TV Ünitesi Boyu Ne Kadar Olmalı? - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
TV Unitesinin Boyu Nasıl Olmalı

TV Ünitesi Boyu Ne Kadar Olmalı?

TV ünitesi boyutu, ünitenin konumu ve büyüklüğü sebebi ile oturma odalarında odak noktası olması açısından önemlidir. TV ünitelerinin yanlış boyutlarda tercih edilmesi hem televizyon izleme sırasında sorun oluşturmakta hem de odanın alanının doğru kullanılmaması nedeni ile estetik olarak kötü bir görünüme neden olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı, TV ünitesi boyutunun doğru seçilmesi gerekmektedir.

TV Üniteleri Nasıl Seçilmeli?

TV ünitesi boyu ne kadar olur sorusuna kesin bir cevap verilememektedir. Çünkü TV ünitesinin konumlandırılacağı alana göre boyutu değişebilmektedir. TV ünitesi satın almak isteyen kişilerin öncelikli olarak üniteyi nereye konumlandıracaklarına karar vermeleri gerekmektedir. Üniteler uzun ve büyük mobilyalar olduğundan mutlaka bir duvar önünde konumlanmalıdırlar. TV ünitesinin konumlanacağı duvar seçildikten sonra ölçüleri alınarak, ünite modellerine bakılmalıdır.

TV üniteleri genellikle tavana kadar yapılmakta olup, depolama ve aksesuar sergileme alanı sunmaktadırlar. Bu alanların doğru şekilde konumlanabilmesi için duvarda pencere, priz, ışık açma kapama anahtarı gibi engellere dikkat edilerek tercih edilmesi gerekmektedir.

TV Üniteleri Boyutları Nasıl Olmalı?

TV ünitesi boyları değişebilmekte olup, genelde tavan boyuna yakın olarak tercih edilmektedirler. Bu anlamda tavan boyu kısa olan evlerde TV ünitesi tercih ederken boyutlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. TV ünitelerinin boyutlarında yükseklik kadar derinlik de önemlidir. TV ünitelerinin derinliği arkada kala kablo, priz, anahtar gibi araçlar düşünülerek birkaç santim öne gelecek şekilde ayarlanmalıdır. Aksi halde tahmin edildiğinden daha fazla yer kapladıkları görülmektedir. TV ünitelerinin genişliğinin de boyları ile orantılı olması estetik açıdan daha güzel gözükmektedir. Çok uzun fakat çok dar TV üniteleri bu anlamda tercih edilmemelidir.

TV Ünitelerinin Tercih Edilen Boyutları Nasıldır?

TV Unitelerinin Tercih Edilen Boyutları

TV ünitesi boyu, televizyonun konumlanacağı yer açısından önem taşımaktadır. Oturur pozisyonda televizyonun izlenme şeklinin doğru olabilmesi için, göz hizasından biraz yüksekte durması gerekmektedir. TV ünitelerinin çok uzun olması ve televizyonların da olması gereken yükseklikten yukarıda bulunması, bu anlamda sağlıklı bir izleme alanı sunmamaktadır. Aynı zamanda TV ünitesi boy seçimi, konumlanacağı alana göre de belirlenmelidir. TV üniteleri konumlandıktan sonra güvenlik için mutlaka duvara monte edilmeleri gerekmektedir.

Ayrıca Tv ünitesi nasıl seçilir başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir