Yatak Odalarında Avize Seçimi - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
Yatak Odalarında Avize Seçimi

Yatak Odalarında Avize Seçimi

Yatak odalarında avize seçimi, önemli olan konular arasında yer almaktadır. Bu odayı dekore etmek isteyen kişiler, en uygun aydınlatma sistemini seçmelilerdir. Yatak odasının ışığını minimum düzeyde tutarak, daha sakin ve huzur verici bir odaya sahip olunabilir. Günümüzde aydınlatma sistemleri gelişme göstermektedir. Birbirinden farklı tasarlanan avizeler ile yatak odaları daha şık ve dekoratif bir görüntüye kavuşmaktadır. Genellikle avizeler geceleri aydınlatmak için kullanılsa da, duruşları ve kalitesi bakımından odaya ayrı bir hava katmaktadır. Bu nedenle yatak odasının dekorasyonunun tamamlanabilmesi için avize seçimi oldukça önemlidir.

Yatak Odalarında Kristal Avize Seçimi 

Klasik tarzda oluşturulacak bir yatak odası için avize seçimi, kristal avizeden yana olmalıdır. Kristal avizeler duruşu ve kalitesi ile tüm zamanların vazgeçilmez aksesuarları arasında yer almaktadır. Bu avizeler genellikle eski ve yeninin harmanlanması şeklinde yorumlanabilir. Modern tasarımlara sahip olmasıyla, yatak odalarında gösterişli bir görüntünün oluşmasına yardımcı olmaktadır. 

Yatak odası büyük ve geniş bir alana sahipse, odanın aydınlatılması için büyük bir kristal avize almak doğru bir tercih olacaktır. Yatak odası daha basık ve dar bir alana sahipse, daha küçük bir avize tercih edilebilir. Kristal avizeler, aşağı doğru sarkıt tasarımları sayesinde odaya farklı bir görüntü vermektedir. Yatak odasının tarzı ve dekorasyonu göz önünde bulundurularak, beyaz, krem ve daha koyu tonlarda kristal avize seçimi yapılabilir.

Yatak Odalarında Ahşap Avize Modeli

Yatak odasına avize seçmek isteyen kişiler, ahşap avize modellerine göz atabilirler. Hemen hemen her tarzı yansıtan ve yatak odalarının dekorasyonunda kullanılan ahşap avizeler, hiçbir zaman popülerliğini kaybetmemektedir. Genellikle bu avizeler, eskime ve kararma gibi durumlar yaşamazlar. Bulundukları ortama sıcak ve samimi bir hava katmaktadır. Yatak odalarında otantik bir tarz oluşturmak isteniyorsa, bunu sağlamak için ahşap avizeler kişilerin yanında olabilir. 

Modern ve geleneksel tarzda birçok modele sahip ahşap avizeler bulunmaktadır. Ahşap avizelerin kullanımı ve bakımı oldukça kolaydır. İstenilen renkte ve ahşap tasarımda olan bir avizeye kolaylıkla sahip olunabilir. Büyük ve küçük olarak üretilen ahşap avizeler, odanın boyutuna ve tarzına uygun olacak şekilde seçilmelidir. Böylelikle muhteşem bir görüntünün oluşmasına olanak sağlayacaktır.

Yatak Odalarında Ledli Avize Modeli

Yatak Odalarında Ledli Avize Modeli
Yatak Odalarınız İçin Led Avize

Son zamanlarda yatak odası için avize seçimi yapılırken karşılaşılan modeller arasında ledli avize modelleri yer almaktadır. Modern ve etkileyici tasarımları sayesinde her tarzda odaya uyum sağlamaktadır. Görüntüsü oldukça estetik olup, yatak odalarına ayrı bir hava katmaktadır. Kişilerin isteğine göre farklı renklerde led ışıklar, aydınlatmada kullanılmaktadır. Daha çok yüksek tavanlı yatak odalarında tercih edilmektedir. Uzun süre odanın aydınlatılmasını isteyen ve daha kaliteli ışığa sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. 

Led avizeler, kolay bir şekilde açılıp kapanma sistemine sahiptir. Bu tarz avizeleri kullanan kişiler, oturdukları yerden ışıkları açabilir ve kapatabilir. Yatak odasının tarzı dikkate alınarak uygun bir ledli avize seçimi yapılmalıdır. Genellikle mavi ledli ışığa sahip olan avizeler, farklı ve estetik bir görüntü oluşturur. Ancak yatak odasında daha romantik ve etkileyici bir görüntü oluşturmak isteniyorsa, loş ışığa sahip avizeler tercih edilmektedir.

Yatak Odalarında Şamdanlı Avize Seçimi

Avize çeşitleri arasında en çok tercih edilen modellerden bir tanesi de şamdanlı avizelerdir. Yatak odasında avize seçimi için tercih edilen ve geçmişteki gaz lambalarını andıran bu avizeler, yatak odalarında otantik bir görüntüyü oluşturacaktır. Klasik ve modern tarzda birçok şamdanlı avize çeşidi bulunmaktadır. Yatak odalarında daha canlı ve ışıl ışıl bir görüntü elde edilmek isteniyorsa, bu tarz avizeler tercih edilebilir.

Bu yazımızı bitirdikten sonra, ilginizi çekebilecek başka bir blog yazımızı buraya bırakıyorum. → Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir