Teşhir Mobilya Ne Demek? - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
Teşhir Mobilya Ne Demek ?

Teşhir Mobilya Ne Demek?

Teşhir mobilya, günümüzde mobilya fiyatlarının artması nedeniyle merak edilen konular arasında yer almaktadır. Teşhir kelimesi bilindiği üzere sergilemek anlamında kullanılır. Teşhir mobilya ise mağazanın birbirinden farklı mobilya alanlarında müşterilerine sergilemek için paketten çıkardığı ve müşterilerin canlı olarak dokunup detaylı bir şekilde incelenebildikleri mobilyalara verilen isimdir. Teşhir mobilyalar mağazada belli bir süre sergilendikten sonra kaldırılarak satışa sunulmaktadır. 

Sıfır mobilyalara göre daha ekonomik ve hesaplıdır. Teşhir mobilya almak isteyen müşteriler, bazı detaylara dikkat ederek mobilya seçebilirler. Bu mobilyalarda bir hasar olup olmaması dikkat edilecek en önemli konulardan bir tanesidir. Teşhir mobilyaların yer aldığı mağazadan güvenilir bir şekilde bu mobilyaları satın almak, kullanım ömürlerini artıracak ve kaliteli bir mobilyaya sahip olma imkânı sunacaktır. 

Teşhir Mobilya Nereden Alınır ?

Teşhir mobilya almak kaliteli ve daha ekonomik mobilya satın almak isteyen kişiler için iyi bir tercih olmaktadır. Mağazada yer alan teşhir ürünleri kaliteli olmaktadır. Müşterilerin daha detaylı bir şekilde incelenmesine olanak tanınır. Teşhir mobilya almak isteyen kişiler, mağazada yetkili kişilerle görüşerek bu mobilyaları görmek istediklerini dile getirmeli ve ürünleri incelemelidir. Bu mobilyalar daha indirimli bir şekilde müşterilerle buluşarak, mobilya ihtiyaçlarını büyük ölçüde gidermektedir. Son zamanlarda mobilya fiyatlarının hızlı bir şekilde artış göstermesi, evini yeniden dekore etmek isteyenlerin, yeni evlenenlerin ve eski mobilyalarının yerine yenisini almak isteyen kişileri zor durumda bırakmıştır. Bu nedenle teşhir mobilyaları olan ilgi giderek artmaktadır. Mağazada bulunan teşhir mobilyalar, müşterilerin istekleri doğrultusunda ulaştırılmaktadır. 

Teşhir Ürünü Mobilya Alınır mı ?

Teşhir mobilya ürünleri alınır mı sorusu, son zamanlarda gündemdedir. Bu mobilyaların üzerinde herhangi bir hasar ve mobilyaları kullanırken bir engelin oluşmaması durumlarında, alınmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Teşhir mobilyalar genellikle sıfır mobilyalardan farklı olarak üzerlerinde çizik bulundurabilirler. Bu durum göz önünde bulundurularak mobilyalar talep edilmelidir. Teşhir mobilya özellikleri dikkate alınarak inceleme işlemi gerçekleştirilmelidir. Bu mobilyalar satın alınırken dikkat edilecek konulardan bahsedilecek olursa.

  • Ürünlerin gerçekten fiyatlarının indirilmiş olduğuna dikkat edilmelidir. Ürünün gerçek fiyatının öğrenilerek, ne kadar indirim yapıldığı konusunda bilgi alınmalıdır. Garantisi olan ve iyi bir indirime sahip olan teşhir mobilyaların alınmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.
  • Ürünün kullanırken bir engel oluşturacağı ve büyük sıkıntılar çıkarabileceği gibi durumlar düşünülerek detaylı inceleme yapılmalıdır. Darbe almış ve hasarlı mobilyalar tercih edilmemelidir. Darbe almış mobilyalar daha sonra farklı sıkıntıları meydana getirebilir.
  • Kutu içeriğinin tam olarak teslim edildiği kontrol edilmelidir. Mobilya parçalarının tamamının müşteriye teslim edilmesi gerekir. Teşhir mobilyalar satın alındıktan sonra kutu içeriği incelenmeleri sonucunda eksik olan parça varsa bildirilmelidir.
  • Ürünün garanti süresinin ne kadar olduğu konusunda yetkililerden bilgi alınmalıdır. Mobilyalarda hasarlar meydana geldiğinde, garanti kapsamına girip girmediği hakkında da bilgi almak önemlidir. Garanti süresi ayıplı mallar için geçerli değildir.

Teşhir Mobilyanın Garantisi Oluyor mu?

Teşhir mobilya satın alacak kişiler, teşhir mobilya garanti kapsamına giriyor mu sorusunun cevabını merak etmektedirler. Bu mobilyalar için garanti durumu diğer mobilyalar ile aynı şekilde gerçekleşmektedir. Ne kadar paketinden çıkarılmış ve sergileniyor olsa da, garanti durumları mevcuttur. Bu mobilyalar paketten çıkarıldıklarında garanti süresi başlatılmaz. Teşhir mobilyaların müşteriye satışı yapılıp, faturası kesildikten sonra garanti süreleri başlamaktadır. Üründe meydana gelen herhangi bir olumsuz durumda garanti kapsamından yararlanmak önemlidir. Bilindiği üzere teşhir mobilya almak biraz riskli bir durumu beraberinde getirir. Bu nedenle bu tarz mobilya alan kişiler garanti durumunu göz ardı etmemelidir.

 

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir