En Popüler 5 Yatak Odası Takımı - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

Yatak Odalarında Avize Seçimi
Yatak Odalarında Avize Seçimi
22 Haziran 2022
Teşhir Mobilya Ne Demek ?
Teşhir Mobilya Ne Demek?
1 Ağustos 2022
Hepsini Göster

En Popüler 5 Yatak Odası Takımı

En Popüler 5 Yatak Odası Takımı

Popüler Yatak Odası Takımları

En popüler 5 yatak odası modeline karar vermek, günümüzde oldukça güç bir iş. Bunun en önemli nedenlerinden birisi de, özellikle 2019 Yılından sonra meydana gelen salgının, tüm dünyada insanların mobilyalarına olan bakışlarını ciddi ölçüde değiştirmesi. Evde geçirilen vaktin, salgın döneminden sonra ciddi oranda artması, insanların tercih ettikleri mobilyaları daha ciddi bir şekilde değerlendirmelerine neden oldu. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyadan insanlar evlerinde daha uzun vakitler geçirmeye başladılar ve bunun sonucunda, günlük hayatta uzun vakitler geçirdikleri yatak odası takımları veya salon takımları konusunda daha dikkatli ve seçici olma eğilimi göstermeye başladılar. Peki, günümüzde en popüler 5 yatak odası takımı hangileri? Son yatak odası takımı trendleri neler? Daha da önemlisi; bir yatak odası takımı tam olarak hangi mobilyalardan oluşuyor? Gelin, cevabı merak edilen tüm bu soruları birlikte cevaplamaya çalışalım.

2022 Yatak Odası Dekorasyon Modası

Yatak odası takımı trendleri ve modası ile ilgili belli noktaları, birkaç kısa başlık altında toplamak mümkün. İlk olarak, bu yıl tıpkı salon takımı veya diğer parça mobilyalardan oluşan takımlarda olduğu gibi renkler büyük bir öneme sahip. Gözü yormayan mat ve pastel tonlar, daha uzun süre evde geçirmek zorunda kalan herkesin ilk tercihleri arasında. Beyaz ve siyah, füme ve kahverengi tonlar; doğal ve zarif tasarımlar her yıl olduğu gibi bu yıl da yatak odası takımı seçiminde büyük rol oynuyor. Tüm bunlara ek olarak, doğal ahşap görünüme sahip gardıroplar, metal alaşımlı abajur ve aydınlatma gereçleri, ince detaylara sahip komodinler ve ayna kapaklı gardıroplar, günümüzde boyutu giderek daralan yatak odaları için en ideal takımlar olmayı sürdürüyorlar. 

2022 Yılı yatak odası modasına uygun olarak farklı yatak odası takımı modellerinde ortaya çıkan bir diğer özellik de, takımların aynı zamanda farklı tasarımları destekler nitelikte esnek olması. Örneğin, Marsilya Yatak Odası takımı gibi gri ve koyu gri renklerin baskın olduğu bir yatak odası takımı modelini turuncu veya sarı tonlarında bir yastık ile dengelemeniz mümkün. Aynı şekilde Alaçatı gibi pastel renk tonlarının öne çıktığı yatak odası takımı modelleri için, yine sarı – kahverengi veya mavi renk tonlarında yastıklar tercih edilebilir; seçim tamamen size kalmış.

2022 Yatak Odası Trendleri İçin Öne Çıkan Unsurlar

2022 Yılı yatak odası takımı modellerinde öne çıkan bir diğer özellik de tasarımların oldukça minimalist olması. Daire ve yaşam alanlarının, dolayısıyla odaların giderek küçüldüğü günümüzde gereksiz ayrıntılara şimdi yatak odası takımları için yer yok. Belki de bu yüzden sadelik, pek çok yatak odası takımı için öne çıkan bir tasarım detayı olarak karşımıza çıkıyor. Yine küçülen yatak odası alanları için aynaların, özellikle gardırop ve dolaplarda daha yaygın olarak kullanılması, öne çıkan diğer unsurlardan birisi. 

En popüler 5 yatak odası takımı modellerini incelemeden önce, tüketiciler tarafından tercih edilen modellerde “doğallığın” giderek daha öne çıkan bir başka özellik olduğunu da belirtmekte fayda var. Salgın ve evden çalışma konseptinin giderek daha yaygın hale gelmesi, evlerin ve dolayısıyla yatak odalarının giderek daha “doğal” renklerle buluşmasını sağlamış durumda. Özetlemek gerekirse, 2022 Yılı yatak odası takımı trendleri genel olarak minimalist detayların öne çıktığı, pastel ve doğa renkleri tonlarının hakim olduğu, küçük odaları ferah gösteren ayna detaylarının sıkça kullanıldığı bir akım olarak karşımıza çıkıyor.

Başka bir blog yazımızda yatak odası trendlerini detaylı ele aldık. İncelemek ister misiniz ? – 2022 Yatak odası takımı trendleri

Marsilya Yatak Odası Takımı

Marsilya Yatak Odası Takımı, başlı başına 2022 yatak odası takımı trendleri için bahsettiğimiz noktaların birleşiminden oluşuyor. Koyu gri rengi ile ön plana çıkan yatak odası takımı modeli, bu haliyle farklı renklerden yastıklarla desteklenebilecek öğeleri içinde barındırıyor. Buna ek olarak sade ve spor çizgilerin öne çıktığı yatak odası takımı, dikey ayna detayına sahip olan gardırobu ve komodini ile dikkat çekiyor. Bu yıl, özellikle gri ve koyu gri tonların yatak odası takımları için sık sık kullanıldığından söz etmiştik. Marsilya Yatak Odası Takımı da sahip olduğu koyu gri ve siyah çizgileri ile dikkat çekerken, özellikle genç tüketicilerin beğenisine hitap eden unsurları ile dikkat çeken yatak odası takımı modellerinin başında geliyor. 

Marsilya Yatak Odası Takımı, özellikle genç tüketicilere hitap eden parçaları ile dikkat çekiyor. Yatak odası takımını yine aynı renk tonuna sahip olan abajur ve avizelerle destekleyerek kullanabilir, sarı – doğal ışığın koyu rengi dengelemesini sağlayabilirsiniz. Böylece, birkaç küçük adımda dar yatak odaları için de ferah ve doğal bir görünüm elde etmeniz mümkün. Tüm bu özelliklerine ek olarak, özellikle siyah çerçeveye sahip televizyon veya bilgisayarlara yatak odanızda yer varsa, yine Marsilya Yatak Odası Takımı sizler için ideal bir mobilya takımı olabilir. Sade, şık ve sportif çizgileri ile dikkat çeken Marsilya Yatak Odası Takımı için metal aydınlatma araçlarını veya atmosferde doğallık sağlamak için doğal veya yapay bitkilere yer vermenizi ve duvar rengi olarak açık pastel – doğa rengi tonlarını kullanmanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Dilerseniz, bahsettiğimiz renk tonlarına sahip olan duvar kağıtları ile kaplı yatak odaları için de yine Marsilya Yatak Odası Takımı’nı tercih edebilirsiniz. 

Doğa Yatak Odası Takımı 

Doğa Yatak Odası Takımı
Doğa Yatak Odası

Doğa Yatak Odası Takımı, yine 2022 yatak odası dekorasyon moda ve trendlerine uygun olan bir başka yatak odası takımı olarak karşımıza çıkıyor. Beyaz, somon rengi – turuncu ve sarı renkleri ile öne çıkan mobilya takımını dilerseniz tek renkli duvar rengine sahip yatak odalarında veya duvar kağıdı ile kaplı yatak odalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Açık renklerle ve uygun aydınlatma çözümleri ile dar alanları, zevk sahibi yatak odaları haline getiren Doğa Yatak Odası Takımı aynı zamanda modern çizgileri ve metal detayları ile öne çıkıyor. 

Doğa Yatak Odası Takımı için kullanılan renkler, özenle seçilmiştir. Beyaza ek olarak sıcak pastel renkler ile karşımıza çıkan yatak odası takımı, aynı zamanda gardırop üzerinde bulunan dikey aynası ile de dikkat çekmektedir. Peki, renkler ve aynalar özellikle yatak odası takımları için neden bu kadar önemli? İlk olarak, renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi, bugün bilimsel olarak da kanıtlanmış konulardan birisidir. Beyaz, saflığı simgelemesinin yanında her türden mobilya takımı modeline bir tür esneklik kazandırır. Bununla beraber pastel tonlar, genellikle gözü yormadıkları için sizleri dinlendirirler. İdeal oranda ışık veren aydınlatma araçları ve lambalara veya doğal ışık kaynağı olan pencerelere sahip yaşam alanları ile birlikte Doğa Yatak Odası, dar yatak odalarını çok daha geniş gösterme özelliğine sahiptir. Doğa Yatak Odası, modern çizgilere sahip olan dolap, şifonyer, komidin ve yatak başlığı parçalarından oluşuyor ve sahip olduğu tasarım özellikleri ile kullanıcılardan tam not almayı başarıyor. 

Lizbon Yatak Odası Takımı 

Lizbon Yatak Odası Takımı, pek çok açıdan diğer yatak odası takımı modellerinden öne çıkan bir mobilya seti olarak karşımıza çıkıyor. Siyah ve beyaz, günümüzde modern mobilyalarda öne çıkan iki renk unsuru olarak nitelendirilebilir. Bunun en önemli nedenlerinden birisi, siyah ve beyazın pek çok açıdan dekorasyon için ciddi oranda esneklik sağlaması. Farklı türden tek renk süs yastıkları, modern metal detaylara sahip abajur ve avizeler, süs bitkileri gibi dekorasyon elementlerini dilerseniz Lizbon yatak Odası Takımı ile birlikte kullanabilirsiniz. 

Lizbon Yatak Odası Takımı; dolap, şifonyer, komodin, yatak başlığı ve gardırop gibi yatak odası mobilyalarından oluşan bir set. Siyah ve beyaz renklere ek olarak modern çizgileri ile dikkat çeken Lizbon yatak Odası Takımı, aynı zamanda altın rengindeki metal detayları ile de dikkat çekiyor. Yatak odası takımı için öne çıkan bir diğer tasarım unsuru ise, gardırop üzerindeki aynaların boyutu. Peki, bir yatak odası takımı modeli veya yatak odası dolabı için aynalar neden bu kadar önemli? Gelin, bu soruya dekorasyon dünyasına bir “ayna” tutarak cevap vermeye çalışalım. 

Lizbon Yatak Odası Takımı gibi diğer pek çok yatak odası takımı modelinde karşımıza çıkan büyük ve geniş aynalar, ışığı yansıtma özelliğine sahiptirler. Böylelikle doğal bir kaynaktan veya aydınlatma aracından yayılan ışık, mekân içinde çok daha rahat bir şekilde ayndan yansıyarak yayılır. Yayılma etkisi, hem aydınlatmanın daha verimli olmasını sağlar hem de özellikle dar alanları “geniş” ve “ferah” göstermek için en ideal seçimdir. Lizbon Yatak Odası gibi farklı yatak odası modellerinde ayna, aynı zamanda işlevsel olarak da iyi bir tercihtir. Ancak ışık, renkler ve dekorasyonla ilgili söyleyeceklerimizin hepsi bu değil…

Lizbon Yatak Odası pek çok açıdan esnek mobilya tasarım öğelerine sahiptir. Beyaz renk, ışığı iyi bir şekilde yansıttığı için, odanın ferah görünmesine katkıda bulunur. Koyu renkler ve tonlar ise, özellikle dar alanlarda tam tersi bir görsel etkiye sahiptir. Ancak yine de dilerseniz, modern çizgilere sahip olan yatak odası takımı modelini füme ve koyu gri renk tonlarında öğelerle dengelemeniz mümkün. Yani Lizbon Yatak Odası Takımı, en popüler 5 yatak odası takımı sıralamasında esnekliği ve modern çizgileri ile yer almayı sonuna kadar hak ediyor. 

Alaçatı yatak Odası Takımı

Alaçatı Yatak Odası Takımı
Alaçatatı Yatak Odası

Alaçatı Yatak Odası Takımı, gri – koyu gri renk tonlarına ek olarak modern ve keskin çizgileri ile öne çıkan bir başka yatak odası takımı modeli olarak karşımıza çıkıyor. Yatak odası başlığı, şifonyer, komodin ve gardırop mobilyalarından oluşan takım, sıcak pastel renkler, doğa tonları, krem rengi tonları ile dengeleyebileceğiniz bir başka yatak odası takımı modeli olarak karşımıza çıkıyor. Yatak odası takımı mobilyalarının arkasındaki tasarım felsefesini daha iyi anlamanız için, sıcak renklerden biraz söz edelim. 

Alaçatı Yatak Odası Takımı için seçilen renkleri dilerseniz sıcak pastel, mat ve doğa tonları ile dengeleyebilirsiniz. Yani bu renklere sahip süs bitkileri, abajurlar, avizeler, biblo ve objeler, ışıklandırma araçları, duvar kağıtları veya tablolar yatak odanızda dengeli ve şık bir görünüm sunabilir. Sıcak renk, özellikle ressamlar ve tasarımcılar tarafından kullanılan bir terimdir ve kırmızı, sarı, turuncu gibi alevi, sıcaklığı, güneşi çağrıştıran renkler olarak bilinirler. Sıcak renklerin –çok abartılı bir şekilde kullanılmadıklarında  özellikle siyah, beyaz ve koyu gri detaylarla ideal bir bütünlük sağladıklarını söylemek mümkündür. Çünkü bu renkler genellikle insanların dikkatini çeker, kan dolaşımını canlandırır ve de hızlandırır. Günümüzde özellikle fast food restoranlarının ve bazı markaların renk olarak “kırmızı” tonlarını kullanmasının temel nedeni budur. Alaçatı Yatak Odası Takımı ile göze batmayan, çok parlak olmayan hafif mat sıcak renkleri kullanarak yatak odası dekorasyonu için ideal bir kompozisyon elde etmeniz mümkün. Üstelik, gardrop kapaklarında kullanılan büyük aynaları ile bu yatak odası takımı, küçük odalar için tercih edebileceğiniz bir başka set olarak karşınıza çıkıyor. İlhamını Alaçatı’nın modern çizgilerinden ve doğallığından alan takım, özellikle sunduğu esneklik ile tercih edilebilecek en ideal mobilya setlerinden birisi ve yatak odası dekorasyonu için harikalar yaratmanıza da imkân veriyor. 

Elisa Yatak Odası Takımı

Elisa Yatak Odası Takımı, dekorasyon ve tasarım dünyasında sık sık vurgu yapılan bir tasarım felsefesinin vücut bulmuş hali gibidir. Takım, temel olarak siyah – beyaz ve altın renginin sadeliğinden gücünü alır ve modern çizgileri ile dikkat çekmektedir. Temel olarak aynı tasarım felsefesinin temel alındığı şifonyer, gardrop, yatak başlığı ve komidinden oluşan yatak odası takımı, esnek olmasının yanında renkleri ve çizgileri ile her türden yatak odası dekorasyonu için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. 

Elisa Yatak Odası Takımı modelinde öne çıkan altın metal renk, aynı renkteki kaplamaya sahip avize veya abajurlar ile beraber kullanılabilir. Altın rengindeki metal kaplama, günümüzde pek çok dekoratif kompozisyonda öne çıkan bir renk unsuru olmasının yanında hem ışığı harika bir şekilde yansıtır hem de lüks izlenimini vermenin en pratik yollarından birisidir. Siyah – beyaz ve iki temel rengin arasında yer alan tonların bir diğer önemli özelliği ise, sizlere dekorasyon için kullanacağınız diğer elemanlar konusunda bir tür esneklik sunmasıdır. Modern çizgilere sahip aynalar, tek renkli süs yastıkları, doğal bir atmosfer elde etmek için kullanabileceğiniz yapay veya doğal süs bitkileri, metal detaylara sahip lamba veya abajurlar, doğal sarı ışık; Elisa Yatak Odası, 2022 yatak odası trendlerine uygun olarak sizlere minimalizmi, sadeliği ve esnekliği birlikte sunarak, yatak odası dekorasyonu için kendi seçimlerinizi yapmanıza olanak veriyor. 

Elisa Yatak Odası Takımı için ön plana çıkan altın sarısı metal detaylar, aynı zamanda koyu renk tonları ile iyi bir kontrast sağlamak özelliğine sahiptir. Eğer, altın renginde süs eşyalarına, biblo veya altın kaplamalı duvar aynası, duvar kâğıdı, avize veya abajurlara sahipseniz, Elisa Yatak Odası sizler için ideal seçim olabilir. 

Castor Mobilya
Castor Mobilya
Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı. Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

castormobilya

HAKKIMIZDA