2022 Yatak Odası Takımı Trendleri - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Berjer Nedir ? Berjer Koltuk Ne Demek ?
Berjer Nedir? Berjer Koltuk Ne Demek?
18 Ocak 2022
Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Önerileri
Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri
10 Şubat 2022
Hepsini Göster

2022 Yatak Odası Takımı Trendleri

2022 Yatak Odası Takımı Trendleri

Yatak Odası Takımı Trendleri

Yatak odası, sadece tipik bir dekorasyon olmasına ek olarak aynı zamanda kaliteli ve rahat bir uyku için üzerinde düşünülmesi gereken konuların başında geliyor. Trendlere uygun olmasının yanında aynı zamanda doğru bir şekilde seçilmiş olan yatak odası takımı, sadece evinizin en önemli kısımlarından birisi olan yatak odalarınızın şık ve iyi görünmesini sağlamaz, aynı zamanda daha kaliteli bir uyku süreci için olmazsa olmaz unsurların başında gelir. Bu durum, 2022 yatak odası takımı trendleri konusunun, evinde şık bir görünüm sağlamak isteyen herkesin dikkatini çekmesine neden oldu. 2022 Yılı yatak odası takımı modası nedir? Öne çıkan renkler, eşya ve stiller nelerdir? Sizler için 2022 yatak odası takımı trendlerine yakından bakarak 2022 Yılında öne çıkacak olan trendlere daha yakından baktık. Yatak odası takımı denilince akla gelen eşyaları nasıl seçmelisiniz? Hangi yatak odası takımı rengi ve neden? Tüm bu soruları, sizler için cevaplamaya çalıştık. İşte, 2022 Yılı yatak odası takımı trendleri ve detayları. 

2022 Yılı Yatak Odası Trendleri: Bu Yıl Yatak Odası Takımı Modasında Öne Çıkan Unsurlar Neler?

2022 Yılı yatak odası takımı trendlerini, birkaç ana madde altında toplamak mümkün. Bu yıl da, her yıl olduğu gibi yatak odalarında hemen herkesin tercihi, rahatlık ve konfordan yana. Salgın ve diğer nedenler, sadece ülkemizde değil dünyadaki pek çok kişinin evlerinde daha uzun süre geçirmelerine neden oldu. Bu zorunluluk, yatak odalarını ev sahipleri için güvenli ve rahat bir dinlenme alanı ve sığınak haline getirdi. Gerçekten de dünyadaki pek çok insan, yatak odalarının rahatlık ve konfor sunması gerektiğini düşünüyor. Anketlere göre, yatak odalarının rahat ve konforlu olmasını düşünenlerin oranı %51. Yani her yüz kişiden yarısından fazlası için, evlerinin rahat ve konforlu olmasını sağlayan başlıca unsur, rahat bir yatak odası. Sizler için 2022 yatak odası trendlerini belli başlı maddeler altında topladık: 

Rahatlık ve Konfor Ön Planda: Pelüş yastıklar, dinlendirici renkler ve elbette rahat bir yatak. Boyutu küçük olan yatak odaları için, bu yıl yatak odasında konfor ve rahatlık sunan her unsur ön plana çıkıyor. Yumuşak kumaşlar, aromalı mumlar, gözü yormayan ışıklandırma, odanızı daha geniş gösteren aynalar ve diğer konfor ve rahatlık unsurları, bu yıl da yatak odası takımı tercihi için ilk sırada gelen maddeler arasında yer alıyor. 

Cesur Renkler, Dinlendirici Mat Tonlarla Buluşuyor: Yaklaşık beş yıl öncesine kadar, kimse evinde ve özellikle de yatak odalarında cesur renkleri kullanmaya çok cesaret edemiyordu. Tüketicilerin bu tutumu, yatak odalarında özellikle mat tonların daha çok öne çıkmasını sağladı. Günümüzde ise, yatak odası takımı tercihi yaparken, mat ve pastel tonlar kullanmaya mecbur değilsiniz; bunun yerine toprak tonlarını ve özellikle de canlı renkleri birleştirerek yatak odalarını dönemin modasına uygun ve renkli bir hale getirmeniz mümkün. 

İskandinav Ekolü, Minimalizm ve Doğallık: İskandinav Ekolü, özellikle mobilyalarda gereksiz ayrıntı ve detaylardan uzak bir dekorasyon yaklaşımını tanımlamak için kullanılıyor. Bunda elbette, İskandinav Mobilya Üreticilerinin rolü oldukça büyük. 2022 Yılı yatak odası takımı trendleri için sadelik ve gereksiz ayrıntı ve detaylardan uzak yaklaşım yine ön planda. Ancak, daha renkli ve canlı bir yatak odası için dilerseniz çeşitli yastık, tablo, abajur veya avizelerle yatak odanızın daha canlı ve renkli görünmesini sağlamanız da mümkün. Yani, sadelik ve minimalist yatak odaları sizler için uygun değilse, dekorasyonu birkaç küçük dokunuşla canlandırmanız mümkün. 

Kalite, 2022 Yılı Yatak Odası Takımı İçin Anahtar: Dünya üzerinde farklı üretici firmalardan ve yatak odası takımı üreticilerinden yatak odası takımı veya yatak odası için çeşitli eşyalar alanlar üzerinde yapılan araştırmalar, tüketicilerin %45 kadarının özellikle kaliteden yana olduklarını bizlere gösteriyor. Elbette tüketicilerin kalite konusundaki temel ısrarları daha çok yatak setleri ve uyku takımları için geçerli. Peki, baza veya yatak odası takımı dolabı, ayna ve setler için de tüketicilerin kaliteden yana olduklarını söyleyebilir miyiz? Bu yıl da her yıl olduğu gibi, yeni yatak odası takımı alacaklar için yatak odası takımı unsurlarındaki kalite, oldukça önemli. Baza, gardırop, şifonyer, avize ve kesonlar; bir yatak odası takımı için tüm bu unsurların kaliteli olmasına olabildiğince dikkat ederek daha şık, elegant ve stil sahibi bir yatak odasına sahip olmanız mümkün. 

Yukarıda saydığımız tüm bu unsurlara ek olarak bu yıl ahşap ve doğal malzemelerin öne çıktığını, televizyon ve bilgisayarlarla birlikte kullanabileceğiniz bazı aksesuar ve aparatların daha çok talep görmeye başladığını ve alan tasarrufu için ayna ve ayna setlerinin dolap kapağına taşındığını da söyleyebiliriz. 

Şimdi en popüler yatak odası takımlarını aşağıda tek tek inceleyelim.

Akasya Yatak Odası Takımı

Akasya Yatak Odası Takımı
Yatak Odası Takımı

Akasya Yatak Odası Takımı, 2022 yatak odası takımı trend ve modasının en ince detaylarına uygun olarak sizler için üretildi. Baza, yatak başlığı, gardırop, komodin, baza ve şifonyer gibi farklı unsurlarında doğallığa ek olarak ahşap detayların öne çıktığı Akasya Yatak Odası Takımı, özellikle genç kullanıcıların beğeni ve zevklerine uygun olarak tasarlandı. 

Akasya Yatak Odası Takımı, özellikle füme veya diğer mat / pastel tonlarla evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz yatak odası takımı tercihlerinden bir tanesi. Gardırop kapağının üzerinde bulunan dikey ayna detayı ile, daha geniş bir görünüm sunan yatak odası takımı aynı zamanda ahşap doğallığını yatak odalarınıza getiren detaylara sahip. Salgın veya diğer sebeplerden, evde ve özellikle de yatak odasında daha fazla zaman geçirmek zorunda olabilirsiniz. Akasya Yatak Odası Takımı, sahip olduğu tasarım detayları ile sizlere gerçek anlamda rahatlığı, konforu ve kaliteyi sunabilir.

