Gardırop İçi Nasıl Düzenlenir ? - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Yatak Odası Takımında Neler Var ?
Yatak Odası Takımında Neler Var ?
11 Ekim 2021
TV Ünitesi ve TV Sehpası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
TV Üniteleri ve TV Sehpaları Seçerken Nelere Önem Verilmeli ?
19 Ekim 2021
Hepsini Göster

Gardırop İçi Nasıl Düzenlenir ?

Gardırop İçi Nasıl Düzenlenir ?

Gardırop düzenleme sonucunda çoğu kişilerin gardırobunda yer ayrılmakta olup, aynı zamanda aranan eşyaların daha çabuk bulunabilmesi için kolaylık sağladığı görülmektedir. Gardırop modellerinin düzenlemesi yapılırken dolap içi düzenleyicilerden yardım alınabilmekte veya kıyafetlerin katlama biçimleri değiştirilebilmektedir. Kullanılan yöntemlerin bu anlamda dolapların iç hacmine ve kıyafetlerin türüne göre değiştiği bilinmektedir.

Dolap Düzenlemesi Neden Gereklidir?

Dolap Düzenlemesi Gerekli Midir?

Dolap düzenlemeleri, genelde kişilerin aradığı kıyafetleri kısa bir süre içerisinde bulamamaları ve kıyafetlerin dolapta kapladıkları yerin artması sonucunda uygulamış oldukları bir yöntemdir.

Gardırop düzenleme yapılırken özellikle çorap, atlet, iç çamaşırları gibi kıyafetlerin düzenli durmaları için yöntemler geliştirildiği görülmektedir. Aynı zamanda elbiseler, gömlekler, pantolonlar gibi kıyafetlerin konumlanması için fonksiyonel gardıroplar üretildiği görülmektedir. Bu fonksiyonel gardıroplarda genelde tüm kıyafet çeşitleri için bölümler bulunmakta olup, fonksiyonel gardıroplara sahip olmayan kişilerin de dışarıdan temin edilebildiği organizatörler bulunmaktadır.

Dolap Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

Dolap Düzenlemesi

Gardırop nasıl düzenlenir sorusuna cevap olarak pek çok yöntem geliştirildiği bilinmektedir. Geliştirilen bu yöntemlerin kullanılabilmesi için öncelikle askı, sepet, dolap içi düzenleyici bölmeler, kutular gibi düzenleme gereçlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Gardırop içi düzenleme gereçleri temin edildikten sonra yapılması gereken işlem ise giyilmeyen kıyafetlerin dolaptan arındırılması ve dolapta yer açılmasının sağlanmasıdır. Giyilmeyen kıyafetler hem dolapta yer kaplamaları hem de kargaşaya sebep olmaları sebebiyle ayırılmalılardır.

Askılara asılan kıyafetlerin aynı tarzda olanları yan yana gelecek şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Bu sayede aranılan kıyafet çok daha kolay şekilde bulunabilir. Aynı türdeki tişört, tayt, eşofman, kazak gibi kıyafetler de aynı rafa veya çekmeceye konulmaları da bulunma sürelerini kısaltmakta ve daha düzenli bir görüntüde olmalarını sağlamaktadır.

Çoraplar ve iç çamaşırları, varsa küçük şifonyer çekmecelerine yoksa kutu ya da sepet benzeri alanlara koyulabilmektedirler. Çorapların tek tek dizilebileceği organizatörler de bulunmaktadır.

Dolap Düzenlemesinde Hangi İpuçları Vardır?

Dolap Düzenlemesi İpuçları

Gardırop içi düzenlemede dikkat edilecekler başlığı altında bazı ipuçları da yer almaktadır. Bu ipuçları arasında kıyafetlerin bazı katlama teknikleri kullanılarak katlanmaları, mevsimlik olmayan ya da az kullanılan kıyafetlerin dolabın farklı bir bölümüne kaldırılmaları, kapı arkalarında aksesuarlar ya da çantalar için üretilmiş askıların kullanımları yer almaktadır.

Ayrıca isterseniz gardırop ne renk olmalı isimli yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Castor Mobilya
Castor Mobilya
Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı. Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

castormobilya

HAKKIMIZDA