Beyaz Yatak Odası Takımına Hangi Renk Boya Gider ? İncele

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
beyaz yatak odası takımları

Beyaz Yatak Odası Takımına Hangi Renk Boya Gider ?

Beyaz yatak odası takımı için duvar rengini belirlemek, diğer renklerdeki takımlara göre daha kolay ve daha çok seçeneğin sunulabileceği bir konudur. Bu anlamda açık tonların kullanımının önerilmesinin de bu kolaylıkların yaşanabilmesi için olduğu görülmektedir. Beyaz yatak odaları için neredeyse tüm renk tonları uyum sağlayabilmekte olup, renklerin kişiler üzerindeki psikolojik etkileri araştırılıp kişiselleştirilerek kullanılması önerilmektedir.

Yatak Odası Takımında Hangi Mobilyalar Bulunur?

Yatak odası takımlarında kişilerin ihtiyaçları dahilindeki neredeyse tüm mobilyaların bulunduğu bilinmektedir. Bu mobilya çeşitleri arasında yatak, yatak başlığı, gardırop, şifonyer, çekmecelik, makyaj masası yer almaktadır.

Kişilerin yatak odası takımlarında açık tonları tercih etmeleri, aksesuarlarda istenilen renklerin kullanımı, odanın daha ferah ve büyük görünmesini ve olası bir durumda başka bir yere kolaylıkla uyum sağlamalarına neden olmaktadır. Bu sebeple yatak odasındaki renkler arasında en çok tercih edilen tonun beyaz olduğu bilinmektedir.

Yatak odası takımları beyaz olmaları dahilinde başka bir odaya konulduğunda rahatlıkla uyum sağlayabilir ya da odanın renginin değiştirilmesi sonucunda mobilyaların da değişmesine gerek kalmayabilir. Bu kullanım kolaylığı, beyaz rengin yatak odası takımlarında tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Beyaz Yatak Odasında Hangi Renk Boyalar Tercih Edilmelidir?

yatak odası takımları

Beyaz yatak odası takımları, neredeyse tüm duvar boyası renklerine uyum sağlayabilmektedirler. Bu renkler arasında kullanımı diğerlerine göre daha çok önerilenler ve önerilmeyenler yer almaktadır. Önerilen renklerin başında ise açık mavi ve tonları gelmektedir. Mavi, en huzur verici ve sakinleştirici renk olarak bilinmektedir. Bu sebeple beyazla olan uyumu da göz önüne alındığında, yatak odalarında boya tercihi için ilk sıralarda yerini almaktadır. Özellikle buz mavisi duvarlar, beyaz yatak odası takımlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Aksesuar seçimlerinde lacivert tonlarının kullanımı ile de odaya canlılık katılabilir.

Beyaz yatak odalarında bir diğer duvar rengi tercihi de lila tonlarıdır. Özellikle kadınların tercihleri arasında yer alan lila, lavanta ve leylak tonları odaya sıcak ve samimi bir hava katmaktadır.

Sadelikten yana olanlar, beyaz yatak odaları için bej rengi duvar tonlarını da tercih etmektedirler. Bej, krem tonlarındaki duvarlar ve beyaz mobilyalar oldukça risksiz ve kullanışlı bir görüntü oluşturmaktadır. Çoğu aksesuar rengi ile uyum sağlayabilmekte ve odanın ferah gözükmesine yardımcı olabilmektedir.

Beyaz yatak odası takımlarına renkler katmak isteyen kişilerin yeşil tonlarını da tercih ettikleri görülmektedir. Yeşil renk, psikolojik açıdan kişiyi sakinleştiren ve uykuya dalmasını kolaylaştıran bir renktir. Bu anlamda yatak odalarında kullanımı uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Yeşil tonlarının yatak odasında kullanımları ile birlikte, turuncu aksesuar seçimlerinin de yapılabildiği görülmektedir. Turuncu ve yeşil birbiri ile oldukça uyumlu iki renk olması ile birlikte, turuncu renk enerji vermesi açısından küçük detaylarda kullanılmaktadır.

Beyaz Yatak Odasında Boya Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yatak odası takımı renk uyumu konusunda dikkatli kişiler, bazen bu renk uyumunu yakalamak adına kullanımı çok fazla önerilmeyen renkleri de kullanmaktadır. Her ne kadar beyaz yatak odası takımı ile tüm renkler uyum sağlayabilse de sıcak tonların kullanımı psikolojik açıdan önerilmemektedir. Kırmızı, turunu, pembe ve mor tonları yatak odalarında yoğun miktarlarda kullanıldıklarında kişilerin uykuya dalış sürelerinde artma gözlemlenmiştir.

Aynı zamanda konsantre olmada güçlük çekme, stres olma, kalp atım hızının artması gibi etkilere de sebep oldukları bilinmektedir. Bu sebeple beyaz yatak odalarına renkler katmak isteyen kişiler, bu renkleri aksesuarlarda kullanmalılardır. Aynı zamanda beyaz yatak odası takımına beyaz duvar boyası kullanımı da farklı renklerle desteklenmediğinde estetik bir görünüm oluşturamayabilir.

İlginizi çekebilir ;  Yatak odası takımı alırken nelere dikkat edilmeli ?

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir