih edilmesini öneriyoruz. Ayrıca ayna kullanmakta, odanızı daha ferah bir hale getirecektir.

Evinizi daha aydınlık gösterecek dekorasyon fikirleri

Eviniz istediğinizden daha karanlık duruyor ve çok az doğal ışık mı alıyor? Evinizin, daha ferah ve aydınlık görünmesi için birkaç aydınlatma hilesi kullanabilirsiniz. Renkli sanatın bembeyaz duvarları ve renk sıçramaları, iç mekân bitkisinin doğal hissi ile birleştiğinde, karanlık zemini ve dar alanı gerçekten aydınlatıyor.

Ayrıca karanlık ve dar mekanlarınızda benzersiz bir dönüşüm yaratmak için, renk ve ışık oyunlarıyla nasıl harikalar yaratabileceğinizi gösteren ev dekorasyon önerilerimiz, evinizin havasını değiştirecek. Modern ev dekorasyonu ürünleri ile tasarımlarınızı nasıl tamamlayacağınız konusunda ilham almak için tasarım önerilerimizi keşfedin ve evinize yenilikçi bir dokunuş katın

Doğal bitkileri getirmek söz konusu olduğunda ise, beyaz yüzeylere ve duvarlara görsel olarak sızan beyaz bir görsel kullandığınız sürece alanınız çok daha aydınlık gözükecektir ve ayrıca kullandığınız görsel ne kadar büyükse o kadar iyidir. Bu şekilde, büyük ölçekli öğeler çok hantal hissettirmez. Ayrıca karanlık köşeleri bitkilerle süsleyebilirsiniz; sadece minimum ışıkta gelişen yeşillikleri seçmeyi unutmayın. 

Evinizin daha ferah ve aydınlık gözükmesini istiyorsanız öncelikle, duvarları açık bir renge boyayarak başlayın ama bununla bitirmeyin. Sepetlerin ve karyolaların bile duvarlarınız ile aynı tonda olması odanızı daha ferah gösterebilir. Bu sadece alanınızı aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda her tarzda dekore etmek için mükemmel bir tuvaldir. Doğru salon takımları seçimi için sayfamızı incelemeye devam edin!

Dilerseniz yatak odası takımlarımıza da göz atabilirsiniz.

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Comments are closed.