Dar Alanlar İçin Yemek Odası Çözümleri - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog

Dar Alanlar İçin Yemek Odası Çözümleri

Küçük ve dar alanlar için yemek odası çözümlerimiz:

Küçük mekanlar, ev dekorasyonunda büyük bir sorun gibi gözükse de doğru uygulamalarla alan büyük ölçüde geliştirilebilmektedir. Burada doğru parçaları ve uygun kombinasyonları yapmak, alanınıza en etkili dokunuşu sağlayacaktır. Mutfak ve salonda yer alan yemek takımları, odaya orantılı seçildiğinde muhteşem bir dekorasyona başlamış olursunuz.
Yemek masası modelleri, farklı tasarımlara sahiptir ve temel olarak yemek odasının ana modelleri kullanılır. Yemek odası ölçüleri doğrultusunda oluşturulan mobilyalar ile açık mutfak dekorasyonunda sınır tanınmamaktadır. Küçük mekanlarınızı geliştirmek adına:

Tek Renk Kombini
Küçük alanlarda, renklerin önemi büyüktür. Mekânı daha aydınlık ve geniş gösterecek renkleri kullanmak, eşyaların görünüşünü bile etkileyecektir. Burada zıt ya da koyu renkler yerine evi aydınlık gösterecek renklere yönelinmelidir.

İşlevsel Tasarımlar
İşlevsel tasarımlar, küçük mekanların ihtiyaç duyduğu mobilyalardır. Katlanabilir masalar, konforlu sandalyeler ve depolama olanağı sunan dolaplar ile küçük bir alanda harikalar yaratılabilmektedir.

 

Etkili Yemek Odası Düzenlemesi: Küçük Alanlar İçin İpuçları

Küçük bir alanı iyileştirmede en büyük rol duvar rengi ve duvar kâğıdı. Doğru renklendirme, alanı ferah göstermenin yanında dekorasyonun da gelişmesini mümkün kılmaktadır. Renklerin cümbüşünden faydalanmak isteyenler, yemek odası takımlarını desenli veya tasarımlı seçebilirler. Odanın tümüne bakıldığında göz yormayan veya birbiriyle uyumlu tasarımlar, küçük alanda geniş bir hissiyat uyandıracaktır.

Bununla birlikte depolama alanını genişleten mobilyalar da etkili bir düzen için esastır. Küçük alanlarda, alandan ve mobilyalardan tasarruf etmek gerekir. Bundan dolayı da küçük alanlarda işlevsel tasarımlara rastlanmaktadır. Katlanır masalar veya sandalyeler ile küçük alandan maksimum kullanım mümkün kılınmaktadır.

 

Küçük Yemek Odası Mobilya Seçimi

Küçük yemek odasında mobilya seçimi, odayı genişletmenin yanı sıra odayı boğabilecek bir düzeydedir. Bundan dolayı da küçük odalar için seçilecek mobilyaların alanla tam olarak örtüşmesi gerekir. Burada alan hesaplaması yapılarak mobilya seçmek en doğru ve sağlıklı yoldur.
Bununla birlikte küçük yemek odalarında gereksiz veya kullanılmayan mobilyaların da olmaması gerekir. Bazı kişiler küçük yemek odalarında genellikle sadece masa ve sandalye kullanmaktadır. Bazı kişiler ise sandalye yerine tercihini benchten yana yapmaktadır. Burada alanı kapatmamak ve kullanılabilir alanı arttırmak gerekir.

Küçük yemek odasına mobilya seçimi

Büfe ve konsollar küçük alanların gereksinim duyduğu mobilyalardandır. Depolama ve fazlalığı kaldırmak amaçlı kullanılan bu mobilyalar sayesinde alanda gerek duyulmayan eşyalar kısa sürede ortadan kaldırılmaktadır. Örneğin yemek tabakları veya aksesuarlarınızı bu büfeler sayesinde koruma altına alabilirsiniz. Bu sayede alandaki kullanılabilir kısmı doğrudan genişletmiş olursunuz.

 

Yemek Odası Alanını Büyütmek için Aydınlatma ve Aksesuarlar

Yemek odası alanını büyük göstermek için aydınlatma ve aksesuarlardan destek alabilirsiniz. Aydınlatma, bir ortamı ferah göstermek için en etkili yollardan biridir. Küçük alanlarda loş ışıklar veya beyaz aydınlatma ışıkları odaya istenen ambiyansı sağlamaktadır. Odaların dekorasyonu ve odalardaki renkler de geniş görünüm sunmaktadır. Gün ışığıyla yeterince buluşamayan odalarda açık renkli duvar kullanımı ferahlığı yakalayacaktır.

Küçük odalarda genel aydınlatma aksesuarlarından yalnızca avize kullanıyorsanız bu odanızı yeterince aydınlık göstermeyecektir. Oda küçük olduğunda aydınlatma araçları doğru kullanılırsa odada çok yönlü bir aydınlık hissi yaratılmaktadır. Odanızı geniş göstermek adına avize dışında odanın karanlık yerlerine lambader veya spot ışık koyabilirsiniz.
Aksesuarlar da yemek odasının algısını genişletebilmektedir. Hali hazırda metrekaresi küçük odalara, gereksiz dekor ürünleri yerine geliştirici dekorlar uygulanmalıdır. Burada duvarlara beyaz çerçeveli tablolar, çiçekler ve şık avizeler uygulanarak odanın görüntüsü geliştirilmelidir.

 

Yemek Odası Dekorasyonunda Yaratıcı Fikirler

Yemek odası dekorasyonu denildiğinde herkesin bir anlayışı ve beğenisi söz konusu olmaktadır. Rustik tarz, retro tarz, modern ve klasik tarz başta olmak üzere birçok ev dekorasyonu seçeneği bulunmaktadır. Burada yaratıcılığı konuşturmak ve kişisel dekorasyonu uygulamak sizlerin elindedir. Renkler, aksesuarlar ve mobilya seçimlerinizle yaratıcılığınızı evinize taşıyabilirsiniz.

Örneğin salonunuzda salon yemek odası takımı kullanacaksanız, renkler işinize yarayabilir. Koltuklarınızın yastık rengini turuncu seçerek, yemek odası takımı halınızı da turuncuyla kombinleyebilirsiniz. Bununla birlikte duvarlarınızda da sim uygulamalarla ışıltılı bir duruş yakalayabilirsiniz.
Aynı şekilde perdelerinizi de desenli ve iddialı seçerek, klasik toptan yemek odası takımını zenginleştirebilirsiniz. Dökümlü perdeler arka planda zengin bir seçenek oluşturarak, alana farklı bir hava katmaktadır. Bunların yanı sıra geniş tablolar veya boyama vazolar ile de yaratıcılığınızı kanıtlayabilirsiniz.

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir