Yatak Odası Takımını Tamamlayacak Dekoratif Ürünler  - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Yatak odası takımları
Yatak Odası Takımlarında Komodin Seçimi
20 Şubat 2023
test
26 Mayıs 2023
Hepsini Göster

Yatak Odası Takımını Tamamlayacak Dekoratif Ürünler 

Yatak Odası

Yatak Odası

Yatak odası takımı parçalarını tamamlayacak şık ve dekoratif ürünlere değineceğimiz ve herkesi için en özel alanınız olan yatak odanıza ne gibi dokunuşlarla sihirli etkiler yapacağınız hakkında kısaca bir bilgi vererek aklınızdaki soru işaretlerini kaldıralım. Yatak odası insanlar için her açıdan bizim görünmez kısmımızdır ve buna göre odamızda farklı bir atmosfer yakalamamız gerekir. Her açıdan bize ve hayatımıza renk katacak parçaları seçmemiz gerekir.

Seçtiğimiz parçalar hem yatak odamıza hem de bizim zevkimizle uyumlu olmalıdır. Yaşadığımız sürece bize ferah ve rahat bir ortam enerjisi vermelidir. Kullanılan eşyalar ve renk seçimiyle alanımızı geniş ya da dar tutabiliriz. Bunun için daha konforlu bir alan için ne yapmamız ve hangi aksesuar ve dekoratif ürünleri seçmemiz gerekir. 

Yatak Odası Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Yatak odasını seçerken ilk olarak konfor ve zevkimizi göz önüne alırız. Büyük parçaların seçiminde zorlansak da bu eşyalarımızı seçtikten sonra asıl önemli olan küçük parçalardır. Bu küçük parçalardan kastettiğimiz şeyler ise aksesuar ve dekorasyon ürünleridir. Aksesuar ve dekorasyon ürünleri kapalı bir ortamı açabilir. Geniş ve ferah yatak odaları elde etmek için birçok farklı yol bulunuyor. Minimal mobilya tercihi, kullanışlı mobilyalar veya açık ton mobilyalar ile daha ferah ortamlar yaratmaya imkan tanıyor.

Seçtiklerimiz ortama ferah bir hava katabilir. Kapalı bir yatak odası takımı varsa sizin için alternatif seçimler açık renkli aksesuarlar olabilir. Ortamın daha ferah olması için. Açık renkli bir odaya sahipseniz de koyu renkli ürünler sizin odanıza şıklık katabilir. Ferah ve marjinal tercihlerle özelinize farklı bir ambiyans katabilir. Enerjiyi yükseltebilirsiniz. Kısacası odanın ağırlıklı renk durumuna göre aksesuarları seçmenizde fayda olacaktır.

Yatak Odası için Dekoratif Ürünler Nelerdir?

Peki akıllarda pek çok soru bulunan yatak odası dekorasyonunu tamamlayacak ürünler nelerdir? Haydi beraber sizi bambaşka stillerle tanıştıralım ve aklınızdaki soru işaretlerine dur diyelim. Yatak odası dekorasyon fikirleri için ürünlere bakmak gerekir ise;

1-Komodin: Yatak odası takımı içinde olmazsa olmazları olan komodinler, yatak odası takımımızı renk açısından tamamlamalıdır. Bu yüzden yatak odası takımlarında direkt takımın ürünlerini tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz yatağın hemen iki yanında bulunması sizin ve ortamın kullanım alanına göre belirlense de en çok tercih edilen şekil bu şekilde konumlanmasıdır. Ölçü ve şekilleri odanın kullanım açısından oldukça önemlidir. Odanız dar ise küçük ölçülerde tercih edebilirsiniz. Komodin çok kullanışlı bir parçadır çünkü abajurunuzu koyabileceğiniz, okumadan yatmam diyenler için kitabı konumlandıracağı bir köşe olarak olmazsa olmaz bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır.

2-Konsol: Yatak odasında konsol kullanımı ise ben şıklık hem de kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Alanınız geniş ise konsol kullanımına yönelmenizi öneririz. Küçük eşyalarınızın hepsini konsol toplayacaktır. Ölçüsüne ve ebatına da odanızın ölçülerine göre karar verebilirsiniz. Odanızın kullanımına göre en şık duracağı yere göre konumlandırabilirsiniz.

3-Makyaj Masası: Kadınların olmazsa olmaz ürünleri makyaj malzemelerinin hepsini toplayacağı ve bir düzene sokacağı makyaj masaları yatak odası takımlarının olmazsa olmaz parçalarındandır. Kadınların vazgeçilmez ürünü olan bu masalar üstlerinde ayna olan takımla tercih edilirse daha da kolaylık sağlayacaktır. Yatak odanızın alanına göre bu ürünü de yatağınızın yan tarafına düşen kısımlarda kullanabilirsiniz. 

4-Gardırop: Kıyafetlerimizin evi sayılabilecek bu ürün pek çok şekliyle karşımıza çıkmaktadır. Çok kıyafetim var alanımda müsait diyorsanız özel şekilde yaptırabileceğiniz seçeneklere yönelmenizi  tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra seçtiğiniz yatak odası takımlarında altılı veya beşli kapak önerisinden size uygun olanı alabilirsiniz. Yatak odası dışında bir odanız müsait ise kendinize giyinme odası yapıp bu gardırop parçamızı da oraya yerleştirebilirsiniz.

5-Yatak Başlığı: Yatakların olmazsa olmaz parçası kesinlikle yatak başlığıdır. Seçtiğiniz takımların kendi başlıkları bulunmasının yanı sıra farklı bir başlık da seçebilme imkânınız vardır. Pek çok seçenekle karşılaşacağınız her renkte yapılabilen bu parçalar zevkinize ve odanıza uyumuyla göz alıcı şıklık yaratacaktır. 

 6-Baza ya da Karyola: Yatak odamızda yatağımızı üstüne yerleştireceğimiz üründe çok önemlidir. Son zamanlarda altı açılabilen sandık modelli olan bazalar oldukça modadır. Yaz ve kış ürünlerinizi yerleştirebileceğiniz baza seçeneği her şeyi saklayabileceğiniz alanınıza dönüşecektir. Karyola size minimal tarza sahibim az eşyam var ve döküntülü parçam hiç yok diyenler için tercih edilebilen bir parça olacaktır.

7-Avize: Odanızın ışıklandırmasını da tabi ki atlamamanızda fayda vardır. Aydınlık gösterecek ve sade seçimler yapmanız odanıza güzellik katacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonun Olmazsa Olmazları 

Tüm ürünlerden bahsettiğimize göre dekorasyonla şıklık katacağımız parçalar ve aksesuarlardan bahsetmekte fayda olacaktır. Bunlar ne olabilir. Eğer kapalı renkte (siyah, gri, antrasit vb.) yatak odası takımı aldıysanız açık renk aksesuar seçerek odaya farklı bir hava katabilirsiniz. Bunlar beyaz renkte biblolar olabilir. Ya da her odada olmaz olan perdeler olabilir. Perdelerinizi mobilyanıza uyacak en açık tonda bir fon perdeyle taçlandırırsanız karanlık ortamınıza ferahlık sağlayabilirsiniz. Bunun dışında da tam tersi açık mobilyaya sahibim diyenler kesinlikle koyu renklerin tercihinde bulunabilir. Çok şık duran çerçevelerle odanıza ayrı bir atmosfer sağlayabilirsiniz. 

Ayna kullanımına dikkat ederek şıklık sağladığınız gibi tablolarla da canlı bir ortam oluşturabilirsiniz. Son zamanlarda ayaklı askılık tercihi de sıkça tercih edilen bir konumdadır. Bunlar yatak odanızda çok çok farklı bir hava oluşturacaktır. 

Her şeyden önce odanızı kendi ruh ve zevkinize göre döşerseniz girdiğiniz her an size ferahlık sağlayacaktır. Küçük parça olan aksesuar ve dekorasyon ürünlerini belli aralıklarla değiştirerek de kendiniz ve odanız için büyüleyici bir ortam yakalayabilir ve hayatınızı, evinizin en mahrem yerini güzelleştirebilirsiniz. Bu özel alanınız sizin gizli kutunuz olsa da sizi yansıtmalıdır. Buna göre parçalar seçmenizde sizi rahatlatacaktır.

Peki bu kadar detay verdiniz şimdi biz nerden başlayalım diyen siz değerli insanlara kolaylık sağlayalım. Castor Mobilya sizin için hizmette aradığınız tüm mobilyalardan dekoratif ürünlere kadar hepsi firmamızda hizmetinizdedir. Yatak odası takımı fiyatları pek çok ayrıntıya göre değişmekle birlikte sitemizden veya mağazalarımızdan seçeneklere göz atabilirsiniz. Sitemizde birbirinden göz alıcı ve tamamlayıcı yatak odası aksesuarları ve   yatak odası mobilyaları sizleri beklemektedir. Bizim hakkımızda daha fazla bilgi almak için https://castormobilya.com/  web sitemizi sizleri bekliyoruz.

Castor Mobilya
Castor Mobilya
Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı. Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

castormobilya

HAKKIMIZDA