TV ünitesi mi, TV Sehpası mı ? - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

beyaz yatak odası takımları
Beyaz Yatak Odası Takımına Hangi Renk Boya Gider ?
16 Haziran 2021
pencere önüne yatak
Pencere Önüne Yatak Konur Mu ?
26 Haziran 2021
Hepsini Göster

TV ünitesi mi, TV Sehpası mı ?

tv ünitesi mi sehpa mı

TV ünitesi veya TV sehpası, hemen hemen herkesin salonunda bulunan işlevsel ve dekoratif amaçlı olarak kullanılan bir mobilyadır. Kişiler TV ünitesi ya da TV sehpası alırken bazı kriterlere dikkat etmektedirler. Bu kriterlerden en önemlisi yerin küçüklüğü veya büyüklüğü olmakla birlikte, odanın mobilya tarzı da göz önünde bulundurulmaktadır.

TV Ünitesi Hangi Alanlarda Tercih Edilir?

TV ünitesi modelleri çok fazla çeşide sahip olmakla beraber genelde bir duvarı kaplayacak şekilde büyüklükte oldukları gözlemlenmektedir. Bu sebeple küçük bir alanda TV ünitesi kullanımı çok fazla tercih edilmemektedir. Aynı zamanda televizyonun konumlanacağı yerin arka kısmının da kullanıma açık bir bölge olması halinde TV üniteleri kullanılmamalıdır. G

Genelde büyük salonlarda ve aksesuar sergileme amacı ile de kullanılan TV ünitesi çeşitleri, şık bir televizyon sergileme alanı sunmaktadır. Bu sebeple dekorasyona ve aksesuarlara önem veren kişilerin tercihleri TV ünitesinden yana olmaktadır. Aynı zamanda depo alanı olarak kullanılabilen çekmeceler, kitaplık olarak kullanılabilen raflar içeren modellere sahip olması da TV ünitesinin tercih edilme sebeplerindendir.

TV Sehpası Hangi Alanlarda Tercih Edilir?

tv sehpası

TV sehpası modelleri de en az TV ünitesi kadar kapsamlı olmasının yanı sıra, genelde birbiri ile benzer ve sade tasarımlar içermektedir. TV sehpaları, yer bakımından kısıtlı kişilerin tercih ettikleri modellerdir. Aynı zamanda televizyonun duvara dayalı olarak kullanılamadığı durumlarda da TV sehpası tercih edilmektedir. Sadece dar bir alana sahip kişilerin değil, yaşam alanlarını sade oluşturmak isteyen kişilerin de TV sehpalarını tercih ettikleri görülebilmektedir.

TV Ünitesi Mi TV Sehpası Mı Tercih Edilmeli?

Kişilerin mobilya seçimlerinde TV ünitesi ya da TV sehpasını tercih etmeleri, yaşam alanlarının büyüklüğüne, dekorasyon tarzlarına ve isteklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bakıldığında aynı işleve sahip olarak gözüken TV üniteleri ve TV sehpaları, içerisinde farklılıklar da barındırmaktadır. En büyük farklılıkları sadelik ve yer bakımından kapladıkları alan olarak gözükmektedir. TV sehpaları dar alanlar ve sadelikten yana olanlar için, TV üniteleri se dekorasyona önem verenler ve geniş alana sahip olanlar için iyi bir tercih olabilmektedir. Kullanıcılar bu farklılıkları göz önünde bulundurarak seçimlerini gerçekleştirmelilerdir.

Castor Mobilya
Castor Mobilya
Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı. Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

castormobilya

HAKKIMIZDA