Gömme Gardırop Nasıl Yapılır ? - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
gömme dolap nasıl yapılır

Gömme Gardırop Nasıl Yapılır ?

Gömme gardırop kullanımının çok eski yıllardan beri görüldüğü bilinmektedir. Özellikle hacimsel olarak küçük ve biçimsiz evlerde kullanışsız alanların gömme gardıroba çevrildiği görülmektedir. Bu sayede hem gardıroplar duvarla bir bütün halde durduğundan göze hoş gözükmekte hem de ölü alanların değerlendirilmesi sağlanmaktadır.

Gömme Gardırop Nedir?

gomme dolap

Gömme gardırop kullanımı çok eskiye dayanan bir dolap modelidir. Gömme gardıroplar genelde evlerin yapılma aşamasında yerleri belirlenen dolaplardır. Sonradan eklenen gömme dolaplar ise, gömme dolap yapılmaya müsait veya ölü alanlara eklenen dolaplardır. Bu sebeple günümüzde yeni binalarda gömme dolap kullanım çok fazla görülmemektedir. Fakat gömme gardıropların fabrikasyon gardıroplara göre çok daha fazla avantajı olması dolayısıyla çoğu kişi tarafından da hala tercih edilmektedir.

Bu avantajlar arasında gömme dolapların hacim olarak daha büyük olmaları ve geniş bir depolama alanı sunmaları yer almaktadır. Aynı zamanda gömme gardıroplar estetik olarak bir bütünlük ve akıcılık sağladığından göze çok daha hoş gelmektedir. Gömme dolapların kişiselleştirilmesinin çok daha kolay olması, daha dayanıklı olmaları, kapaklarının değişmesi ile birlikte odadaki değişime çok rahat uyum sağlayabilmeleri ve mimari hataları kapayabilmeleri de tercih edilme sebepleri arasındadır.

Gömme Gardırop Nasıl Yapılır?

Gömme gardırop yapımı, iki farklı sebeple gerçekleşebilmektedir. Öncelikli olarak evlerin inşaat aşamasında gömme gardırop yerleri belirlenerek ona göre yapılması ve sonrasında o yerlere gömme gardırop monte edilmesi şeklinde görülmektedir. Sonradan yapılan gömme gardıroplarda ise evlerde uygun bölmenin olması sonucunda, bölmenin ölçüleri alınarak özel olarak gardırop yaptırıldığı bilinmektedir. Aynı zamanda evde kullanılmayan kiriş ya da merdiven altı gibi ölü alanlarda da sonradan gömme dolap yapılışı görülmektedir.

Gömme Gardırop Hangi Alanlarda Kullanılır?

Gömme gardırop kullanımı pek çok alanla görülebilmektedir. Özellikle yatak odaları ve giyinme odaları gömme gardırop kullanımı için sık tercih edilen yerlerdir. Aynı zamanda mutfak kilerlerinde, kiriş aralarında, merdiven altlarında ya da mimarı hata sonucu oluşmuş bölümlerde de sıklıkla gömme dolap kullanımı görülmektedir. Kullanışlı olmaları, ölü alanların değerlendirilmesini sağlamaları, hacimsel olarak büyük olmaları ve estetik görüntüleri sebebi ile pek çok alanda tercih edilmektedirler.

Evinizin en güzel alanlarını Nil Sürgülü Dolap modelimizle güzelleştirin.

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir