Kapaklı Dolap ile Sürgülü Dolap Farkları

Castor Mobilya

Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Önerileri
Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri
10 Şubat 2022
Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri
Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri
24 Mayıs 2022
Hepsini Göster

Kapaklı Dolap ile Sürgülü Dolap Farkları

Kapaklı Dolap ile Sürgülü Dolap Arasındaki Farklar

Kapaklı Dolap ile Sürgülü Dolap Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Kapaklı dolap ve sürgülü dolap farkları, yeni bir dolap alacak olan kişiler tarafından merak edilmekte ve araştırılmaktadır. İki tür dolabında avantajları ve dezavantajları bulunur. Dolap seçimi yapılmadan önce kullanacağı odanın boyutu, konulacağı alanın eni ve boyu düşünülerek, doğru bir seçimin yapılması gerekmektedir. Küçük ve dar bir odaya sahip olan kişiler için sürgülü dolap alınması, pek çok avantaj sağlayabilir. Ancak sahip olunan oda, geniş ve ferah bir alana sahipse, kapaklı dolap tercih edilmesi doğru bir seçenek olacaktır.

Kapaklı Dolabın Özellikleri Nelerdir ?

Kapaklı Dolabın Özellikleri Nelerdir ?
Kapaklı Dolabın Faydaları

Kapaklı dolaplar geleneksellikten yana olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kapaklı dolap özellikleri açıklanacak olursa;

  • Kapaklı dolaplar genel olarak geniş bir alana sahiptir ve birçok askı alanını içeriğinde barındırır. Geniş bir depolama alanına sahip olması sayesinde ayakkabılar ve kıyafetler rahat bir şekilde dolaba sığdırılmaktadır.
  • Kapaklı dolaplar geniş bir görünüme sahiptir. İki kapısı da açılması yönünden kıyafetlerin rahat bir şekilde görülmesi durumu ortaya çıkmaktadır. Bu sayede hangi kıyafetin giyilmesi konusunda karar verilmesine yardımcı olur. Bu dolapları tercih eden kişiler, yatakta oturarak dolapta yer alan bütün kıyafetleri görme imkânına sahip olurlar.
  • Kapaklı dolap kullanımının çok eskiye dayanması bakımından günümüzde kendini geliştiren bir alan hâline gelmiştir. Birbirinden farklı özelliklerde ve şekillerde bulunan kapaklı dolapları görmek mümkündür. İsteyen herkes rahat bir şekilde istedikleri dolaba sahip olabilir.
  • Çok fazla bakım gerektirmezler ve kolay bir şekilde tamir edilebilirler.

Sürgülü Dolabın Özellikleri Nelerdir ?

Sürgülü Dolabın Özellikleri Nelerdir?
Sürgülü Dolabın Faydaları

Sürgülü dolaplar çağdaş ve modern bir yapıda oldukları için dekorasyonlarda tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Sürgülü dolap özellikleri açıklanacak olursa;

  • Sürgülü dolaplar genellikle uzun tasarımlara sahiptir ve birçok ürünün yerleştirilmesi için ideal bölümleri bulunur. Kıyafetler, ayakkabılar ve kozmetik ürünlerin rahat bir şekilde bu dolaplarda yeri bulunmaktadır.
  • Bu tip dolaplar istenilen şekillerde tasarlanabilmektedir. Genellikle aynalı olanlar tercih edilir. Aynı zamanda bakım ve kullanımı gayet kolaydır.
  • Sürgülü dolaplar daha az yer kaplamaktadır. Sürgülü olarak açılıp kapanmaları, alandan tasarruf etmeye yaramaktadır.
  • Farklı tasarımlarda üretilmeleri açısından hemen hemen her odaya uyum sağlamaktadır.

Sürgülü Dolap mı Daha Kullanışlı, Kapaklı Dolap mı?

Yeni bir dolap alacak kişiler tarafından merak edilen konulardan bir tanesi de sürgülü dolap ve kapaklı dolap çeşitlerinden hangisinin tercih edileceğidir. Kapaklı dolaplar, uzun yıllar kullanılması açısından tercih edilebilmektedir. Ancak çok fazla yer kaplamaları bakımından da dezavantaj oluşturmaktadır. Sürgülü dolaplar ise, daha az yer kaplamaları ve kullanışlı olmaları bakımından tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bu tür dolapların dezavantajı ise sürgülerinin uzun süre kullanımda paslanma göstermesi ve raydan çıkma gibi durumların ortaya çıkmasıdır. Kapaklı dolaplar, sürgülü dolaplara göre daha zahmetsiz ve kolay bir bakım gerektirir. Sürgülü dolaplar ise düzenli olarak bakım ve yağlama gerektirmektedir.

Kapaklı dolap ile sürgülü dolap arasındaki farkları ve hangisinin daha kullanışlı olduğunu öğrendiğimizi varsayıyorum. Peki dolaplarınızın içini en iyi şekilde nasıl değerlendirebileceğinizi biliyor musunuz ? Bu konu ile alakalı yazdığımız bir blog yazımız var. Mutlaka göz atmalısınız, çünkü sizi şaşırtacak taktikler var. → Gardırop içi nasıl düzenlenir ?

Castor Mobilya
Castor Mobilya
Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı. Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

castormobilya

HAKKIMIZDA