Açık Gardırop Kullanışlı Mı ? - CastorMobilya.com

Castor Mobilya

yatak odasi nasil duzenlenir
Yatak Odası Düzenlemesi Nasıl Yapılır ?
6 Temmuz 2021
yatak odasinda yatak nerede olmali
Yatak Odasında Yatak Nerede Olmalı ?
17 Temmuz 2021
Hepsini Göster

Açık Gardırop Kullanışlı Mı ?

açık gardırop kullanışlı mı?

Giyinme odalarında çok sık tercih edildiği gözlemlenen açık gardırop modelleri son zamanlarda kullanımları artmakla birlikte bazı kişiler tarafından dezavantajları öne sürülerek tercih edilmedikleri de gözlemlenmektedir. Bu anlamda açık gardıropların, kullanım yeri, kullanım amacı, boyutları gibi pek çok etmen avantajlı olup olmamaları konusunda önemli kriterler olarak bilinmektedir.

Açık Gardıroplar Nerede Kullanılır, Kullanışlı Mıdır?

Açık gardırop kullanışlı mı? sorusu, açık gardırop almak isteyen müşterilerin en çok sorduğu sorulardandır. Açık gardıropların avantajları ve dezavantajları olmakla birlikte, gardıropların kullanıldıkları yere ve boyutlarına göre de bu özellikleri değişebilmektedir.

Açık gardırop kullanımlarının en çok görüldüğü yerler yatak odaları ve giyinme odalarıdır. Özellikle giyinme odalarında çantaların ve ayakkabıların konulduğu bölümlerin açık gardırop şeklinde tercih edildiği görülmektedir. Ölü alanların açık gardıroplarda çok daha az olması ve kişiselleştirmenin daha kolay olması nedeni ile giyinme odalarında tercih edildiği bilinmektedir.

Açık Gardırobun Olumlu Yönleri Nelerdir?

acik gardrop

Açık gardırop kişiselleştirmelerin çok daha kolay yapılabildiği bir gardırop modelidir.  Kapalı gardıroplara oranla içerisinde çok daha fazla sayıda raf ve bölme yer alabilmektedir. Bu sayede depolama alanı bakımından avantaj sağlamaktadır.

Açık gardıropların düzenli yerleştirilmeleri sonucu ile estetik olarak güzel bir görüntü sergilemeleri de olumlu yönleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda açık gardıroplarda kıyafetlere erişim çok daha kolay olmakla birlikte, neredeyse tüm kıyafetler aynı anda görülebildiğinden kıyafet seçimlerinin de daha kolay gerçekleştirildiği bilinmektedir.

Açık gardıroplarda, kıyafetlerin havalanmaları ile nem ve rutubet oluşumunun kıyafetlere olan etkilerinin engellendiği görülmektedir. Açık olmaları dolayısıyla, kişileri düzenli olmaya teşvik etmeleri de bu gardıropların olumlu yönleri arasında bulunmaktadır.

Açık Gardırop ’un Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Açık gardırop modeli seçmek, gardıropların olumsuz yönleri de göz önünde bulundurularak yapılması gereken bir eylemdir. Bu olumsuzluklar arasında, kıyafetlerin odadaki tozdan etkilenmeleri, düzensiz bir görüntünün göze çarpması, kıyafetlerin renklere ve kategorilere göre ayrılmamaları durumunda karmaşık ve göz yorucu bir görüntü oluşturmaları, ayakkabı kokularının kıyafetlere ve odaya karışması, genelde odaya göre boyutları ayarlandığından başka bir yere taşınılması durumunda ölçülerin uymaması, bu olumsuz yönler arasında bulunmaktadır.

Tüm bu olumsuzluklara yakalanmamak için Venedik 4 kapılı dolap modelimizi inceleyin!

Castor Mobilya
Castor Mobilya
Kaliteli mobilyayı en uygun fiyatlarla evlere taşıyarak yaşam alanınızı dokunuşlarıyla güzelleştiren Castor Mobilya, 2018 yılında kuruldu. Tasarımdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kaliteyi önceliği olarak benimseyen Castor Mobilya, başarısıyla kısa sürede 81 ile dağıtım yapmaya başladı. Castor Mobilya, hızlı üretim gücü, uluslararası standartlardaki tasarımları ve müşteriye özel üretimi ilkeleriyle İstanbul-Yenibosna’daki fabrikasında üretime devam ediyor. Müşteri odaklı satış anlayışını benimserken satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamayı titizlikle kontrol ediyor ve dünya çapındaki gelişmeler doğrultusunda yeniliklere imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

castormobilya

HAKKIMIZDA