TV Ünitesi Nasıl Seçilir ? - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
tv-unitesi-nasil-secilir

TV Ünitesi Nasıl Seçilir ?

Evlerde en çok kullanılan mobilyalardan biri olduğundan TV ünitesi seçimi, büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda kişilerin ünite seçerken dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Aksi halde doğru alınmayan TV üniteleri kullanışsız olmaları, boyutlarının büyük ya da küçük olması, tarzının diğer mobilyalara uymaması gibi pek çok problemi beraberinde getirebilmektedir.

TV Ünitesi Modelleri Nelerdir?

TV ünitesi modelleri kullanım açısından ve tarz açısından farklı seçenekler içermektedir. Tarz olarak klasik, avangart, barok, İskandinav, modern gibi pek çok çeşit bulunmakla beraber bu çeşitler kendi aralarında da kullanışlılık ve boyut bakımından ayrılmaktadır. Diğer mobilyaların tarzlarına ve ünitenin konumlanacağı yerin ölçülerine göre seçimleri yapılmaktadır.

TV Ünite Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

TV ünitesi seçmek, pek çok noktaya dikkat edilerek yapılması gereken bir eylemdir. Öncelikli olarak TV ünitesi seçiminde televizyonun boyutu bilinmeli ve ona göre bir ünite seçilmelidir. Televizyon boyutundan küçük bir ünitenin tercih edilmesi ile ünitenin kullanımı mümkün olunmamakla beraber, çok büyük bir ünite tercih edilmesi ile de estetik açıdan kötü bir görüntü oluşmaktadır.

Doğru TV ünitesi seçiminde bir diğer önemli husus, işlevsel olmasıdır. TV üniteleri genelde depolama alanı olarak da kullanıldığından içerisinde bu alanı bulunduran ünitelerin tercih edilmesi önerilmektedir. Aynı zamanda tarzının ve renginin de odadaki diğer mobilyalara uygun olması gerekmektedir. TV için ünite seçmek için, ünitenin konumlandırılacağı alanın belirlenmesi ve alana uygun bir ünite seçilmesi de bu konuda önem taşımaktadır.

TV Üniteleri Nasıl Konumlanmalıdır ?

tv uniteleri nasil konumlandirilmalidir 1

TV ünitesi tercihi kadar nasıl konumlandığı da önemlidir. TV üniteleri, kişilerin televizyonu sağlıklı bir şekilde izlemeleri için göz hizasından biraz yukarıda ve en az 3 metre uzaklıkta bulunması gerekmektedir. Bu sebeple TV ünitesi kullanmak isteyen kişilerin bu noktalara dikkat etmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda TV ünitelerinin mutlaka herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmasına karşın, duvara monte edilmesi gerekmektedir. TV üniteleri seçilirken ve konumlanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise, ünitenin arkasında kablolar ve prizler yer alabileceğinden ünitenin birkaç santim öne geleceği hesap edilerek seçilmesidir.

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Comments are closed.