Gardırop Ne Renk Olmalı ? - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Kanepe
Popüler Koltuk Renkleri ve Modelleri
17 Eylül 2021
Yatak Odası Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılmalı
Yatak Odası Dekorasyonunda Kullanılması Gereken Renkler
27 Eylül 2021
Hepsini Göster

Gardırop Ne Renk Olmalı ?

gardırop ne renk olmalı

Yatak odasında en dikkat çeken detaylardan biri gardırop rengi olmaktadır. Yatak odalarında gardırop rengi bakımından pek çok çeşit bulunmakla beraber, kişilerin genelde birkaç ton seçimi üzerinde yoğunlaştıkları görülmektedir. Yatak odalarında çok koyu renklerin hâkim olması pek tercih edilmesi önerilen bir şey olmadığından, kişilerin gardırop renklerinde genellikle açık tonları tercih ettikleri görülmektedir.

Gardırop Renkleri Neler ?

Gardırop renkleri, içerinde pek çok çeşit rengi bulundurmaktadır. Bu renkler arasında en çok tercih edilenlerinin ise beyaz, bej, krem, taş rengi, gri ve tahta renkleri olduğu bilinmektedir. Yatak odaları, kişilerin dinlenme ve uyumak için tercih ettikleri odalar olduğundan seçilen renklerin bu anlamda psikolojik etkileri bulunmaktadır. Tercih edilen renklerin açık renkler olmasının sebebi olarak da bu psikolojik etkilerin sonuçları gösterilmektedir.

Gardırop Rengi Nasıl Olmalı ?

gardrop hangi renk olmalı

Gardırop rengi seçimi öncelikli olarak diğer mobilyaların renkleri ve duvar rengi ile uyumlu olarak gerçekleştirilmektedir. Gardırop rengi seçiminde en etkili faktörlerden biri, kişilerin uykuya daha rahat dalabildiği renklerin açık renkler olmasıdır. Bu sebeple yatak odalarının genelinde açık renkler tercih edilmektedir. Kırmızı, siyah, koyu yeşil, mor gibi renkler kişilerde psikolojik olarak uyku kalitesini azaltmakta ve kalp atım hızını arttırmaktadır.

Bu sebeplerden ötürü gardırop renk tercihi olarak genelde beyaz, krem, ekru ve tahta rengi tonlarının tercih edildiği görülmektedir. Aynı zamanda temizlenmesinin kolay olması, toz ve parmak izi kalmaması sebebi ile de yine açık tonlar tercih edilmektedir. Özellikle siyah gardırop tercihi yapan kişilerin, dolapların toz tutması şikayetinde bulundukları görülmektedir.

Gardırop Rengi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli ?

Gardırop rengi seçmek için öncelikli olarak diğer mobilyaların ve duvarların renkleri göz önünde bulundurulmalıdır. Sonrasında diğer mobilyalar ile aynı renkte ya da uyumlu renklerde gardıroplar tercih edilmelidir. Gardıroplarda renk tercihi yaparken, temizlik açısından zor bir renk olması, toz tutan bir renk olması dolayısıyla kıyafetlere toz geçirmesi, lekelenme, çizik gibi hasarların çok fazla belli olacağı renkte olması gibi durumlara dikkat edilmelidir. Bu anlamda kullanıcı yorumları ve şikayetleri de dikkate alınmalı ve renk çeşitleri araştırıldıktan sonra seçim yapılmalıdır.

Castor Mobilya
Castor Mobilya
Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı. Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

castormobilya

HAKKIMIZDA