5 Madde ile Doğru Yemek Odası Seçimi Nasıl Yapılır? - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
Doğru Yemek Odası Seçimi

5 Madde ile Doğru Yemek Odası Seçimi Nasıl Yapılır?

Evimizin yemek odası bölümü özellikle misafirleri ağırlamak için oldukça özenli olarak dizayn edilen bölümler olmaktadır. Genellikle yeni evlenen çiftlerimiz tarafından en çok araştırılan ve dikkatli seçim yapılan yerler yemek odası bölümü olmaktadır. Peki, Yemek odası için mobilya seçimi nasıl olmalı, doğru yemek odası seçimi nasıl yapılır?

Yemek odası mobilya seçimi sırasında kişilerin ilk olarak mobilyaları set halinde mi yoksa parça parça olarak mı alacaklarını göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Yemek Odası Takımı Parçaları Nelerden Oluşur?

Yemek odası seti içerisinde olmazsa olmaz bazı ürünler bulunmaktadır. Genellikle satılan ürünlere göre değişiklik gösterse de çoğunlukla yemek odası takımı parçaları toplamda 6 parçadan oluşmaktadır.

Yemek odası seti içerisinde yer alan bu parçalar şöyle sıralanabilir;

 • Yemek masası,
 • Sandalyeler
 • Konsol (büfe),
 • Televizyon ünitesi,
 • Gümüşlük
 • Vitrin

Yemek Odası Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek odası takımı seçimi yaparken özellikle kişilerin dikkat etmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Genellikle kişilerin mobilya seçimi yaparken en çok dikkat ettikleri unsur uygun fiyatlı olmasıdır. Ancak uygun fiyat yanı sıra dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar şöyle sıralanabilir;

 • konsept uyumu (renk uyumu)
 • modern tasarıma sahip olması
 • kullanılan malzemenin kaliteli olması
 • konforlu olması
 • bütçe dostu olması

Konsept Uyumu

Yemek odası takımı seçimi yaparken özellikle oda içerisinde yer alan diğer ürünler ile renk uyumu veya konsept uyumu içerisinde olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü konsept uyumu bulunmayan eşyalar arasında görüntü şıklıktan daha çok göz yorucu hale gelmektedir.

Bu nedenle mutlaka parça parça ürünler ile bir yemek odası dizayn edilecekse parçaların arasında birbirlerine renk uyumu ve model uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Modern Tasarım

Modern tasarım mobilya seçimi yaparken genellikle tüm odalar için en çok önem verilen unsur olmaktadır. Yeni bir yemek odası dizayn edecek kişilerin mutlaka modern tasarıma sahip ürünler tercih etmesi ve bu ürünler ile şık ve modern bir görünüm elde etmesi oldukça önemlidir.

Kullanılan Malzeme

Evimizde kullanacağımız mobilyaları seçerken mutlaka kullanılan malzemenin kalitesi olup olmadığına dikkat etmemiz gerekmektedir. Çünkü kaliteli malzemeler ile üretilmiş olan ürünler hem uzun ömürlü kullanıma olanak sağlamakta hem de rahat kullanılmaktadır.

Konfor

Konfor hemen hemen her şeyde aradığımız bir özellik olmaktadır. Bu nedenle evimiz için mobilya seçimi yaparken de mutlaka konforumuzu göz önünde bulunmamamız gerekmektedir.

Örneğin rahatsız bir sandalye de yemek yemek bizlere huzur vermeyeceğinden mutlaka yemek odası takımı seçimi yaparken de yemek masasının ve bu masaya ait sandalyelerin rahat olmasına özen göstermek gerekmektedir.

Bütçe Dostu

Son olarak herkes için en önemli konu alınacak olan mobilyaların uygun fiyatlı olmasıdır. Özellikle yeni evlenen çiftler bu süreçte fazlasıyla masrafa girdikleri için mutlaka bütçe dostu uygun fiyatlı ürünler tercih etmektedirler.

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir