Yatak Odası Takımlarında Komodin Seçimi - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Ev Dekorasyon
Tasarımınızı Tamamlayacak Modern Ev Dekorasyon Ürünleri
13 Şubat 2023
Yatak Odası
Yatak Odası Takımını Tamamlayacak Dekoratif Ürünler 
27 Şubat 2023
Hepsini Göster

Yatak Odası Takımlarında Komodin Seçimi

Yatak odası takımları

Yatak Odası Takımları

Yatak odanızın mobilyalarını karıştırıp eşleştirmek uygun mudur? Evet ve kesinlikle! Eşleşen tüm yatak odası takımları geçmişte kaldı! Farklı mobilya parçalarını katmanlamak ve karıştırmak ve eşleştirmek, yatak odanıza daha fazla eğlence ve ilgi katar. Yatak odası mobilyalarınızı nasıl karıştırır ve eşleştirirsiniz? Yine de yatak odası stilini uyumlu oda takımları olmadan anlamlı hale getirirken? Mobilyaları karıştırmak ve eşleştirmek kendi sorunlarını ortaya çıkarabilir. Tek bir tutarlı görünüm oluşturmak için farklı stilleri ve renkleri bir araya getirmek ve birleştirmek. Bu işe yarıyor! 

Yatak Odası İçin Komidin Seçimi Nasıl Yapılır?

Her komodin her yatağa uymaz, o halde aradığınız sonucu size verecek doğru parçaları nasıl seçersiniz? İşte ipuçlarımızdan birkaçı:

 1.  Doku: Alanınızdaki mobilyaların malzemelerini karıştırarak ilgi yaratın. Döşemeli bir yatağınız varsa metal, taş, ahşap veya cam bir komodin deneyin.
 2.  Renk: Eşleştirmeyi düşünmeyin, bunun yerine alana bir bütün olarak sıcaklık katmayı düşünün. Örneğin, ahşap bir komidin ile eşleştirilmiş doğal bir çelik yatak, odaya denge getirir. Ardından, mekandaki diğer hangi dekor parçalarının her şeyi birbirine bağlayabileceğini düşünün; renkli bir kilim, yatak takımı, kırlentler ve ışıklandırma.
 3. Ölçek: Komodinler şilte ile aynı yükseklikte veya biraz daha yüksek olmalıdır. Ve yatak ne kadar genişse, orantıları dengelemek için komodininiz o kadar geniş olmalıdır. Örneğin, büyük başlıklı bir kral yatak, büyük komodinlerle en iyi şekilde görünür.

Yatak Odası Takımları İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Bir yatak odası sadece yatağı olan bir oda değildir. Evinizde dinlendiğiniz, huzur bulduğunuz ve uyuduğunuz bir alandır. Bu nedenle yatak odanızın işlevsellik, konfor ve estetik katan aksesuarlara ihtiyacı vardır. Piyasada bu tür çeşitli aksesuarların bulunabilmesi nedeniyle, doğru seçenekleri seçerken kafanız karışabilir. Bu nedenle, yatak odanıza eklemeniz gereken aksesuarların bir listesi aşağıdadır:

 • Yatak

Her gün yatağınızda saatler geçirdiğiniz için kaliteli bir yatak kullanmanız gerekir. Sert bir yatak yüzünden gece uykunuzu bölmek ister misiniz? Yatağınızda rahat hissetmek ve huzur içinde uyumak için sağlam ama dayanıklı bir yatak seçin.

 • Yastıklar

Yatağınızda uyurken rahatlık söz konusu olduğunda, yastığa ihtiyacınız vardır. Başınızı yastığa gömdüğünüzde, yumuşaklıklarını hissedebilirsiniz. İki ya da üç yastık, yatak odanızın çok daha güzel görünmesini sağlayabilir. Renklerinin ve tasarımlarının yatak takımına uygun olduğundan emin olun.

 • Pamuk Çarşaf Seti:

Yatağı güzelleştirmek için üst çarşaf, düz alt çarşaf, yastık kılıfı ve nevresim içeren bir pamuklu çarşaf takımı almalısınız.

 • Battaniye

Yatağınızın ayakucuna sardığınız bir battaniye, uyurken ayaklarınızı ısıtmanıza yardımcı olur. Battaniye ayrıca yatak odanıza bir renk dokunuşu katar. Yatağınıza oturarak ya da koltuğunuzda rahatça kitap okuyarak televizyon seyrederken üzerinize bir battaniye örtebilirsiniz.

 • Perdeler

Güneşin kavurucu sıcağına uzun saatler dayanmak çok zordur. Sıcaktan dolayı yatak odanızda da rahat uyuyamazsınız. Perdeler sizi güneşin zararlı ışınlarından korur. Yere kadar uzanan perdeler harika bir satın alma olabilir. Şeffaf ve karartma ile katmanlı perdeleri tercih etmek en iyisidir. Tül perdeler gün boyunca bol güneş ışığı ve havalandırma sağlarken, karartma perdeleri gece iyi bir uyku için odanızı zifiri karanlık yapar.

 • Halı

Yatak odanıza boyut ve doku eklemek için bir halı kullanın. Yatağınızın yanında veya kısmen altında tutun. Mekanınıza desen ve renk katar. Ayrıca, ayaklarınızdaki tozun yatağınızı kirletmesini önlemek için yatağa girmeden önce ayaklarınızı fırçalayabilirsiniz. Kirlenme eğilimi gösterdikleri ve yüksek bakım gerektirdikleri için açık renklerde kilim satın almaktan kaçının. Yatak odanıza koyu renk bir halı yerleştirdiğinizde mekâna yeni bir boyut kazandırmış olursunuz.

 • Aydınlatma

İyi aydınlatılmış bir yatak odası her zaman harika görünür! Ancak yatakta uzanırken kontrollerinin elinizin altında olduğundan emin olun. Bir başucu lambası olmazsa olmazlardandır. Ayrıca gece lambasının yanmasını istiyorsanız sıfır ampullü lambayı tercih edebilirsiniz. Görünüme katkıda bulunmak için, diğer dekor öğelerine bağlı olarak avizeler veya düz tavan lambaları tercih edebilirsiniz.

 • Desenli Duvar Kâğıdı

İyi tasarlanmış bir duvar kâğıdı, yatak odanızın monotonluğunu kırar ve maksimum dikkati yatağınıza çeker. Duvar kağıdının yatak dekorasyonunuza uygun olduğundan veya ana temayla kontrast oluşturduğundan emin olun. Duvar kağıtlarıyla ilgili en iyi şey, onları sık sık değiştirebilmenizdir. Bu nedenle, daha sonra değiştirebileceğiniz için beğendiğiniz şeyi hemen satın alın.

Modern Yatak Odası Nasıl Olmalıdır?

Yatak odası şüphesiz evin en önemli odasıdır. Zor bir iş gününden sonra dinlenme, mahremiyet ve iyileşme için tasarlanmıştır. Yatak odası tasarımı, bu gereksinimlere tam olarak uymalı ve sahibinin zevklerini ve özel ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Modern bir  yatak odası seçerken, basit bir kurala göre yönlendirilmelisiniz. Rahat ve pratik olmalıdır. Bu durumda mobilyaların estetiğini ve işlevselliğini dikkate almak gerekir. İşte doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacak bazı basit ipuçları.

 1. Modern yatak odası mobilyaları satın alırken, odadaki alanı dikkatlice planlamalısınız ve mobilyaların boyutu odanın boyutunu yansıtmalıdır. Oda küçük ise çok büyük olmayan bir yatak tercih etmenizde fayda var.
 2. Küçük bir oda için ideal seçenek, saklama kutulu bir yatak veya podyum yatağı olacaktır. Bu tür yatakları seçerken, ek büyük gardıroplar veya komodinler eklemeniz gerekmez.
 3. Uyku rutininin bir parçası olarak kitap okumayı ya da televizyon izlemeyi sevenlerin yatak modeline dikkat etmeleri önerilir. Sadece güzel görünmekle kalmayan, aynı zamanda başınızı dayamak için son derece rahat olan yumuşak başlıklı bir yatak seçmeniz şiddetle tavsiye edilir.
 4. Geceleri sabahlık veya yatak örtüsü için yer bulmak zor olabilir. Küçük bir yatak odası bankı (ideal olarak saklama yeri olan) bu sorunu çözmeye yardımcı olacaktır. Yatağın ayak ucuna yerleştirilebilir. Bu sayede yatağınızdaki ekstra dekoratif yastıkları da çıkarıp gece için bankta bırakabilirsiniz.
 5. Geniş bir yatak odanız varsa, alanınızı şifonyer gibi ek mobilyalarla değerlendirebilirsiniz. Çekmeceli dolap, tasarımıyla her zaman gardırobunuzun tarzıyla bağlantılı olmalıdır ve gardırop için daha az uygun olan tüm kişisel eşyaları saklamak için harika bir yerdir.
 6. Komodin seçerken yüksekliklerine dikkat etmelisiniz. Şilteli yatakla aynı yükseklikte olmalıdırlar. Aksi halde kullanmaları sakıncalı olacaktır.

 

Castor Mobilya
Castor Mobilya
Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı. Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

castormobilya

HAKKIMIZDA