Yatak Odası Düzenlemesi Nasıl Yapılır ? - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog

Yatak Odası Düzenlemesi Nasıl Yapılır ?

Yatak odası düzenlemesi pek çok noktaya dikkat edilerek yapılması gereken bir düzenleme çeşididir. Yatak odaları, evin en çok kullanılan bölümlerinden biri olup, konforlu ve estetik açıdan güzel bir düzen oluşmaları esas alınmaktadır. Bu anlamda kullanıcıların yatak odası düzenlemeleri yaparken bazı noktalara dikkat etmeleri gerekmektedir.

Yatak Odasında Hangi Mobilyalar Yer Almalı ?

Yatak odası takımları içerisinde gardırop, yatak, şifonyer, makyaj masası ve çekmecelik bulundurmaktadır. Yatak odası alanı kısıtlı olan kişilerin takımlar içerisindeki tüm mobilyaları almamaktadırlar. Öncelikle yatak odasının boyutları ve mobilyaların konumlandırılacağı yerlerin boyutları ölçülmeli sonrasında yatak odası takımlarında yer alan mobilyaların ölçüleri alınarak satın alınacak mobilyaların bu ölçülere uygun olarak tercih edilmeleri gerekmektedir.

Yatak Odası Düzenlemesi Nasıl Yapılmalı ?

Yatak odaları düzenlenirken bir plan dahilinde hareket etmek faydalı olmaktadır. Yatak odalarının planları ve ölçüleri bir kâğıda çizilebilir ya da bu amaç için üretilmiş olan aplikasyonlar kullanılabilir.

Yatak odasında düzenleme yapılırken öncelikli olarak odanın ve konumlandırılacak mobilyaların ölçümleri alınmalıdır. Yapılacak bu düzenleme sırasında odada bulunan kör noktaların dolap ya da depolama alanları için değerlendirilmesi, odada daha çok yer açılmasını sağlayacaktır. Özellikle Palmira yatak odası‘nda mobilyaların yerleştirilmesi kapının açılma durumuna göre de ayarlanmalıdır. Kapının yeterli miktarda açılması gerekmekte ve genellikle dolapların kapının arka kısmında kalması önerilmektedir. Aynı zamanda pencerelerin, prizlerin, anahtarların konumu da belirlenerek mobilyalar bu konumlara göre yerleştirilmelidir.

Yatak odasında yapılacak düzenlemelerin hangi tarzda olacağı da önceden belirlenmelidir. Genellikle tercih edilen gardırop ve yatak modelleri modern, İskandinav ve minimalist tarzlarda olmaktadır. Yatakların odada konumlanacağı yer de odanın düzenlemesi açısından önemlidir. Yatak odasındaki en geniş duvarda yatağın konumlanması önerilmektedir.

Yatak Odası Düzenlerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Yatak odası düzenlemek başlığı altında dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bu noktalardan bir tanesi perde seçimidir. Perde seçimi yaparken ışık geçirmeyen perdelerin kullanımı tercih edilmektedir. Aynı zamanda aydınlatma seçimlerinde de yumuşak ve sarı ışık tercih edilmelidir. Yatak odasında seçilen halı, pelüş gibi aksesuarların alerjik durumlara karşı olarak toz oluşturan maddelerden seçilmemesi gerekmektedir.

 

 

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Comments are closed.