5 Madde ile Doğru Yatak Odası Seçimi Nasıl Yapılır? - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog

5 Madde ile Doğru Yatak Odası Seçimi Nasıl Yapılır?

Evlerimizde kullandığımız mobilyaların isteklerimize ve evimizin konseptine uygun olarak seçilmesi rahat ve huzurlu hissetmemiz için önemli bir yere sahiptir. Özellikle iş hayatımız ve günlük yaşantımızı dinç ve keyifli geçirmek için günlük zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz yatak odalarının mobilya seçimi bizim için oldukça önemlidir.

Yeni evlenen veya yatak odası mobilyası değiştirmek isteyen kişilerin akıllarındaki en büyük soru doğru mobilya seçimini nasıl yapacaklarıdır. İçeriğimizde; doğru yatak odası seçimi nasıl yapılır, yatak odası mobilyalarını nasıl seçmeliyiz, yatak odası mobilyası seçerken nelere dikkat etmeliyiz gibi soruların cevabını vermeye çalıştık.

Yatak Odası Takımı Parçaları Nelerden Oluşur?

Yatak odası mobilya seçimi yapacak olan kişiler genellikle hangi ürünleri alacakları konusunda akıl karışıklığı yaşayabilmektedirler. Çünkü yatak odası takımı satan yerlerde setler içerisinde genelde bulunması gereken bazı parçalar bulunmayabilir.

Bu durumda yatak odası seti içerisinde bulunması gereken parçalar genel olarak şöyledir;

  • Yatak
  • Gardırop
  • Makyaj Masası
  • Şifonyer
  • Komodinler

Bu 5 parçanın yer aldığı mobilyalar yatak odası takımı parçaları olarak kabul edilmektedir.

Yatak Odası Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odası takımı seçimi yaparken kişilerin dikkat etmesi gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Genellikle yukarıda bahsetmiş olduğumuz yatak odası seti içerisinde yer alan parçaların seçimini yaparken en iyi seçimi yapmak herkesin hedefi olmalıdır.

Bu noktada 5 madde ile doğru yatak odası seçimi nasıl yapılır? Diye merak edenler için yatak odası takımı seçimi yaparken dikkat etmeleri gereken özellikleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Konsept Uyumu (renk uyumu)
  • Modern Tasarım
  • Kullanılan Malzeme
  • Konfor
  • Bütçe Dostu

Konsept Uyumu

Yatak odası takımı seçimi yaparken kişilerin dikkat etmesi gereken unsurlar arasında yer alan en önemli konu konsept uyumu bulunmasıdır. Genellikle konsept uyumu yani renk uyumu elde etmek isteyen kişiler set halinde satılan yatak odası takımlarını tercih etmekte olup böylece odanın genel görünümünü şık hale getirmektedir.

Modern Tasarım

Modern tasarım ürünler içerisinde yer alan yatak odası takımı modellerini seçmek hem şık hem de modaya uygun bir yatak odası oluşturmak için oldukça önemli bir faktör olmaktadır.

Yatak odası takımı seçimi yapacak olan kişilerin özellikle kendini rahat hissedeceği şık ve modern tasarımlara sahip setleri seçmeleri oldukça önemlidir.

Kullanılan Malzeme

Yatak odası takımı seçimi yaparken kullanılan malzemeler büyük önem taşımaktadır. Zira konforu, kullanım süresini ve dayanıklığı doğrudan etkileyen malzeme kalitesi; konfor açısından da oldukça önemlidir. Peki, Mobilya seçimi nasıl olmalı?

Ancak yatak odası için mobilya alırken de mutlaka diğer odalar için mobilya alırken gösterilen özenin gösterilmesi gerekmektedir. Özellikle kullanılan malzemelere dikkat edilmesi ve bu yönde seçim yapılması gerekmektedir. En kaliteli malzemelerden üretilmiş ürünleri seçmeniz uzun ömürlü kullanmanıza yardımcı olacaktır .

Konfor

Gün içerisinde yaşadığınız tüm yorgunluğu gece yatak odanızda atacağınızı göz önünde bulundurarak özellikle yatak seçimi veya diğer parçaların seçimi sırasında konfor oldukça önemli olmaktadır.

Bu nedenle yatak odası için mobilya seçimi yaparken ilk önce göz önüne almanız gereken unsurlar arasında konfor üst sıralarda yer almaktadır

Bütçe Dostu

Son olarak yatak odası için mobilya seçerken göz önünde bulundurulması gereken önemli unsurlar arasında bütçe dostu olması yer almaktadır.

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir