Yatak Odası Takımlarında Modern Tasarımlar - CastorMobilya

Castor Mobilya

İnternetten Mobilya Alışveriş Süreci Detaylı Bilgi
İnternetten Mobilya Alışveriş Süreci – Detaylı Bilgi
29 Mart 2022
Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri
Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri
24 Mayıs 2022
Hepsini Göster

Yatak Odası Takımlarında Modern Tasarımlar

Yatak Odası Takımlarında Modern Tasarımlar

Modern Tasarımlı Yatak Odası Takımları

Yatak odası takımlarında modern tasarımlar, günümüzde farklı türden tüketiciler için en dikkat çeken mobilya tasarımı / dekorasyon kompozisyonlarının başında geliyor. Bunun nedeni, insanların özellikle son yıllarda çeşitli nedenlerden dolayı, insanların evlerinde daha fazla vakit geçirmeleri. Modern yatak odası takımı modelleri, günümüzün en çok talep gören mobilya takımları sıralamasında genellikle en üstte yer alıyor. Ayrıca yatak odası takımlarında modern tasarımlar günümüzde pek çok insan tarafından en çok tercih edilen türlerden birisi. Peki yatak odası takımlarında modern tasarımlar özellikle son yıllarda neden bu kadar talep görüyor? Modern mobilya, modern yatak odası takımı ne anlama geliyor? Modern mobilyalar neden özellikle son yıllarda dikkat çekiyor? Gelin, yatak odası takımlarında modern tasarımlar ile ilgili bu kilit soruları yanıtlarken ayrıca modern mobilya ve modern dekorasyon kavramına daha yakından bakalım. 

Yatak odası takımlarında modern tasarımlar günümüzde oldukça popüler. Bunun en önemli nedenlerinden birisi de, minimalist dekorasyon unsurlarının ve özellikle minimalist mobilya modellerinin son yıllarda kazandığı popülerlik. Minimalizm, yaşam alanlarında çok daha az detay ve unsurun kullanıldığı bir dekorasyon ve tasarım felsefesidir. Minimalist mobilya ve minimalist dekorasyonun gereksiz detaylardan uzak, sade ve gösterişten uzak yaklaşımı, yatak odası takımı ve salon takımları gibi pek çok farklı mobilya setinde sıkça karşımıza çıkıyor. Dünyada ve ülkemizde insanların sade ve minimalist mobilyalara gösterdikleri ilginin nedenini ise uzaklarda aramamak gerekiyor. Tasarım felsefesinin özü, gereksiz detayları ortadan kaldırarak sadeliğe odaklanıyor ve bu sadelik kullanıcılara daha temiz, sade, gözü yormayan ve alan tasarrufu sağlayan yaşam alanları vaad ediyor. Bu nedenle, 2022 yatak odası takımları trendleri ve mobilya modası için, minimalist tasarım felsefesinin ağır bastığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Tüm bunlara ek olarak modern mobilya ve modern tasarım anlayışı ile minimalizmin neredeyse iç içe geçtiğini de söylemek mümkün. Yatak odası takımları için modern tasarımlar konusunu derinlemesine incelemeden önce, minimalizm ile adı sık sık birlikte anılan modern mobilya, modern tasarım konularına yakından bakalım. 

Modern Tasarım Nedir? 

Modern tasarım, özellikle dekorasyon yaklaşımları için kullanılan terimlerden birisi. Modern tasarım, dekorasyonda minimalizme yani gereksiz detayların ayıklanmasına, temiz ve keskin çizgilere ek olarak doğal renklere odaklanan bir tasarım anlayışı demek. Dekorasyonda modern tasarım aynı zamanda çevre ile bütünleşik, uyumlu ve göze batmayan unsurların kullanılmasını da içerir. Özetle modern tasarım anlayışı temel olarak işlevselliğe, sadeliğe ve gözü yormamaya yönelik bir dekorasyon trendi olarak özetlenebilir. Üstelik, özellikle giderek boyutu küçülen yaşam alanlarında geniş alanların kullanılmasını mümkün kıldığı için de modern tasarım mobilyalar, günümüzde pek çok kişi tarafından en sık tercih edilen mobilyalar arasında yer alır. 

Modern Tasarım Mobilya Ne Demek? 

Modern tasarım mobilya ve mobilya takımları, modern tasarım felsefesinin ve dekorasyon anlayışının ofis ve evlerde uygulanmasını mümkün kılan mobilya ve mobilya takımlarına verilen isimdir. Modern tasarım mobilya modelleri gözü yormazlar, girift ve karmaşık desenlerden daha çok gözü yormayan pastel ve mat tonlar ve çoğunlukla siyah, beyaz, gri gibi başka renklerle birlikte kullanabileceğiniz renklere sahiptir ve az yer kaplar. Modern tasarım mobilya, küçük alanlarda gerek gözünüz gerekse vücudunuz için daha az yorucu, detaylar arasında boğulmamış, geniş boşluklara sahip bir yaşam alanı için idealdir ve bu nedenle özellikle günümüzde sıkça tercih edilir. Modern tasarım mobilya ve modern dekorasyonun, genellikle minimalizmi hedeflediğini ve bu tasarım anlayışına paralel olduğunu söylemek mümkündür. 

Modern Yatak Odası Takımları İçin Neden Beyaz Renk Tercih Ediliyor? 

Modern yatak odası takımı çeşitleri ve yatak odası takımlarında modern tasarımlar için çoğu zaman siyah, beyaz ve gri renkler tercih edilir. İlk olarak bu renkler metal kaplama veya pastel – mat tonlara sahip diğer mobilya ve eşyalarla kolaylıkla uyum sağlar. Günümüzde yatak odası takımları için siyah ve özellikle beyazın tercih edilmesinin temel nedeni budur. 

Beyaz yatak odası takımı gibi mobilya takımı çeşitleri, dekorasyon için kullanılan her türden dekoratif unsuru kabul edebilir. Ancak günümüzde beyaz yatak odası takımı ve modern çizgilere sahip yatak odası takımı modelleri için genellikle yine modern tarzda; az detay ve göz yormayan renklere sahip unsurlar tercih edilir. Bununla beraber; beyaz, gri ve siyah minimalist yaklaşıma ek olarak modern tasarım için en sık kullanılan renkler arasında yer alırlar ve gerektiğinde doğal, mat renklerle veya metal unsurlarla birlikte bir kompozisyon oluşturma özelliğine de sahiptirler. Şimdi, sözü daha fazla uzatmadan yatak odası takımlarında modern tasarımlar için tercih edebileceğiniz ürünlere geçelim. Mobilya takımlarını incelerken “neden baskın olarak siyah, beyaz ve gri renkler kullanılmış?” veya “neden keskin çizgilere yer verilmiş?” sorularının yanıtını sanıyoruz verdik. 

Bodrum Yatak Odası Takımı

Bodrum Yatak Odası Takımı
Bodrum İsimli Yatak Odası Takımı

Bodrum yatak odası takımı, sahip olduğu beyaz renk baskın parçaları ile öne çıkan bir yatak odası takımı modeli olarak karşınıza çıkmaktadır. Beyaz renge ek olarak aynı zamanda altın ve doğal ahşap detayları ile öne çıkan takım, sahip olduğu özelliklerle günümüzde modern mobilya için geçerli olan ve farklı mobilya üreticileri tarafından sıklıkla tekrarlanan pek çok tasarım unsuruna kendi bünyesinde yer vermektedir. İlk olarak, beyaz yatak odası takımı modelleri arasında sahip olduğu detaylarla öne çıkan bu model, ışığı iyi kolayca yansıtan açık renkli detayları ile öne çıkmaktadır. Buna ek olarak, beyaz renkli modern yatak odası takımı, hemen her türden dekorasyon unsuru ile birlikte kullanılabilir ve dar odalar için son derece ideal bir kullanım sunar. Eğer takım ile doğal sarı ışık veren aydınlatma elemanlarını kullanırsanız, hem altın metal renk ile uyumlu bir kompozisyon elde eder hem de aynı derecede doğal bir atmosfer elde etmiş olursunuz. 

Bodrum yatak odası takımı fiyatları ile oldukça uygun bir takımdır. Günümüzün modern ve minimalist mobilya tasarımına ek olarak aynı zamanda 2022 yatak odası trendleri için geçerli olan unsurları kendi bünyesinde barındıran takım; başlık, dolap, komodin ve şifonyer parçalarından oluşmaktadır. Hemen her türden duvar kâğıdı kaplı / tek renk baskın yatak odalarında kullanılabilecek olan yatak odası takımı modeli aynı zamanda esnekliği ve ferahlığı da birlikte sunan modern tasarım anlayışı ile yatak odaları için en ideal yatak odası takımı olma özelliğini taşıyor. Büyük aynalı dolapları ve beyaz renk baskın parçaları ile dar odaları ferahlatacak dekoratif bir beyaz yatak odası takımı arıyorsanız, ilhamını tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan Bodrum’dan alan bu tasarımı tercih edebilirsiniz. 

Berlin Yatak Odası Takımı

Berlin Yatak Odası Takımı, tarihten bugüne pek çok tasarımcı ve sanatçıya ev sahipliği yapan Berlin’in çizgi ve unsurlarını sizlere sunuyor. Beyaz, bej ve siyah renklerin kullanıldığı ve bu nedenle de gözü yormayan sade tasarımı ile dikkat çeken yatak odası takımı, modern yatak odası takımı için geçerli olan hemen her modern tasarım özelliğini bünyesinde birleştiriyor. Berlin’in, özellikle 19. Ve 20. Yüzyıllarda tıpkı Avrupa’nın öne çıkan bir diğer başkenti Viyana gibi modern tasarım anlayışlarına ev sahipliği yapan kozmopolit bir kent olduğunu unutmayın. Farklı renklere sahip eşya ve dekorasyon unsurları ile birlikte yatak odalarınız için tercih edebileceğiniz modern yatak odası takımı, beyaz renk baskın kullanılan bir mobilya seti olduğu için sizlere esneklik ve ferahlık vaad ediyor. 

Berlin yatak Odası Takımı, modern yatak odası takımı veya beyaz yatak odası takımı arayanların daha ilk bakışta sevecekleri sade ve kaliteli bir mobilya takımı olarak karşımıza çıkıyor. Pastel, mat veya doğal renk tonlarına sahip parke, duvar rengi ve duvar boyaları ile bütünlük sağlama özelliğine ek olarak aynı zamanda kendi dekoratif dokunuşlarınızı yapmanıza izin veren yatak odası takımı modeli, doğal ışığın kullanıldığı aydınlatma ürünleri ile sizlere ferahlığı, sadeliği ve rahatlığı sunuyor. Berlin Yatak Odası Takımı; komodin, dolap, yatak başlığı, etajer gibi mobilyalardan oluşmaktadır. Mobilyaların her birisinde yatak odası takımı için belirlenmiş olan tasarım anlayışının izlerini görmeniz mümkündür. 

Berlin Yatak Odası Takımı için her renk ve malzeme detayı, modern mobilya takımları için geçerli temel noktaları içerir. Örneğin komodin ve dolap ayakları için özellikle siyah rengin tercih edilmesi, mobilyaların kir tutmasını zorlaştırır. Bununla beraber, dolap kapaklarındaki büyük aynalar ışığı yansıtarak dar alanların geniş ve ferah görünmesine yardımcı olur. Aynı şekilde, yatak odası takımı parçalarının genelinde kullanılan krem ve beyaz renk tonları rahatlık ve ferahlığı sizlere sunmak için özel olarak seçilmiştir. Günümüzde beyaz yatak odası takımı arayanların en sık tercih ettiği sade ve modern çizgilerle dikkat çeken takım, aynı zamanda tek mat veya pastel renge sahip süs yastıkları veya süs bitkileri, altın veya metal aydınlatma gereçleri, eşya ve biblolarla da kullanılabilir. 

Barcelona Yatak Odası Takımı

Barcelona Yatak Odası Takımı
Barcelona İsimli Yatak Odası Takımı

Barcelona Yatak Odası Takımı, ilhamını ince tasarımların ana vatanı olan İtalya’nın Barcelona Şehrinden almaktadır. Renklerinden, zarif ve kibar çizgilerine kadar her detayı ile sadelik, rahatlık ve zerafeti birleştirmek isteyen kullanıcılar için özenle üretilmiş olan Barcelona Yatak Odası Takımı, sahip olduğu beyaz – krem rengi ve pastel tonları ile gözlerinizi kesinlikle yormuyor. 

Barcelona Yatak Odası Takımı, pastel ve mat tonların kullanıldığı yatak odaları için en ideal mobilya takımı seçeneklerinden birisi. Komodin, dolap, yatak başlığı, etajer gibi belli parçalardan oluşan yatak odası takımı aynı zamanda gold detayları ile de öne çıkıyor. Dilerseniz yine doğal sarı altın rengindeki abajur, biblo, eşya veya aydınlatma araçları sayesinde daha rahat ve ferahlatıcı bir atmosfer sağlayabileceğiniz yatak odası takımı modeli, özellikle doğal pastel ve mat renk tonları ile arası iyi olan kullanıcıları bekliyor. 

Barcelona Yatak Odası Takımı, özellikle sarı doğal ışık sağlayan ışıklandırma araçları ile birlikte kullanabileceğiniz modern yatak odası takımı çeşitleri arasında yer alır. Beyaz rengin esneklik ve ferahlığından faydalanarak dilerseniz bu moder yatak odası takımı için farklı dekorasyon unsurlarını da kullanmanız mümkündür. Barcelona Yatak Odası Takımı özelliklerine ek olarak pastel tonlardan ve neden özellikle beyaz yatak odası takımları için ideal renkler olduklarından da kısaca söz edelim. Pastel renk tonu; içine belli miktarda beyaz rengin karıştırıldığı renklere verilen isimdir ve aynı zamanda “solgun” olarak da bilinir. Pastel renkler, nispeten soluk olduklarından ışığı yoğun miktarda yansıtmazlar, bu da onların gözleri yormasını engeller. Bu nedenle pastel tonlar ve pastel renk tonu altında değerlendirilebilecek mat ve doğal renk tonları (yeşil, mavi, kahverengi, sarı, turuncu gibi doğadan esinlenerek oluşturulmuş olan renkler) genel olarak beyaz yatak odası takımları ile kullanılan renkler arasında gelirler. 

Meriç Yatak Odası Takımı

Meriç Yatak Odası Takımı, sahip olduğu detaylarla modern tasarım mobilya tanımının sınırlarını zorlayan bir yaklaşıma sahip; sert köşeler, dik detaylar ve yoğun sadelik size göre değilse, Meriç Yatak Odası Takımı farklı uyku seti ve nevresim takımları ile birlikte kullanabileceğiniz başarılı bir tasarım olarak görülebilir. Meriç Yatak Odası Takımı aynı zamanda doğal ahşap tonları ile 2022 yatak odası modası / 2022 yatak odası trendleri için en önemli detaylardan birisine takımı oluşturan tüm parçalarda yer verir; doğal ahşap yüzeyler.

İlginizi Çekebilir → Yatak Odası Takımı Trendleri

Castor Mobilya
Castor Mobilya
Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı. Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

castormobilya

HAKKIMIZDA