Karyola Traversi Nedir ? - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
karyola traversi

Karyola Traversi Nedir ?

Karyola traversi, yatağın ve başlığın içerisinde konumlandığı ve yatağın şık bir görüntüye kavuşmuş olduğu bir mobilyadır. Çoğu kişinin karyola traversi kullanımını tercih ettikleri bilinmektedir. Bu nedenle yatak odası mobilyaları içerisinde yer almakta ve pek çok tarzda ve renkte üretimleri sürdürülmektedir.

Karyola Traversi Neye Denir ?

Karyola traversi yatağın ve yatak başlığının içerisinde bulunduğu bir mobilyadır. Yatağın daha şık durmasını sağlamakla beraber aynı zamanda kullanışlılığını da arttırmaktadır. Travers çeşitleri yan traversler ve ayak ucu traversi olarak bilinmektedir. Genelde her ikisi de kullanılmakta olup, yatağın bir bütün halde durmasını sağlamaktadırlar. Günümüzde bazaların daha çok tercih edilmesiyle beraber kullanımı azalsa da çoğu kişinin tercihi halen karyolalar ve karyola traversleri yanından olmaktadır. Yatak odası takımları için oldukça önemli parçalardan birisini oluşturur.

Beyaz Yatak Odası Takımına Hangi Renk Boya Gider?” blog yazımızı da mutlaka inceleyin!

 

Karyola Traversi Nerede Kullanılır ?

karyola traversi nerede kullanılır

Karyola traversi kullanımı yatak odalarında tercih edilmektedir. Yatak ve başlığa ek olarak karyola traversi kullanımı şık ve kullanışlı bir tercih olarak bilinmektedir. Aynı zamanda diğer mobilyaların değiştirilmesi ya da yatağın başka tarzda bir odaya konulması halinde karyola traversi değiştirilerek, bunun sonucunda yatağın odaya uyum sağlaması traversin kullanım açısından olumlu taraflarından biridir.

Karyola traversi neye yarar sorusuna cevap olarak ise bu anlamda, yatağın ve yatak başlığının konumlandığı mobilya olduğu cevabı verilebilmektedir. Karyola traversleri aynı zamanda yatakta nevresimlerin nizami bir şekilde durmasını sağlamaktadır. Bu nedenle otellerde karyola traverslerinin çok fazla tercih edildiği bilinmektedir.

Karyola traversleri, çok yüksek yatak sevmeyen ve sadelikten yana bir tasarım zevkine sahip olan kişilerin başlıca tercihleri arasında yer almaktadır. Bazalara göre karyolaların daha alçak boyda yapıldığı, hatta çoğu modelin yerden olduğu görülmektedir. Son zamanlarda evlerde uygulanan modern dokunuşlardan biri yatakların alçak tercih edilmesidir. Bu sebeple de karyola traverslerinin kullanımı artmaktadır.

Karyola Traversi Kullanımı Nasıldır ?

Kullanımı oldukça kolay olan karyola traversi, istenilen tarzda ve renkte seçildikten sonra kurulumu yapılır ve içerisine soma da denilen yatak ve yatak başlığı yerleştirilir. Karyola travers özelliği, bir yatak iskeleti oluşturmasıdır. Fakat bu iskelet oluşturulurken depolama alanından feragat edilmektedir. Baza gibi bir depolama alanının olmaması karyola traversinin kullanımında olumsuz taraflardandır.

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Comments are closed.