Akasya Yatak Odası Takımı’nı özel kılan başlıca unsurlardan birisi de, doğal ahşap yüzeyin hemen her türden rengi, yatak odasında kullanabilmenize imkân vermesi. Özellikle doğal ahşap rengi ile bütünleşebilen füme, somon rengi ve özellikle de toprak tonlarını tercih eder ve yatak odalarınızı iyi bir şekilde aydınlatırsanız, hem stil sahibi bir yatak odasına sahip olabilir hem de size sunulan konforun keyfini sürebilirsiniz. 

Batı Yatak Odası Takımı

Batı Yatak Odası Takımı
Model İsmi Batı Yatak Odası Takımı

Batı Yatak Odası Takımı sizlere esnekliği ve rahatlığı sunuyor. Özellikle beyaz renk ağırlıklı yatak odası unsurları ile öne çıkan Batı Yatak Odası Takımı, koyu mavi ve beyaz rengin öne çıktığı tasarım detaylarına ek olarak aynı zamanda zarif işlemeleri ve unsurları ile de yatak odası takımı seçimi için “zerafetten” yana olanları bekliyor. 

2022 Yılı yatak odası takımı trendleri konusundan söz ederken, renklerin bu yılkı dekorasyon modası için de önemli olduğundan söz etmiştik. Batı Yatak Odası Takımı, özellikle dar alanlar ve kısıtlı boyutlara sahip yatak odaları için son derece ideal. Zarif çizgilere ek olarak beyaz ve koyu mavi gibi genişlik hissi veren renklerin, zarif tasarım detayları ile buluştuğu yatak odası takımı; zerafet ve rahatlığı sizlere sunuyor. 

Batı Yatak Odası Takımı için birkaç küçük tavsiye de verebiliriz; doğa tonları (kahverengi, mavi, yeşil) ve mat renklere sahip her türden yatak odası takımı unsurunu Batı Yatak Odası Takımı için kullanabilirsiniz. Maviyi dengeleyecek sarı, kırmızı, koyu kırmızı ve özellikle de yeşil, koyu yeşil renkte eşyalarla birlikte kullanabileceğiniz yatak odası takımı, göz yormayan tasarım detayları ile sizi de kendisine hayran bırakabilir. 

Efes Yatak Odası Takımı

Efes Yatak Odası Takımı
Model İsmi Efes Yatak Odası Takımı

Efes Yatak Odası Takımı, ilhamını Ege Bölgesi’nde bulunan Efes’den alan şifonyer, gardırop, komodin, baza ve yatak başlığı gibi unsurlardan oluşmaktadır. Adından da anlaşılabileceği gibi, tasarımında antik Yunanistan’dan kalma eserlerdeki tasarım anlayışı ile sizlere sunulan Efes Yatak Odası Takımı için, rahatlığın vücut bulmuş hali denebilir. Renklerinden geniş dolap üstü aynalarına, beyaz – siyah ve de ahşap rengi gibi çeşitli doğal unsurların birleşiminden oluşmuş olan diğer yatak odası unsur ve detayları ile Efes Yatak Odası Takımı, mutlaka incelemeniz gereken bir set. 

Efes Yatak Odası Takımı, 2022 Yılı Yatak Odası Takımı Trendleri için sözünü ettiğimiz belli tasarım noktalarını içermesi açısından son derece önemli. Takımın öne çıkan unsurlarının her birisinde renklerin, ayna genişlik ve boylarının, siyah ve beyazın özellikle tercih edildiğini kendiniz de görebilirsiniz. Gözü yormayan ve şık bir yatak odası arıyor ve aynaların, su tonlarının iç ferahlatan renklerini yatak odalarınızda görmek istiyorsanız, Efes Yatak Odası Takımı sizler için son derece ideal olabilir. 

2022 Yatak Odası Trendleri için önemli olan unsurların başında, minimalist bir yaklaşımın öne çıktığını daha önce söylemiştik. Tasarım dünyasında “sadelik, en yüksek gelişmişlik seviyesidir” sözü, Efes Yatak Odası Takımı ile vücut buluyor. Sizler de sade, şık ve stil sahibi bir yatak odası arıyorsanız, Efes’i mutlaka ama mutlaka inceleyin. 

Fethiye Yatak Odası Takımı

Fethiye Yatak Odası Takımı
Model İsmi Fethiye Yatak Odası Takımı

Fethiye Yatak Odası Takımı, geçtiğimiz 2-3 yıl içinde zorunlu olarak yaşamının büyük çoğunluğunu evde geçirmek isteyenlere ferahlığı ve rahatlığı sunuyor. Yaz mevsimi, tarih, sanat ve doğa denildiğinde sahip olduğu güzelliklerle akla ilk gelen ilçelerden birisi olan Fethiye, şimdi yatak odalarınızda. Özellikle güneş ve yaz tonlarına sahip olan uyku setleri ile harika bir bütün haline gelebilen Fethiye Yatak Odası Takımı, tıpkı Castor Tarafından üretilmiş diğer yatak odası takımlarına çok benziyor. 

Fethiye Yatak Odası Takımı, 2022 Yılı yatak odası takımı trendlerine uygun olan tasarım unsurları ile sizlerle. Renkler, ahşap vurgular, güneş ve bal rengi detayları ile Fethiye Yatak Odası, özellikle küçük alanlarda sizleri asla ama asla hayal kırıklığına uğratmayacak. Sizler de doğanın canlı renklerine yatak odanızda yer açmak isterseniz, Fethiye Yatak Odası Takımı sizler için ideal seçim olacaktır. 

2022 Yılı yatak odası modası için, doğal tonların ön plana çıktığından söz etmiştik. Eğer koyu mavi veya koyu yeşil gibi renk tonları, özellikle yatak odası gibi alanlarda sizleri boğuyorsa, çekinmeyin. Fethiye Yatak Odası Takımı sahip olduğu baza, şifonyer, gardırop, komodin gibi unsurlarla sizin de beğeninizi kazanacak. Peki, renkler özellikle yatak odası takımı gibi setler için neden önemli? 

Fethiye Yatak Odası başta olmak üzere, yatak odası takımı çeşitlerinde sık sık vurgu yaptığımız renkler, özellikle evde geçirilen zamanın artmasına paralel olarak dekorasyon trendleri için çok daha önemli bir konu haline geldi. Bunun nedeni, renklerin sizleri ve kişiliğinizi yansıtmasının yanında aynı zamanda insan psikolojisi üzerindeki etkisidir. Tıpkı ışıklandırma gibi, renkler de doğru kullanıldıklarında modunuzu ve ruh halinizi ciddi oranda değiştirebilir. Belki de bu yüzden Fethiye Yatak Odası Takımı başta olmak üzere, pek çok Castor Mobilya Yatak Odası Takımı çeşitlerinde, renklere ve özellikle de aynaların kullanımına ciddi oranda vurgu yaptık. Kapalı veya koyu tonları, dar yatak odalarında kullanmayın. İçinizi açacak ve sizi ferahlatacak renkler için Fethiye Yatak Odası’nı seçebilirsiniz. 

Doğu Yatak Odası Takımı

Doğu Yatak Odası Takımı
Model İsmi Doğu Yatak Odası Takımı

Doğu Yatak Odası Takımı, Doğu Medeniyeti denildiğinde akla ilk gelen unsurları sizlerle paylaşıyor. Saflığı temsil eden beyaz renk, eğimli ve oryantalist detaylarla bir araya geliyor. Beyaz rengin ve eğimli detayların öne çıktığı Doğu Yatak Odası, bu ince tasarım unsurlarına ek olarak sizlere esnekliği de sunuyor. Peki, nasıl?

Doğu Yatak Odası Takımı’nın beyaz renk ve eğimli çizgilerden oluşan yatak başlığı gibi çeşitli unsurları, onu hemen her türden renk ile kullanmanıza imkân veriyor. Mavi, koyu kırmızı, mor, toprak tonları, gri, füme, altın rengi veya doğa tonları hepsi Doğu Yatak Odası Takımı içinde bir araya geliyor. Dilerseniz Doğu Yatak Odası Takımı ile “Türk Rengi” olarak da bilinen turkuazı (açık tonlarda) da kullanmanız mümkün. Doğu Yatak Odası ile dilerseniz işlemeli ve farklı renklerde yastıklar veya farklı abajur veya avize türlerini de kullanabilirsiniz. Beyaz rengin tüm iç açıcılığı ve saflığına ek olarak oryantal çizgileri ile dikkat çeken bu yatak odası takımını özellikle dar yatak odalarında kullanabilirsiniz. 

Panorama Yatak Odası Takımı

Panorama Yatak Odası Takımı
Model İsmi Panorama Yatak Odası Takımı

Panorama Yatak Odası Takımı, güneşin ve canlanan doğanın bir panoramasını sizlere sunmak için, Castor Mobilya ile sizlerle. Castor Mobilya’nın hemen her yatak odası takımı için bir tema ismi seçtiğini ve mobilyalar için bu tasarım unsurlarına özellikle dikkat ettiğini kendiniz de görebilirsiniz. Sadece 2022 Yılı Yatak Odası Takımları olarak ön plana çıkan takımlar değil; aynı zamanda Meriç, Milidya, Zümra ve benzeri yatak odası takımları için de seçilen isimlerle, tercih edilen renkler ve tasarım detayları arasında derin bir bağlantı olduğunu kendiniz de görebilirsiniz. Peki, Panorama bizlere ne sunuyor? 

Panaroma Yatak Odası Takımı, doğanın en canlı renkleri arasında bulunan sarı ve sarı tonlarını yatak odalarınıza taşıyor. Yenilenmenin, gücün, enerji ve özellikle de bereketin bir simgesi olan altın rengi detaylarla sizlere sunulan yatak odası takımı, aynasından komodin çekmece detaylarına kadar bereketi ve özellikle de bolluğu yuvasına taşımak isteyen herkesi kendini incelemeye davet ediyor. Panoroma Yatak Odası Takımı aynı zamanda altın renk detaylarına sahip olduğu için siyah veya beyaz renkli yastık ve diğer yatak odası unsurları ile de birlikte rahatlıkla kullanabileceğiniz yatak odası takımı çeşitleri arasında yer alan şık bir set. 

Yatak Odası Takımlarında Trend Renkler 

Söz konusu yatak odası olunca, renklerin önemi daha fazla öne çıkıyor. Bunun nedeni, daha önce de bahsettiğimiz gibi özellikle konfor ve rahatlığın ön plana çıkmasının istendiği alanlarda, renk kullanımının son derece önemli olması. 2022 yatak odası trendleri ile öne çıkan her renk ve renk paletinin, Castor Mobilya tarafından özenle tasarımlarda kullanıldığını kendiniz de görebilirsiniz. Beyaz, ahşap, doğal tonlar, mat renkler ve onları dengeleyen koyu mavi gibi renklerin tasarımlarımızda bulunmasının temel nedeni ilk olarak mobilya takımlarında tema bütünlüğünü ve ton dengesini sağlamak. Günümüzde, mimari trendlere paralel olarak gittikçe daralan alanlarda rahat etmenizi ve gözünüzü yormaması için yatak odası takımı tasarımı kavramını daha detaylı olarak ele alıyor ve sizlere 2022 Yılının trend ve moda renklerini sunuyoruz. Yatak odası takımlarında trend renkler sizin için de önemliyse, Castor Mobilya Yatak Odası Takımları seçeneklerini incelemeyi unutmayın. 

Bu yazımızda 2022 yatak odası takımı trendlerini ele aldık. Peki yatak odası takımı alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz ?

Castor Mobilya
Castor Mobilya
Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı. Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

castormobilya

HAKKIMIZDA