Dolap Detoksu Nedir ? - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Castor Mobilya Blog
dolap detoksu

Dolap Detoksu Nedir ?

Dolap detoksu, kıyafetlerin giyilmeyen, modası geçmiş, bedeni uymayan, giyilecek halde bulunmayan parçalarının seçilerek dolaptan ayırılmasıdır. Bu kıyafetlerin ihtiyaç sahiplerine ya da kullanabilecek kişilere verilmesi ile hem dolaplarda yer açılmakta hem de birilerine yardımcı olunmaktadır. Bu anlamda son yıllarda ortaya çıkan “gardırop detoksu” terimi birçok kişi tarafından gardırop düzenleme için yapılmaktadır.

Dolap Detoksu Nedir?

Dolap detoksu yapmak, kişilerin belirli sebeplerle kullanmadıkları kıyafetlerini hem kullanabilecek kişilere ulaştırmak hem de dolapta yer açmak için uyguladıkları bir detoks çeşididir. Dolap detoksları genelde mevsim geçişlerinde yapılmakta olup sezon alışverişlerinde alınan parçaların eski parçaların yerine geçmesi halinde de yapılabilmektedir. Gardırop detoksu yapıldığı sırada kişilerin kendilerine ayırmak istedikleri parçalar hakkında sorular sormaları bu anlamda yardımcı olmaktadır. Bunlar arasında; “Bu kıyafet bedenime oluyor mu? Terzide bedenime uygun hale getirebilir miyim?” şeklinde sorular bulunmaktadır. Bu soruların cevapları sonucunda ayrılması gereken kıyafetler belirlenmeli ve kaldırılmalıdır.

Dolap Detoksu Nasıl Yapılır ?

Dolap detoksu nasıl yapılır sorusuna cevap olarak, dolap detoksu yapımı aşamalar halinde gerçekleştirilmeli cevabı verilmektedir. Öncelikle yapılması gereken şey, dolaptaki tüm kıyafetlerin indirilmesi ve tek tek incelenmeye başlanmasıdır. Bu aşamada kıyafetlerin kategoriler halinde indirilmesi, yerleştirmede kolaylık sağlamaktadır.

İkinci adım olarak, kıyafetler tek tek incelenerek bedenlerinin olup olmadığı, ihtiyacın olup olmadığı, giyilebilecek durumda olup olmadığı gibi sorular sorulmalı ve cevapları doğrultusunda kıyafetler ayırılmalıdır.

Üçüncü adımda, terzide kullanılabilen hale gelebilecek parçalar ayrılmalıdır. Dördüncü ve son adımda, elde kalan kıyafetler uygun askılara, düzenleyicilere yerleştirilmelidir. Bu aşamada aynı kategorideki ürünlerin aynı bölümde yer alması, dolap düzeni açısından önemlidir.

Gardırop Detoksu İpuçları Nelerdir?

gardırop detoksu

Dolap detoksu yapmak, içerisine pek çok ipucu bulundurmaktadır. Gardırop detoksu gerçekleştirmek isteyen kişilerin bu ipuçlarına uyması halinde bu işlemi daha kolay gerçekleştirebildikleri görülmektedir. Bu ipuçları arasında kişilerin kendilerine kıyafetin kullanımına dair sorular sormaları, kıyafetleri kategoriler halinde ayırmaları, yeni ve eski kıyafetlerini karşılaştırarak benzerlerini ayırmaları, terzide bedenine uygun hale getirebilecekleri parçaları ayrı bir yere koymaları ve bu işlemlerin bir süre sonra daha rahat yapılabilmesi için kıyafetleri yerleştirirken düzenli bir biçimde yerleştirmeleri yer almaktadır.

Castor Mobilya Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı.

Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Comments are closed.