Berjer Nedir? Berjer Koltuk Ne Demek? - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Koltuk Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Şey
Koltuk Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Şey
4 Ocak 2022
Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Önerileri
Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri
10 Şubat 2022
Hepsini Göster

Berjer Nedir? Berjer Koltuk Ne Demek?

Berjer Nedir ? Berjer Koltuk Ne Demek ?

Berjer Koltuk Ne Demek ?

Berjer nedir sorusu pek çok tüketici tarafından sorulmaktadır. Berjer, uzun, yumuşak sırtlı ve geniş oturma alanına sahip bir koltuğun adıdır. Bu koltuklar ayrıca tekli koltuklar veya insanların dinlenme koltukları olarak da bilinir. Türkçeye Fransızcadan gelen ‘Bergere’ kelimesinin Fransızca anlamı ‘kadın çoban’ demektir.

Çoğu durumda, bu koltuklar tek kişilik koltuk olarak kabul edilir, ancak bu koltuklar modele ve kullanım alanına göre değişebilir. Bu açıdan evinizin dekorasyonuna uygun olan bir berjer koltuk bularak evinize yeni bir soluk getirebilirsiniz. Bunun için ise çeşitli modellerden arasından seçim yapabilirsiniz. Modellerin çok çeşitli olması ise sizlere bu konuda avantaj sağlar.

Berjer Ne Demek?

Berjer ne demek sorusunun cevabı için ayak kısmının diğer koltuklara göre daha yüksek olan koltuklar olduğunu söylemek mümkündür. 1700’lü yıllarda ortaya çıkan bu koltuk türü, son zamanlarda sıklıkla tercih edilir. Bu açıdan ev dekorasyonunda büyük bir yere sahiptir. Modern tasarımlardan vintage tasarımlara kadar çok çeşitli şekillerde tasarlanan bu koltuklar, günümüzde hemen hemen her evde yerini almaktadır. Rahat olmaları nedeniyle birçok kişinin çalışma odalarını kaplayan bu koltuklar, diğer odalarda da sıklıkla tercih edilir.  

Berjer Koltuk Nerelerde Kullanılır?

Berjer koltuklarının en yaygın kullanımı L şeklindeki koltuk takımını tamamlamaktır. Ayrıca diğer koltuk ve sandalye takımlarından tamamen bağımsızdır. Bu nedenle koltukların boyutuna ve şekline bağlı olarak her yerde kullanımı çok kolaydır. Bu koltuğun en temel kullanımlarından biri okumayı rahat hale getirmektir. Kolçakları daha belirgin olan modeller, okurken rahat ve sağlıklı bir his sağladıkları için kitap tutkunları tarafından tercih edilmektedir.

Salon, oturma odası, ofis gibi yaşam alanının farklı bölümlerinde tercih edilebilen berjer koltuk modelleri, şık ve fonksiyonel yapısı ile mutfakta dekoratif amaçlı ve rahat kullanım için de kullanılabilir. Koltuğun ana özelliği geniş kolçaklı olmasıdır. Ancak bazı modeller kolçaksız veya gömme olarak da üretilmektedir. Bu nedenle çeşitli alanlarda kullanım için en uygun ürünlerden biridir.

Berjer Dinlenme Koltuğu ile Kaliteli Zaman Geçirin

Tek odalı evinizde bambaşka bir atmosfer yaratmak istiyorsanız, dekorunuza bir dinlenme koltuğu dahil edebilirsiniz. Berjer koltuklar, tüm mobilyalarınız arasında kendine özgü görünümü ve zevkinize göre seçilen özel tasarımı ile her zaman ön plana çıkmaktadır. Ayrıca bu ürünler bazen bebeğinizin odasında en yakın yardımcınızdır. Bunun yanı sıra kitap okumayı seven kişiler için de rahat ve kaliteli bir kullanım sunmaktadır.

Kaliteli minder kullanımı, geniş ve yüksek sırtlığı ile vücut ısısının korunmasına yardımcı olduğu için soğuk kış günlerinde en iyi yardımcınız olur. Buna ek olarak berjer koltuk modelleri kolayca hareket ettirilebilir. Böylece karın, güneşin ya da yağmurun keyfini çıkarmak için onları bir pencerenin önüne kolayca çıkarabilirsiniz. Tüm bu açılardan berjer koltuklar, yapısıyla öne çıkan bir mobilyadır.

İlginizi Çekebilir → Karyola Traversi Nedir ?

Castor Mobilya
Castor Mobilya
Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı. Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

castormobilya

HAKKIMIZDA