Tasarımınızı Tamamlayacak Modern Ev Dekorasyon Ürünleri

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
Ev Dekorasyon

Tasarımınızı Tamamlayacak Modern Ev Dekorasyon Ürünleri

Canlı beyazları ve temiz çizgileri organik silüetler, doğal dokular ve nötr renklerle nazikçe dokuyan bir stil hayal edin. Organik Modern, doğadan ilham alan unsurları, sürdürülebilir kumaşları ve nötr tonları minimalist, modern bir alana zahmetsiz ve rahat ama sofistike bir tasarım için getirerek tam da bunu başarıyor.
Minimalism, Mid-Century Modern ve Boho tasarım stillerinden ilham alan modern stil, sofistike ve modern bir sadelik zemininde organik unsurları, formları ve tonları ustaca katmanlayan ham ve zarif bir alan tasarlamakla ilgili bir ev dekorasyon türüdür. Doğadan ilham alan parçalardan ve mimari öğelerden gelen organik his, temiz çizgileri dengeler ve odak noktasının, çok fazla sıcaklık katan ilginç parçaların etrafında odaklanmasını sağlar.

Modern Yatak Odası Modellerimize göz atmayı unutmayın.

Modern Tasarım Nedir?

Doğanın havadar ve dünyevi unsurları ile süssüz, modern bir alan arasında zahmetsiz bir denge kurmanın anahtarı, zarif çizgileri, basit silüetleri ve doğal dokuları, renkleri ve malzemeleri ev dekorasyonu konusunda bir araya getirmektir. Modern tasarımı ev dekorasyonunuz da belirlemek için izleyebileceğiniz birkaç adım şu şekildedir:

  1. Minimalist bir yaklaşım benimseyin.

Modern stil ev dekorasyonunuz için kasıtlı sadeliği benimser az, çoktur. Seçimlerinizde son derece kasıtlı olarak tasarımınızı basit tutun. Modern esintili tasarımınıza pek uymayan bibloları bir kenara koyarak ve diğer parçaları, dekoru ve aksesuarları yeniden dağıtarak dağınıklığı önleyin. Aksesuarlar ve dekor da dahil olmak üzere alanınızdaki her şeye bolca yer ayırdığınızdan emin olun.

  1. Nötr ve doğal, abartısız bir renk paleti ile ev dekorasyonuna başlayın.

Pek çok Modern esintili ev dekorasyon tasarımı, organik unsurlarının huysuzluğunu dengelemek için parlak bir temelde beyaz veya kirli beyaz duvarlarla başlar. Diğerleri, üzerinde daha fazla öğeleri, parçaları ve aksesuarları katmanlayabileceğiniz dengeli bir doğal ton paleti oluşturmak için mimaride ahşap veya kireç taşı gibi doğal malzemelerin kullanımına yönelir. Alanınızı güçlendirmek veya tonlamak için sıcak nötrler, parlak altınlar ve soğuk maviler gibi daha cesur renklerle çalışarak bir açıklama yapmaktan korkmayın. Nötr bir tonla başlamayı ve aynı tonda daha cesur ve daha doygun bir renk tonu seçmeyi deneyin ve oradan devam edin. İşe yarayacağını bildiğiniz bir palet seçmenin harika bir yöntemi, en sevdiğiniz çakıllı plajdaki çok renkli pürüzsüz taşlar veya sabahları çıktığınız patikayı çevreleyen kireçtaşı kayalıklardan renkli şeritler gibi çevrenizden ilham almaktır. 

Özellikle yatak odası dekorasyonunda renk seçimi, odanın atmosferini ve konfor seviyesini büyük ölçüde etkiler. Hangi renklerin sakinleştirici veya enerjik bir etki yarattığını öğrenmek için “Yatak Odası Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılmalı?” blog sayfamızı ziyaret edin.

  1. Organik silüetlere sahip basit parçalar seçin.

Daha yumuşak, daha rustik malzemeler, kumaşlar ve renkler dışında yüzyıl ortası modern düşünün. Bu organik his için doğal formları taklit eden eğriler ve temiz çizgilerle oynayın. Ahşap vurgular ve mimari öğeler, özellikle eskitilmiş veya başka bir amaca uygun hale getirilmiş doğal malzemelerden yapılmış olanlar bir hikâye anlatır. Mimariniz, yerleşik yapılarınız ve hatta aydınlatmanız için yeniden tasarlanabilecek antikaları ve aile yadigârlarını düşünün.

  1. Alanınıza yeşillik davet edin.

Herhangi bir organik esintili tasarımın inkâr edilemez bir temeli olan yeşillik, Organik Modern tarz için tartışmasız diğerlerinden daha uygundur. Büyük palmiyelerden monsteralara, küçük sulu meyvelere ve şanslı bambulara kadar yeşillikler, tasarıma başka hiçbir şeyle elde edemeyeceğiniz bir tazelik davet ediyor. Ev dekorasyonu konusunda modern çizginizi korumak ve aynı zamanda organik bir esinti de buluşmak için mutlaka yeşillik eklemeyi ihmal etmeyin.

  1. Doğal malzemeler kullanan parça ve aksesuarları seçin.

Ahşap, jüt, kireçtaşı, rattan, bambu vb. bunlar, dünyevi bir his yaratmak için alanınızda kullanabileceğiniz malzemelerden sadece birkaçıdır. Ev dekorasyonuna ilgi ve kişilik katmanın mükemmel bir yolu, en sevdiğiniz zanaatkarların el işi parçalarını alanınıza dahil etmektir. Taş, ahşap veya kil gibi doğal malzemelerden yapılmış öğeleri seçin ve parçalarınızı yerleştirirken kusurların bol miktarda açığa çıkmasına izin vererek daha gerçekçi ve doğal bir görünüm yakalayın.

  1. Doğal dokuları katmanlayın.

Kilimler, yastıklar, örtüler, döşemeler, vazolar, hatta lambalar ve saksılar… Doğal malzemelerden yapılmış sayısız aksesuar vardır ve alanınıza derinlik ve ilgi katmanın yanı sıra dikkat çekiciliği ön plana çıkarmak için üst üste birkaç doku koyabilirsiniz. Dokuma rattan dolaplar ve jüt kilimlerden eski ahşap sehpalara ve mermer taş tezgahlara kadar, katmanlı dokular, göz alıcı dış mekân dokularını ve tonlarını ince ama çekici bir şekilde bir araya getirmekle ilgilidir.

  1. Doğal aydınlatma kullanın veya doğal malzemelerden yapılmış organik formlara sahip armatürler seçin.

Ne kadar doğal ışığa sahip olursanız, alan o kadar taze ve organik hissedilir. Alanınızın maruz kaldığı ışık miktarı ne olursa olsun, aydınlatma seçenekleri size hiç aklınıza gelmemiş olabilecek yerlerde doğanın özel dokunuşlarını sergileme fırsatı verebilir.

Ev içi aydınlatma, mekanın havasını tamamen değiştirebilen bir unsurdur. Özellikle yatak odanızı aydınlatmak için ilham arıyorsanız, yaratıcı ve rahatlatıcı “Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri” yazımıza göz atın ve evinizi baştan yaratın

Ev Dekorasyonunda İşinizi Kolaylaştıracak İpuçları

Bütçenize uygun iç tasarım projenize geçmeden önce, en yaygın iç tasarım hatalarından bazılarını yapmanıza yardımcı olabilecek birkaç şey var. Tavsiyemize kulak verin ve zahmetten kurtulun! İşte sizler için hazırladığımız ufak liste:

  • Araştırmanı yap: Teknoloji ve internet sayesinde, artık evinizi dekore etmek için Google’da sınırsız ilham almanın yanı sıra nasıl yapılır.
  • Yeteneklerinizi bilin: Muhtemelen kurnaz değilseniz veya iyi bir tasarım için gözünüz yoksa, “kendin yap” (DIY) projeniz o kadar iyi sonuçlanmayabilir. Beceri setinize bağlı kalın.
  • Yardım al: Sonunda, bazen uygun fiyatlı bir profesyonelle çalışmak uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlar. Deneyimleri karşılığını verir ve çoğu zaman bir tasarımcıyla çalışmak size özel ticari indirimlere erişmenizi sağlar.

 

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Comments are closed.